ЗАСОБИ СТИМУЛЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ АКТИВНОСТI МОЛОДИХ ШКОЛЯРiВ

МНСТЕРСТВО ОСВТИ УКРАНИ ПВДЕННОУКРАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГЧНИЙ УНВЕРСИТЕТ М К.Д.УШИНСЬКОГО КАФЕДРА ПЕДАГОГКИ ПСИХОЛОГ ПОЧАТКОВОГО НАВЧАННЯ ЗАСОБИ СТИМУЛЮВАННЯ НАВЧАЛЬНО АКТИВНОСТ МОЛОДИХ ШКОЛЯРВ Курсова робота з педагогки студентки III курсу 1 групи денного вддлення факультету початкового навчання та соцально педагогки Мельниково Вктор Олександрвни Науковий кервник кан. пед. наук доц. Пальшкова .О. м. Одеса 2000 р. Змст Вступ 3 I. моцйне стимулювання навчально-пзнавальних потреб школярв 1. Органзацйний етап. 2. Когнтивний та заключний етапи. II. Загальн правила конкретних стимулв виховання та навчання 1. Правила думайте про те, чого хоче учнень 2. Правила грашки керують свтом. III. Пдготовка уроку. 27 Висновки. 29 Додатки. 30 Список використано лтератури. 31 ВСТУП. Стимулювання навчання Древньогрецьке слово стимулус не з благородних так колись називали довгу загострену палку, якою поганяли бикв мулв. Стимулювати в сучасному розумнн значить пдштовхувати, спонукати людину до чого-небудь.

Так уже ми влаштован, що без постйних нагадувань спонукань, власних або зовншнх зусиль, а часто прямого примушення не можемо зрушитися з мсця, недостатньо активно працюмо, живемо через нерцю.

Доки грм не пролуна мужик не перехреститься, свдчить росйське прислвя, що виникло, треба вважати, не без основ що вдбило глибинну сутност людсько натури.

Був час, коли недбайливе ставлення до справи розцнються як проста лнь для подолання цього ускладнення застосовувалося такий ж простий природний засб примушення, що виступав в рзних формах видах що пустило глибоке корння в стор людських вдносин. Багато прац витратили вчен щоб намацати головн нитки в найскладнших тенетах людсько душ. Згодом прийшло розумння рзномантност впливв на людину, спонукати якого до активно дяльност примтивними понуканням ставало все важче.

Вльна незалежна особистсть, захищена Хартю про права, вимага ншого пдходу. Рвень теоретичних дослджень в област стимулювання досить високий. Тим часом мало знайдеться факторв, порвнянних з стимулюванням по ефективност свого впливу на продуктивнсть педагогчного процесу. Мсце стимулювання в першй трйц найбльш впливових причин говорить саме за себе. Потреби, мотиви, стимули ягоди одного поля. Можна довго сперечатися про рархю цих понять, мсце роль х в систем, чому в основному займаються теоретики, безсумнвно одне стимули спираються на потреби мотиви, невддльн вд них. Важливо пдкреслити, що людина звичайно вдчува одночасну дю рзних потреб мотивв поступа вдповдно до найбльш сильного спонукання.

Але може трапитися так, що одночасно дють з однаковою силою рзнонаправлен потреби мотиви, вступаюч мж собою в конфлкт. У цих випадках людина виявляться перед необхднстю вибирати з деклькох можливих напрямв те, по якому вн буде дяти. Не останню, а можливо, навть головну роль при цьому виконують стимули, м вдводиться роль спускового гачка в здйсненн намру.

Ще найважливше х значення в конфлктнй ситуац, коли з одного боку стоять мотиви, що мають для людини етичне значення почуття обовязку, вдповдальност, а з ншого боку протилежн потреби, рацонально менш цнн, але емоцйно бльш приваблив. Зробити вибр, визначитися, ухвалити правильне ршення дяти в потрбному напрям допомагають стимули. Вибр стимулу, по тому, що якому навчаться треба, але не дуже хочеться дяти, вимага спецальних зусиль, як в свою чергу повязан з свдомим подоланням протистоячих спонук. Це дуже важкий процес, з яким не завжди справляться доросла людина, а тим бльше учень.

Одного лише розумння того, як треба поступити далеко не досить. Нердко виявляться, що нтелект де на повод емоцйних переживань, повязаних з безпосереднми спонуками, тод учень шука знаходить виправдання для вибору бльш привабливо лн поведнки. Виршують справу знову ж правильно пдбран застосован стимули. I. ЕМОЦЙНЕ СТИМУЛЮВАННЯ НАВЧАЛЬНО-ПЗНАВАЛЬНИХ ПОТРЕБ ШКОЛЯРВ Педагоги-практики знають, що для позитивних змн фзологчного, психологчного та особистсного порядку у дтей змна соцального становища, яким може бути вступ до школи.

Це поклада велику вдповдальнсть на вчителя-класовода, котрий забезпечу не тльки умови для цих змн, а й подальший розвиток дитини в удосконаленн сво особистост за рахунок навчально-виховного процесу. Але практика показу, що вже в другому пврчч бажання першокласника ходити до школи зника разом з потребою навчатися.

Вдомо, що кожна дитина, як вс жив стоти, прагне удосконалюватися. З приходом до школи вона ма усвдомити можливост навчального процесу, як забезпечуються педагогчним стимулюванням та задоволенням навчально-пзнавальних потреб, а вони домнуючими для першокласника. Психолого-педагогчна умова такого забезпечення виршення цло низки дидактичних протирч, х не так багато найперше зовншн педагогчн та внутршн особистсн, що забезпечують успшнсть навчального процесу.

Педагогчна майстернсть учителя поляга в природному перевод зовншнх педагогчних у внутршн психологчн протирччя та створенн оптимальних умов для х усвдомлення учнем. Це дасть змогу педагогов пдняти процес навчання учнв на бльш високий рвень завдяки свдомому просуванню вд мети уроку до бажаного результату. Крм того, такий пдхд вкрай необхдний для усунення формалзму в дяльност сучасно школи, оскльки да змогу учнев сприймати себе як активного субкта навчального процесу, вд якого залежить якщо не все, то бльшсть у самовдосконаленн. 1.

Органзацйний етап

Краще, звичайно щиро оцнити досягнення учнв, визнати х достонства. Це прагнення потрбно заохочувати активзувати його, волаючи до самолюбс... Шаталову. Похвала повинна бути конкретною, точно адресованою. Замтивши в характер навчаючого длову хватку, вчитель пропону йому скла...

Висновки

Пд час роботи з дтьми, а особливо з малими дтьми, потрбно якимось чино... Засоби рзн, наприклад 1 Переходити з дтьми на контакти 2 Критикувати с... Потрбно побльше давати дитин висловлюватись на уроц. На уроц обовязково повинна бути присутня наочнсть. Отже вибр стимулу, за яким потрбно навчатись це дуже важкий процес, з ...

Список використано лтератури

М. Куписевич Ч. Маркова А.К Матис Т.А Орлов А.Б. 12. Скаткин М.Н.