рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Економічні категорії, закони та принципи. Пізнання і використання економічних законів.

Економічні категорії, закони та принципи. Пізнання і використання економічних законів. - раздел Педагогика, Тема 1. Предмет і метод економічної теорії 1.Зародження й основні етапи розвитку економічної теорії як науки   Економічна Теорія, Пізнаючи Об'єктивну Економічну Реальність,...

 

Економічна теорія, пізнаючи об'єктивну економічну реальність, відкриває і формулює економічні категорії, закони і принципи.

Економічні категорії — абстрактні, логічні, теоретичні по­няття, які в узагальненому вигляді виражають родові ознаки певних економічних явищ і процесів. Наприклад: товар, власність, ка­пітал, прибуток, ринок, попит, заробітна плата, робоча сила та ін.

Економічні закони відображають найсуттєвіші, стійкі, такі, що постійно повторюються, причинно-наслідкові взаємозв'язки і взаємозалежності економічних процесів і явищ. Закони вира­жають сутність економічних відносин.

Економічні принципи — теоретичні узагальнення, що міс­тять допущення, усереднення, які відображають певні тенден­ції розвитку економічної системи.

Принципи пов'язані з економічними законами, але на відміну від них обєктивно у природі не існують. Вони спеціально ство­рюються у процесі систематизації економічних знань і виступа­ють у вигляді певних постулатів які можна розглядати як фор­му реалізації, використання економічних законів. Принципи мають менш стійкий і менш обов'язковий характер, ніж закони.

Економічні закони у своїй сукупності створюють систему економічних законів (рис. 1.10), яка включає всезагальні, за­гальні і специфічні закони. Всезагальні закони вважають зако­нами соціально-економічного прогресу, оскільки вони виража­ють фундаментальні основи та послідовність розвитку людсько­го суспільства на всіх етапах.

 

Специфічні економічні закони, з одного боку, розкривають сутність соціально-економічних відносин у певній економічній системі в процесі її розвитку, з другого, — окремі її сфери.

 

Економічні закони мають як спільні, так і відмінні риси по­рівняно із законами природи (рис. 1.11).

 

Форми пізнавання та використання економічних законів. Існують дві основні форми пізнання та використання економіч­них законів: емпірічна коли люди, не знаючи сутності економіч­них законів, використовують їх несвідомо, інтуїтивно у своїй практичній діяльності, та наукова коли люди, пізнавши і роз­кривши сутність економічних законів, використовують їх свідо­мо, а отже, більш ефективно у своїй економічній діяльності.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Тема 1. Предмет і метод економічної теорії 1.Зародження й основні етапи розвитку економічної теорії як науки

План... Зародження й основні етапи розвитку економічної теорії як науки... Предмет економічної теорії та еволюція у його визначенні різними школами...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Економічні категорії, закони та принципи. Пізнання і використання економічних законів.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Функції економічної теорії.
У процесі становлення і розвитку економічної теорії як на­уки були сформовані і її основні функції (рис. 1.13):

Економічне мислення — це сукупність поглядів, уявлень та суджень людини про реальну економічну дійсність, які визначають її господарську поведінку.
Є два види економічного мислення: Буденне і наукове мислення. Буденне мислення — поверхове, однобічне і безсистемне сприйняття людиною реальних

Економічна теорія як теоретично-методологічна база інших економічних наук.
Економічна теорія є фундаментальною базою, теоретичним ядром усього комплексу економічних наук — галузевих, міжгалузевих і функціональних (рис. 1.16). Вона досліджує природу, глибинну суть економіч

Контрольні запитання і завдання
1.Визначте основні етапи розвитку економічної теорії. 2. Які сучасні економічні теорії ви знаєте і в чому полягає принципова відмінність між ними? 3.Дайте визначення предмета екон

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги