Коротка характеристика програми

Програма PowerPoint – це потужний інструмент для створення і демонстрації графічних презентацій. Презентація – це демонстраційні матеріали для майже будь-якого публічного виступу – від наукової доповіді до рекламної акції. Презентації можуть включати анімацію, звук та відеокліпи. Вони можуть демонструватися в локальній та глобальній мережі. PowerPoint має багато переваг у порівнянні з традиційними проекторами слайдів.

Перша версія програми PowerPoint 1.0 вийшла у 1987 році для Apple Macintosh. У 1990 році вийшла версія для Windows і PowerPoint став стандартом у пакеті програм Microsoft Office. У 2002 році вийшла версія PowerPoint, яка не тільки була включена в пакет Microsoft Office XP, але також розповсюджувалася як окремий продукт. PowerPoint 2003 не сильно відрізнялася від попередника, збільшивши ефективність роботи в групі і отримавши можливість створення "Пакету для CD". У поточній версії PowerPoint 2007 додані зміни в інтерфейс і збільшені графічні можливості.

 

2. Способи створення презентації

Презентацію в PowerPoint можна створити декількома способами:

- скористатися майстром автозмісту, який на основі отриманих відповідей створює презентацію необхідного змісту і дизайну;

Рис. 8.1. Один з кроків роботи майстра автозмісту

- створити на основі шаблону, що визначає зміст презентації;

Рис. 8.2. Створення презентації з використанням шаблону змісту

- створити на основі шаблону, що визначає дизайн презентації;

Рис. 8.3. Створення презентації з використанням шаблону оформлення

- можна імпортувати структуру презентації з іншого файлу;

- або створити презентацію вручну, розпочавши з порожньої презентації, що не має ні змісту, ні дизайну.

3. Структура робочого вікна PowerPoint

Щоб розпочати роботу з презентацією потрібно виконати команду: Пуск – Программы – Microsoft Office – Microsoft PowerPoint.

Після запуску програми відкривається вікно з порожнім слайдом, який за замовчуванням має макет титульного слайду (див. рис. 8.4).

 

Рис. 8.4. Робоче вікно програми PowerPoint

4. Режими роботи з презентацією

У PowerPoint для зручності роботи над презентаціями існують різні режими: звичайний режим, режим структури, режим слайду, режим сортувальника слайдів і режим показу. Для швидкого переходу між режимами служать кнопки в лівому нижньому куту вікна PowerPoint (рис. 8.5), або відповідні команди з меню Вид. При створенні окремих слайдів використовуються перші три режими. При роботі з усією презентацією в цілому (при налагодженні ефектів появи окремих слайдів, зміни послідовності їх проходження, тривалості показу кожного слайду і т.д.) використовується режим сортувальника слайдів. Крім того, у будь-який момент можна запустити показ слайдів і проглянути презентацію, використовуючи режим Показ слайдов.

Рис. 8.5. Кнопки переходу між режимами презентації: 1 – звичайний режим, 2 – режим сортувальника слайдів, 3 – показ слайдів (з поточного слайду)

 

У звичайному режимі відображаються три області: область структури, область слайду і область заміток. Ці області дозволяють одночасно працювати над усіма аспектами презентації. Розміри областей можна змінювати, перетягуючи їх межі.

Область структури служить для організації і розгортання вмісту презентації. У ній можна вводити текст презентації та впорядковувати пункти списку, абзаци і слайди.

Область слайду відображає текст кожного слайду з урахуванням форматування. На окремі слайди можна додавати малюнки, фільми, звуки, анімацію і гіперпосилання.

Область заміток служить для додавання заміток доповідача або відомостей для аудиторії.

У режимі структури презентація зображається в скороченому вигляді: тільки заголовки слайдів і текст, що міститься в слайдах. Робота в режимі структури є найкращим варіантом організації презентації і внесення змін в неї, оскільки в процесі роботи на екрані відображаються всі заголовки та основний текст. Можна поміняти місцями пункти на слайді, перемістити слайд з однієї позиції в іншу і змінити заголовки та основний текст.

Режим слайду дозволяє відобразити поточний слайд у великомасштабному вигляді для того, щоб можна було додавати в нього текст, вставляти малюнки, таблиці, організаційні діаграми, графічні об’єкти, надписи, фільми, звукові ефекти, гіперпосилання та анімацію.

Режим сортувальникаслайдів – єдиний режим, що дозволяє проглядати слайди у вигляді ескізів. Після закінчення створення і редагування презентації сортувальник слайдів дає закінчену картину всієї презентації, спрощуючи її реорганізацію, додавання або видалення слайдів, попередній перегляд ефектів анімації та зміни послідовності слайдів.

Режим перегляду слайдів здійснюється в повноекранному режимі, як і реальний показ слайдів. У цьому режимі презентація демонструється в тому вигляді, як вона з’явиться перед аудиторією. Можна проглянути, як під час реальної демонстрації виглядатимуть графічні об’єкти, фільми, анімовані елементи, ефекти зміни слайдів, а також проконтролювати час демонстрації.