рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Люблiнська унiя 1569 р. та ii наслiдки для Украiни. Брестська унiя та посилення нацiонального гнiту

Люблiнська унiя 1569 р. та ii наслiдки для Украiни. Брестська унiя та посилення нацiонального гнiту - раздел История, Контрольна Робота З Стор Украни Тема. Люблнська Уня 1569 Р. Та Наслдки Для У...

Контрольна робота з стор Украни ТЕМА. Люблнська уня 1569 р. та наслдки для Украни.Брестська уня та посилення нацонального гнту. План. 1. Люблнська уня 1569 р. та наслдки для Украни. 1. Передумови Люблнсько ун. 2. Люблнський сейм 1569 р. та прийняття ун. 3. Наслдки Люблнсько ун для Украни. 2. Брестська уня та посилення нацонального гнту. 1. Передумови Брестсько ун. 2. Боротьба навколо Брестсько ун 1596 р. та укладення. 3. Посилення нацонального гнту в Укран наприкнц XVI в першй половин XVII cт. 1.Люблнська уня 1569 р. та наслдки для Украни. 1.Передумови Люблнсько ун. Грунт для останньо ун мж Польщею та Великим князвством Литовським визрвав вд початку ХVI ст. Польща не залишала свох планв про приднання укранських земель про прилучення Литви взагал.

З цю метою вона постйно наполягала на заключенн бльш тсного союзу та створила партю, яка протистояла самостйницьким прагненням Литви 7,4. Литовськ магнати ладн були вступити в уню з Польщею за умови збереження державно самостйност сво держави. За допомогою цього вони розраховували посунути вд важелв полтичного впливу численнших могутнших укранських та блоруських магнатв.

Проте тодшню литовську елту стримували страх повного злиття з Польщею та втрата зверхност полтичного становища в суспльств, позаяк провдною верствою польського суспльства були не магнати, а шляхта.

Так сам мркування стримували укранських та блоруських магнатв, як до того ж найбдбше турбувалися загрозою окатоличення. Про його реальнсть свдчила доля Галичини, принано Польщею ще в XIV ст. Звичайно, за умов середньовчного суспльства нхто не враховував нтереси народних мас, як ще не виступали самостйним чинником полтичних процесв. За цих обставин основною рушйною силою нтегративних процесв стала шляхта. Невдоволена пануванням магнатв середня та дрбна шляхта пдтримала полякв, сподваючися здобути соб широк привле, якими користувалися польськ феодали 6,107. На той час Польща являла собою шляхетську республку з сеймом виборним королем. Провдною суспльною силою суспльства була шляхта дрбна знать, подбна до захдновропейських рицарв.

В Литв ж шляхта лише формувалася, перебуваючи в боротьб проти панування магнатв, як входили до великокнязвсько ради та посдали рзн адмнстративн посади. Литовська шляхта прагнула домогтися тих прав, як мали польськ шляхтич.

Магнати мусили поступатися, зважаючи на зростання опору селян процесам феодалзац на необхднсть згуртування панвних верств. Про зростання рол шляхти в Литв свдчать урядов ухвали 1522 та 1557 рр. Перша з них була присвячена виводу шляхетства, тобто до складу шляхти зараховували всх, хто мав шляхетськ привле. У 1557 р. в Великому князвств Литовському було здйснено волочну помру, що також сприяло становому оформленню шляхетства. Нарешт, Перший Литовський статут 1529 р. законодавчим шляхом оформив права вольност шляхетства, проте псля нього литовська шляхта ще не досягла рвност з магнатами та з польською шляхтою. Повна уня з Польщею обнадювала х щодо урвнянння у правах з польськими шляхтичами.

Важливу роль в укладенн ун вдграло те, що прибчником виявився тодшнй великий князь литовський та король польський Сигзмунд-Август. Всередин XVI ст. навколо ун розгорнулася гостра боротьба мж польськими панами литовськими прибчниками ун з одного боку та противниками ун здебльшого ними були укранськ та блоруськ магнати з ншого боку. Ситуацю в Литв ускладнила Лвонська вйна 1558-1583 мж Московю та Лвонським орденом.

Литва взяла участь у бойових дях на боц ордену. Внаслдок цього московське вйсько здобуло 1563 року Полоцьк, що належав до того часу Литв. Литва опинилася у критичному становищ. Для продовження вйни вона потребувала внеличезних коштв та вйська. Тому шляхта в Литв як литовського, так укранського та блоруського походження вимагали ун з Польщею, щоразу стикаючись з опором магнатсько олгарх. 2. Люблнський сейм 1569 р. та прийняття ун. Коли псля безплдних сеймв 1565-66 рр. Наприкнц 1568 р. з питання про уню в Люблн було призначено новий сейм за участю представникв литовських станв, литовськ магнати тут зумли утримати представникв шляхти в повнй слухняност та звели спльний сейм до конференцй двох окремих сеймв 2,114. Це виявилося в тому, що, коли литовське бачення ун з збереженням широко автоном розбглося з польським з злиттям Литви й Польщ в одну державу, то посли Литви княз К.Острозький, Г.Ходкевич, .Волович, К.Радзивлл та н. виршили зрвати сейм тамно вихали з Люблна, щоб збрати шляхетське ополчення для боротьби проти ун. Проте Сигзмунд-Август за пдтримки польських магнатв та шляхти обох кран оголосив унверсал про вдбрання в Литви та приднання до Польщ Волин й Пдляшшя.

