Вставка розриву розділу

Розділом називається частина документа, що має однакові параметри форматування сторінки. Новий розділ створюється, якщо потрібно змінити такі параметри, як поля, колонтитули, орієнтацію сторінок, нумерацію рядків, послідовність номерів сторінок або число колонок. Кожен розділ може мати свій макет сторінки. Номер розділу в якому знаходиться курсор, відображується в лівій частині рядка стану. Якщо не вказати кордону розділу, весь документ форматуватиметься, як один розділ.
Для вставки розриву розділу виберіть команду Розривши (Break) у меню Вставка (Insert) і задайте одне з чотирьох положень перемикача в групі Новий розділ (Section break types) .

з наступної сторінки (Nextpage) — починає новий розділ з наступної сторінки. Як правило, з наступної сторінки починають нову главу;

на поточній сторінці (Continuous) — починає новий розділ, не починаючи наступної сторінки;

з парної сторінки (Even page) — починає новий розділ з наступної парної сторінки. Якщо розділ закінчується на парній сторінці, то наступна непарна сторінка залишиться порожньою;

з непарної сторінки (Odd page) — починає новий розділ з наступної непарної сторінки. Якщо розділ закінчується на непарній сторінці, то наступна парна сторінка залишиться порожньою.


Кінець розділу зображається подвійною пунктирною лінією, що містить слова «Розрив розділу (Section Break)» які не відображуються при друці.

Видалення примусового розриву сторінки або розділу


Аби видалити примусовий розрив сторінки або розділу, виділите його мишею і натискуйте клавішу Delete. Для виділення розриву сторінки або розділу з клавіатури поставте курсор в останню позицію перед розривом і натискуйте клавіші Ctrl+стрелка-влево. У режимі розмітки розрив розділу не видно. Для його відображення натискуйте кнопку Недруковані символи (Show/Hide) . При видаленні розриву, що відділяє два розділи, форматування тексту, попереднього розділу, стає таким же, як біля подальшого.