Пневмокомпресори

 

4.5.1. Стаціонарні та пересувні компресорні установки мають експлуатуватися, ремонтуватися та випробовуватись згідно з діючими правилами для посудин, що працюють під тиском. Результати випробувань заносяться в паспорт, а на установці зазначається дата чергового випробування.

4.5.2. Компресори, що застосовуються для подачі повітря при технічному обслуговуванні та ремонті машин, монтуються в спеціальному, відведеному для цих цілей місці, з дотриманням вимог, що забезпечують їх безпечну роботу:

у гаражах, де є стаціонарні або пересувні компресори, їх необхідно огородити металевою сіткою чи решіткою;

частини компресора та приводiв до нього, що обертаються, закриваються огорожею;

електрична частина компресора має експлуатуватися відповідно до вимог ПУЭ;

компресорні установки комплектуються необхідною контрольно-вимірювальною апаратурою. Манометри та натяжні гайки пружинних запобіжних клапанів мають бути перевірені та опломбовані. Перевірка манометрів та їх опломбування проводиться щороку, а також після здійснення ремонту;

біля кожного компресора вивішується інструкція з безпеки праці під час роботи на ньому. За правильну та безпечну експлуатацію компресорної установки наказом начальника частини (загону) призначається відповідальний із осіб начальницького складу;

робота компресора негайно припиняється при виявленні технічної несправності;

при роботі на компресорній установці необхідно звертати особливу увагу на стан запобіжних клапанів;

не рідше 1 разу за зміну робити їх продування;

у зимовий час видаляти конденсат із резервуару та масло-вологопоглинача після кожної зупинки компресора;

до роботи на пневмокомпресорах, а також до їх обслуговування, регулювання i наладки допускається особовий склад, який пройшов спеціальне навчання, перевірку знань, отримав відповідне посвідчення i призначений наказом начальника частини.