рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Скульптура (від лат sculpo – висікати, вирізати, – вид мистецтва, пов’язаний зі створенням об’ємних художніх форм у реальному просторі

Скульптура (від лат sculpo – висікати, вирізати, – вид мистецтва, пов’язаний зі створенням об’ємних художніх форм у реальному просторі - раздел Искусство, Види і жанри скульптурного мистецтва Для Відтворення Об’Ємності Фігури Чи Предмета Скульптор Спирається На Практик...

Для відтворення об’ємності фігури чи предмета скульптор спирається на практику пластики та моделювання.

За жанрами скульптура розподіляється на портретну, жанрову (побутову – відтворення різних побутових сценок), анімалістичну (зображення тварин), історичну (портрети історичних осіб та історичні сцени).

Мистецтво скульптури обирає своїм об’єктом переважно людину, іноді тварину (тоді виникає анімалістичний жанр) і значно рідше – натюрморт чи пейзаж.

За формою виділяють два основних види скульптурного мистецтва:

Скульптура
Кругла скульптура

 
 


Рельєф

 

1. Кругла скульптура – це тривимірний об‘ємний витвір, що зумовлює необхідність дотримання реальних пропорцій зображуваного і містить такі різновиди: статую, групу статуй, (погруддя) бюст тощо. Кругла скульптура передбачає огляд з різних кутів зору. Кругла скульптура – це не видимість матеріальних тіл, як живопис, а справжні матеріальні тіла: мідний вершник, мармуровий лев, фарфорова балерина. Примітно, що у всі часи предметом скульптурного втілення були в основному живі істоти – люди і тварини; рослинний світ, неживі предмети мові скульптури піддаються через силу.

Ніка Самофракійська. ІІІ - ІІ ст. до н.е. Шубін Ф. Портрет графині Р.М.Паніної. Сер. 1770-х рр..

 

 

2. Рельєф – вид скульптурного мистецтва, що розташовує об’ємне зображення (групи людей, пейзаж) на лінії, перпендикулярній до площини. У свою чергу рельєф поділяють на барельєф – плескате зображення, що ледве виступає над площиною, та горельєф – скульптурне зображення, яке на половину свого об’єму знаходиться над поверхнею. Існує ще один варіант рельєфу, що зустрічається досить рідко – так званий заглиблений рельєф, коли зображення залишається на рівні площини, а вирубуються тільки його зовнішні контури (його ще називають контр-рельєфом). Рельєфні зображення використовують при художньому оформленні стін будівель і постаментів пам’ятників.

Ніка, що розв'язує сандалію.Барельєф. Частина інтер'єру гробниці фараона. Контр-рельєф. ІІ тис. до н.е.

V ст. до н.е.

Фідій та учні. Три богині. Горельєф фронтону Парфенону. Мармур. V ст. до н.е.

 

За своїм змістом та функціями скульптура поділяється намонументальну, станкову і декоративну.

 


Витвори скульптури існують не в умовному; а в реальному просторі, тому такою важливою і їхня взаємодія. Площі, набережні, парки, меморіальні комплекси, фасади будівель є сприятливим середовищем для скульптури великих форм – монументальної скульптури. Статуї охороняють місто, урочисто зустрічають гостей біля під’їздів, вінчають собою будівлі, танцюють біля фонтанів, скорботно схиляються над могилами. Ніби зростаючись з будівлею, вони перетворюють на колони (каріатиди, атланти).

Монументальнаскульптура призначена для встановлення у громадських місцях, доступних для великої кількості людей. Її відрізняють великі розміри, величність і узагальненість форм, довговічність матеріалу. Монументальна скульптура здібна вирішувати великі ідейно-образні завдання, з особливою повнотою розкривається у міських пам’ятниках, монументах, меморіальних спорудах. Існує також різновид цього виду – декоративно-монументальна скульптура.

 

Кінна статуя Марка Аврелія. Рим. 161-180 рр. Роден О. Поцілунок. 1886 р.

Станкова скульптура напряму не пов’язана з архітектурою і не розрахована на встановлення у певному місці, не залежить від оточення. Вона носить камерний характер і зазвичай розміщується в інтер’єрах: залах виставок, музеях, житлових приміщеннях. Це визначає її відносно невеликі розміри, а також улюблені жанри: портрет, побутовий та анімалістичний жанри, ню. Станкова скульптура розкриває внутрішній світ зображуваної моделі, її тонкий психологізм, розповідність.

 

Станкова скульптура не і найчастіше знаходиться в музейних залах. Вона яка має камерний характер і представлена жанром портрета. Її різновид – дрібна (або мілка, мала) пластика: статуетки з порцеляни, теракоти, майоліки. До іграшки скульптура малих форм, особливо виконана з фарфору або фаянсу, подібна тим, що використовує колір. Скульптура малих форм, або мала пластика, призначена переважно для житлового інтер’єру. Це бронзові статуетки, погруддя, маленькі фігурки з глини і фарфору.

Сучасна станкова скульптура зазвичай зберігає природний колір матеріалу – каменю, бронзи, дерева, а невеличкі статуетки, як правило, розписуються: колір активно використовується для підвищення художньої виразності. Цій формі скульптури доступні і світ високих почуттів, і м’який гумор, і гротеск, і карикатура.

 

Димківська іграшка. Бариня й олень. 1960. Окімоно -- японська мініатюрна скульптура

для прикрашання інтер’єру. ХІХ ст.

 

Декоративна скульптура виконує функцію художнього оформлення будівель, парків, вулиць, майданів міст. Провести межу між декоративною і монументально скульптурою часом важко.

 

 

Капітель колони з базиліки Геркулеса. Капітель колони у церкві Сан-Вітале.

Італія. Равенна. VI ст.

Ж.Ардуен-Мансар, Л.Лево. Версальський палац. Парковий фасад. Кін. ХVІІ ст.

2) Матеріали і техніка виконання.

Матеріали скульптури багаті і різноманітні.

Глина, віск, пластилін слугують для ліплення. Цей засіб обробки матеріалу отримав назву пластика.

Різні породи каменю і дерева обробляють шляхом рубки (висікання), поступового видалення зайвого. Цей засіб, пов’язаний з обробкою твердих матеріалів, називають різьбленням.

Скульптурні твори, виконані в металі, виконуються засобом лиття.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Види і жанри скульптурного мистецтва

План.. види і жанри скульптурного мистецтва.. матеріали і техніка виконання види і жанри скульптурного мистецтва скульптура від лат sculpo висікати вирізати вид мистецтва пов язаний зі створенням..

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Скульптура (від лат sculpo – висікати, вирізати, – вид мистецтва, пов’язаний зі створенням об’ємних художніх форм у реальному просторі

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Камінь (мармур, граніт)
Працюючи в такому твердому матеріалі, як камінь, скульптор висікає, відбиваючи все зайіе від природної брили каменю і постійно долає при цьому спротив матеріалу. З твердих порід каменю в с

Кераміка (теракота, майоліка, фаянс)
Основною сировиною скульптора тут є глина спеціального складу, яка обпалюється. За прийомами виготовлення в кераміці розрізняють теракоту, майоліку, фаянс. Твори з теракоти

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги