ІІІ Ситуаційні завдання

Завдання 1.Щоб вижити у нелегкий час економічної скрути, декілька приватних підприємств і господарських товариств вирішили сконцентрувати свої зусилля. Які можуть бути шляхи об'єднан­ня цих зусиль і як вони регламентуються законодавчо ?

Завдання 2.Підприємство створює відокремлений підрозділ (наприклад окреме відділення чи філію). Чи матиме цей підрозділ право на відособлене майно, ведення самостійного балансу та самостійної господарської діяльності, тобто самостійно розпоряджатися свої­ми коштами та майном?

Завдання 3.Інженер-технолог Микола Мусієнко розробив оригінальну технологію виготовлення окремих видів меблів з відходів де­ревини, що утворюються в значній кількості на меблевому ком­бінаті, де він працює. Потім виникла підприємницька ідея ви­окремлення виробництва і продажу нових меблів з відходів деревини. Практична реалізація цієї ідеї потребує вибору кон­кретної форми організації бізнесу. Обґрунтуйте вибір форми організації бізнесу в даному конкретному випадку.

Ситуація 4.Інженер Сидоренко винайшов оригінальну конструкцію нового кімнатного тренажера. Він планує його виготовляти і продавати. Для цього він вибрав форму індивідуального підприємництва.

Питання:

1 Чому він вибрав саме цю форму організації бізнесу?

2 Чи може на його підприємстві працювати інша особа?

3 Які особисті і господарські обставини можуть примусити його відмовитися від цієї форми організації бізнесу?

Ситуація 5.Ви хочете вступити в повне товариство, яке вже існує три роки, але не бажаєте відповідати по боргах товариства, які вже існують.

Чи достатньо для реалізації Вашого бажання отримати згоду на Ваші умови всіх учасників цього повного товариства?

Ситуація 6.Унаслідок дії однієї з учасників командитного товариства Ви, як повний його учасник повинні погасити борг клієнтові, розміри якого перевищують Ваш внесок в статутній фонд. Яким повинен бути план Ваших дій?

Ситуація 7.Пан Головко є повним учасником, а пан Левко — командитистом командитного товариства, що має назву «Командитне товариство Головко і Левко». Визначите, чи є правомірною така назва цього товариства? Поясніть.

Ситуація 8.Громадянин Петренко довгий час працював начальником транспортного цеху одного з одеських підприємств. У 2005 році він купив два старі автомобілі УАЗ-3741 і заснував приватне підприємство. Діяльність підприємства була в основному націлена на мало вантажні перевезення за замовленням торгових організацій і населення в межах міста Одеси.

Бізнес виявився прибутковим. З часом громадянин Петренко купив ще три автомобілі «Газель».

Вивчення ситуації з транспортними послугами в місті Іллічівськ показано, що Петренко може і там відкрити аналогічне підприємство. На початку 2006 року Петренко вирішив питання з орендою гаражного приміщення в Іллічівську, зібрав необхідні засоби для придбання двох автомобілів «Газель». Тепер він зіткнувся з проблемою: чи необхідно йому змінювати організаційну форму свого бізнесу. Він просить Вашої допомоги. Питання:

1 Чи має право громадянин Петренко бути власником двох приватних підприємств відразу?

2 Чи може громадянин Петренко створити товариство? Якщо так, то що б Ви йому порадили?

3 Чи варто в даному випадку створювати акціонерне товариство закритого типу?

4 Які інші варіанти вирішення цієї проблеми Ви б могли порадити?