рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

План композиційного аналізу моделей

План композиційного аналізу моделей - раздел Педагогика, З предмета Основи композиції   На Малюнку № … Зображено…   1. Вид ...

 

На малюнку № … зображено…

 

1. Вид одягу (пальто, плащ, куртка, жакет, сукня та ін. )

2. Асортиментна група (верхній платяно-блузковий асортимент, верхній пальтово-костюмний асортимент, білізняний, корсетний, трикотажний, комлектний та ін.)

3. За призначенням (повсякденний, урочистий, спортивний, національний, робочий, формений, виробничий, спецодяг)

4. За функціями (захисні, фізіолого-гігієнічні, соціальні, естетичні). Наприклад: пальто виконує захисні функції, тобто захищає від холоду. Або – домашній комплект виконує фізіолого-гігієнічні функції, тобто забезпечує можливість виконання життєвих процесів під час відпочинку (або сну).

5. За конструкцією (зовнішня форма, конструктивна будова основних деталей, вид з’єднувальних швів). Наприклад: Основними деталями пальто є спинка із середнім швом і швом кокетки, перед (пілочки) з кокеткою і відрізним бочком, вшивні одношовні рукава, стояче-відкладний з лацканами комір та кішені і швах. Форма виробу підкреслює фігуру людини (або одяг щільно прилягає до тіла, або змінює форму тіла людини, або відповідає природним пропорціям тіла людини)

6. Композиційний центр (що є композиційним центром в моделі де він розташований) Наприклад: У робочому костюмі композиційний центр розташрваний в області робочої зони – рук – це кишені і пояс. Він конкретним рішенням деталей і фурнітурою виражає комфорт виробничого одягу.

7. Використані матеріали (блуза з шовкової (бавовняної, лляної, …) тканини, оздоблена буфами (рюшами, тасьмою, вишивкою, …)

8. Стильове рішення виробу (Запропонована модель … у класичному - найконсервативнішому і найсуворішому у своїх проявах стилі. Виріб володіє балансом функціональності і елегантності, присутні простота крою, строгість ліній, підкреслюється природність, натуральна краса людини, адже пропорції одягу чітко відповідають пропорціям людської фігури. Наприклад, лінія талії у виробі на природному місці.)

9. Силует моделі (за геометричним виглядом – прямий, трапецієподібний, х-подібний, овальний; за ступенем прилягання одягу до фігури людини – оболонка, яка деформує тіло, щільноприлеглий, прилеглий, напівприлеглий, вільний, дуже вільний силует; асоціативний силует – груша, куля, олівець, пляшка, цигарка, футляр, тюльпан, банани, ліхтарик кажан та ін. ) Нариклад: Сукня прямого силуету, яка в об’ємі являє собою циліндричну форму, і характеризується однаковою шириною виробу на лініях плеча, грудей, талії, стегон і низу. Тому це вільний силует одягу, що є оболонкою, яка повторює форму тіла, але зберігає гладкість поверхні матеріалу.

10. Лінії в одязі (за напрямком – горизонтальні, вертикальні, діагональні; за функціональним навантаженням – конструктивні, конструктивно-декоративні, декоративні). Наприклад: В спідниці мають наявність вертикальні конструктивні лінії – бічні шви, середній шов та виточки і горизонтальна конструктивно-декоративна лінія – це щов вшивання поясу з оздоблювальною строчкою.

11. Наявність симетрії або асиметрії в одязі (класична симетрія: дзеркальна, сумісна (переносна), поворотна; афінна симетрія: розтягування, зтискання, зрушення; симетрія подібності «операція К»; симетрія гвинтова або спиральна «операція L»; криволінійна симетрія: здавлювання, вигину, крутіння, зламування, або асиметрія). Нариклад: В покрої сукні використана гвинтова симетрія, яка проявляється у розподілі драпірування.

12. Пропорційні співвідношення в одязі (подібність, нюанс, контраст). Нариклад: Пропорційні співвідношення в костюмі – нюансні. Вони створюють додаткові зв'язки між елементами, сприяють гармонійності рішення композиції, тому що характеризують відтінки подібності та розходження між елементами. Причому в нюансних відносинах костюму подібність виражена сильніше, ніж розходження, і зв'язок утвориться на явно вираженій подібності.

13. Ритм

14. Колір

15. Фактура

16. Зорові ілюзії

 

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З предмета Основи композиції

Одеський технічний коледж ОНАХТ... Затверджую заст директора з НР...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: План композиційного аналізу моделей

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Моделювання та конструювання
промислових виробів»     Розглянуто предметною комісією «Легка промисловість» Протокол №______ від „____”______20__р

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
    Навчальна програма дисципліни "Основи композиції" передбачає вивчення студен­тами теоретичного матеріалу і набуття практичних навичок у створенні високоху­

Алгоритми трансформації творчих джерел в процесі створення костюма
  1.При роботі з архітектурними джерелами послідовно аналізуються їх найважливіші ознаки: - Форма споруди; - Силуетні лінії,

Жіночий одяг
  До розряду пальто відноситься цілий ряд верхнього одягу. Півпальто - коротке пальто, що не досягає рівня колін. Свінгер - коротке

Чоловічий одяг
  Труакар - півпальто, тобто коротке пальто не доходить до колін, прямої або напівприлягаючої форми. Шинель - довге формене пальто із сукна

Напрямок ритмічного розвитку елементів костюма
а – спіральна;, б – променева; в – радіальна; г – паралельна-зустрічна;

Різноманітний прояв симетрії або асиметрії в костюмі
 

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги