Емоційно-вольова сфера людини


 


процес, у ході якого відбувається несвідома мобілізація інстинк­тивної енергії. Якщо вона не знаходить свого застосування у зовнішній активності людини, то розряджається у вигляді ми­мовільної активності. Різновидом такої активності є емоційна екс­пресія і переживання. Таким чином, у психоаналізі емоції розгля­дають як несвідомі інстинктивні потяги.

Теорія диференційованих емоцій(К. Ізард, 80-ті роки XX ст.). У своїй теорії К. Ізард визначає емоції як складний системний процес, який охоплює нейрофізіологічні, нервово-м'язеві та чуттєві аспекти. Вивчаючи окремі емоції людини, К. Ізард виявив, що основну мотиваційну систему людського існування створюють 10 фундаментальних емоцій1, кожна з яких наділена унікальними мотиваційними функціями. Ці емоції по-різному і впливають на когнітивну сферу і поведінку людини.

173. Види емоцій і почуттів та їхня класифікація

Емоції та почуття класифікують за такими ознаками: рівнем організації, знаком, характером впливу на життєдіяльність люди­ни, ступенем розвитку, залежно від потреб та цілей діяльності людини.

17.3.1. Класифікація за рівнем організації,