Вимоги безпеки під час роботи з балонами під тиском

6.4.40. Балони з газом, які встановлюються у приміщеннях лабораторій, повинні знаходитися на відстані не менше 1 м від радіаторів опалення та інших опалювальних приладів і не менше ніж 5 м від джерел тепла з відкритим вогнем.

6.4.41. Газ із балонів повинен випускатися через редуктор, призначений для даного газу. Балон повинен бути пофарбований у відповідний колір.

6.4.42. Відігрівати вентиль або редуктор у разі замерзання необхідно гарячою чистою водою, якою поливають тканину, що розташована на вентилі. Використання для підігріву відкритого вогню або пару заборонено.

6.4.43. У разі неможливості випустити на місці потреби газ із балонів, якщо несправний вентиль, балони повертаються на наповнюючі станції.

6.4.44. Забороняється зберігання у одній металевій шафі балонів з киснем та горючими газами.

6.4.45. Переміщувати балони в пунктах потреби та зберігання дозволяється тільки на спеціально призначених для цього візках або ношах.

6.4.46. Вимоги безпеки при роботі з кисневими балонами під надлишковим тиском, що перевищує 0,07 МПа.

6.4.47. Балони з киснем необхідно зберігати у вертикальному положенні та захищати від сонячного проміння. Встановлювати кисневі балони необхідно в місцях, де виключається можливість попадання на них масел. Редуктор перед установкою необхідно ретельно очистити від жирових речовин.

6.4.48. Заборонено палити та запалювати вогонь у місцях зберігання балонів з киснем.

6.4.49. Забороняється допускати зіткнення балонів з електричними проводами.

6.4.50. Забороняється залишати кисневі балони у робочому стані без нагляду.

6.4.51. Балони з киснем слід утримувати від ударів гострих предметів, кисневий редуктор необхідно з’єднувати з балоном спеціальним ключем, який постійно знаходиться при балоні.