Посилення нацонального гнту в Укран наприкнц XVI в першй половин XVII cт

Посилення нацонального гнту в Укран наприкнц XVI в першй половин XVII cт. Дним з найважливших чинникв укрансько стор кнця XVI-початку XVII ст тобто в часи, що що безпосередньо слдували псля Люблнсько та Брестсько церковно унй, стало значне зростання нацонального гнту в Укран, що поднувалося з пдсиленням феодального визиску польськими та полонзованими укранськими шляхтичами-землевласниками залежних вд них селян.

Тяжк часи переживало укранське мщанство.

В укранських мстах зявились польськ та нмецьк ремсники рзних спецальностей, як, отримавши високу фахову пдготовку у великих ремсничих центрах Нмеччини та знайшовши там мсця роботи, створювали тут нов цехи рзних спецальностей. хоча питома вага х у загальнй клькосьт жителв мст була незначною, та все ж вони користувалия привлеями, захоплювали у сво руки мське управлння, а отже, монополю на ремесло й торгвлю 7,17-18. Нацонального гнту зазнавали також городов та рестров козаки.

Польський уряд постйно прагнув обмежити хню кльксть або й взагал лквдувати. Козаки були незадоволен й тим, що хн володння не були убезпечен вд магнатсько-шляхетських посягань. Проте найтяжчим було становище укранського селянства. Зростання мст, а отже попиту на сльськогосподарську продукцю, революця цн у Захднй вроп та розвиток там мануфактурного виробництва, яке також потребувало сльгоспсировини, спричинили поширення в укранських землях фльваркв багатогалузевих феодальних господарств, як, грунтуючись на прац крпакв, постачали продукцю на ринок давали великий прибуток свом власникам-шляхтичам.

Функцонування фльваркв передбачало найжорстокш форми визиску укранських селян польськими панами Таким чином, Люблнська уня 1569 р. та повязане з нею посилення нацонального гнту укранського народу, Брестська уня 1596 р. та загострення мжконфесйно боротьби спричинили рзке зростання нацонально-визвольно та антифеодально боротьби укранського народу, яка виявилася в козацько-селянських повстаннях та, зрештою, в Визвольнй вйн 1648-1657 рокв. Список використано лтератури. 1. Грушевський М.С. люстрована сторя Украни.

К. 1990. 525 с. 2. Грушевський М.С. Очерк истории украинского народа. К. Лыбидь, 1991. 400 с. 3. Крипякевич. П. сторя Украни. Львв Свт, 1990. 520 с. 4. Мшина. А. та н. Всесвтня сторя Епоха становлення сучасно цивлзац кнець XV початок ХХ ст.ст К. Генеза, 1994. 352 с. 5. Роман. Собор. 1596. Хронка.

Свт молод. 15-21 листопада 1996 р. С.3. 6. Субтельний О. Украна сторя. К. Либдь, 1993. 720 с. 7. Швидько Г.К. сторя Украни. XVI-XVIII столття. К. Генеза, 1997. 384 с.