Не вдчувши реального спротиву послаблено вйною та суперечностями Литви, король видав ще один унверсал про приднання до Польщ Кивщини й Брацлавщини.

Таким чином, територя Великого князвства Литовського вдвч зменшилася.

Тепер литовськ посли змушен були повернутися на сейм. Вони просили не вдбирати в них матност й зберегти певну автономю залишкам хньо держави. Поступилися найбльш противники ун укранськ магнати О.Чарторийський, К.Острозький, Б.Корецький, К.Вишневецький, розраховуючи на те, що не будуть позбавлен свох привлев. Отже, 1 липня 1569 р. було пдписано Люблнську уню, у вдповдност до яко Польське королвство та Велике князвство Литовське обдналися в дину державу Рч Посполиту з виборним королем, спльним сеймом, спльною казною й грошовою одиницею, диною зовншньою полтикою.

Литва втратила свою державнсть, ставши частиною Реч Посполито та збергаючи автономю лише в мсцевому управлнн, органзац вйська та судочинства. З усх укранських земель пд владою Литви залишилися тльки Берестейщина та Пнщина, що межували з Блоруссю, а вс решта укранськ земл, тобто переважна бльшсть х, вдйшли пд владу Польщ. Люблнський сейм закнчився в середин серпня 1569 р. За словами М.С.Грушевського, в деклька засдань на ньому було здйснено те, чого не могли досягнути тривал вйни сторччя дипломатичних переговорв хитрощв2,118. 1.3.

Наслдки Люблнсько ун для Украни

. Земський суд обирався мсцевою шляхтою. Органами шляхетського самоврядування були сеймики у волостях повтах. Люблнська уня спричинила змни в адмнстративному управлнн укранських зе... На нових землях оселялися селяни-вткач з районв розвинутого фльварково...

Брестська уня та посилення нацонального гнту

Брестська уня та посилення нацонального гнту . 2.1.

Передумови Брестсько ун

В укранських землях набува певного поширення Реформаця в вигляд соцнан... Проте, на вдмну вд Голланд та Англ, де Реформаця перемогла за умов роз... Загальн збори пископв у Сокал в 1594 р. про скликання 8 жовтня в Брест-Литовську синоду, де мало вдбутися уроч... 2.2.

Посилення нацонального гнту в Укран наприкнц XVI в першй половин XVII cт

А. Роман. 6. 7. Генеза, 1997.

– Конец работы –

Используемые теги: Люблiнська, унiя, наслiдки, Украiни, Брестська, унiя, посилення, нацiонального, гнiту0.125

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Люблiнська унiя 1569 р. та ii наслiдки для Украiни. Брестська унiя та посилення нацiонального гнiту

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Нацiональний Банк Украiни: статус i завдання
Национальний банк емсйним центром держави, проводить дину державну полтику в сфер грошового обгу, кредиту, валютного регулювання, створенн та… Вн органзу мжбанквськ розрахунки на баз Центрально розрахунково палати.… Взагал, поява центральних банкв явище порвняно нещодавн.Банк Англ Банк Швец, найстарш з центральних банкв, були…

Антиукраїнська політика російського царизму. Посилення централізаторсько-шовіністичних тенденцій
Україна в останній чверті XVII XVIII ст... План... Антиукраїнська політика російського царизму Посилення централізаторсько шовіністичних тенденцій...

Банкiвська система Украiни
При цьому банки, проводячи грошові розрахунки і кредитуючи господарство, виступаючи посередниками у перерозподілі капіталів, істотно підвищують… Причому більшість таких випадків повязана з неадекватною оцінкою банками… Фінансовий стан банку - це комплексне поняття, яке відображає систему показників, які характеризують наявність,…

Формування украiнськоi народностi. Походження та поширення назви "Украiна"
Перший з них стверджував, що псля розпаду Кивсько Рус населення Надднпрянщини перейшло на територю Центрально Рос згодом утворило Московську… Даний компромс мав на мет обгрунтувати сторичними фактами полтичну концепцю… С.В.Кульчицький висловлю впевненсть, що пять схднословянських племнних союзв, як утворили Кивську Русь, не могли за…

Правова регламентацiя организацii та дiяльностi судових органiв Украiни
Конституця Украни, прийнята 28 червня 1996р закрпила визнаний свтом демократичний принцип подлу державно влади на законодавчу, виконавчу судову. Вс три глки влади самостйними, кожна д лише в межах сво компетенц, визначено… Cудова система лакмусовим папрцем при виршенн питання, чи держава правовою. Оскльки завданням судово влади здйснення…

Лiсовi ресурси Украiни
Серед мжгалузевих комплексв вага лсовиробничого комплексу по обсягам виробництва склада-2,8,по чисельност працюючих-4,6, по вартост основних… Украна не ма значних запасв лсових ресурсв, як базою для розвитку… Тотальн вирубки лсу в перод Друго свтово вйни в пслявонн роки призвели до нервномрного розподлу вкрито лсом площ по…

Конституцiя Украiни - фундамент подальшоi розбудови правовоi держави
Украна нарешт здобула свй Основний Закон необхдний елемент сучасно законодавчо системи, який свордним пдмурком. Конституця 1996 року закрпила… В данй курсовй робот розглядаться змст та значення сучасно Конституц Украни,… Проте сучасна Конституця Украни це не тльки пдсумок процесв державотворення, це й свордний дороговказ подальшого…

0.026
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам