Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

1. За даними історії хвороби описати, які симптоми виявлені у хворого і дати оцінку результатам лабораторного та інструментального обстеження.

2. За даними історії хвороби провести аналіз лікування та оцінити критерії його ефективності.

3. Змоделювати протокол фізикального обстеження, результати загального та бактеріологічного аналізів крові, ЕхоКГ у хворого з діагнозом: Стафілококовий первинний ендокардит, активність ІІІ ст., недостатність аортального клапана, СН ІІ Б стадія.

4. Скласти та обґрунтувати план лікування хворого з наведеним вище діагнозом.

5. Змоделювати протокол фізикального обстеження, результати загального та бактеріологічного аналізів крові, ЕхоКГ у хворого з діагнозом: Первинний інфекційний ендокардит стрептококової етіології, активність ІІ ст., недостатність мітрального клапана, СН ІІ А стадія.

6. Скласти та обґрунтувати план лікування хворого з з наведеним вище діагнозом.

7. Описати профілактику інфекційного ендокардиту хворим з вадами серця при процедурах у ротовій порожнині, вказати дози, шлях введення препаратів.

8. Вирішити ситуаційну задачу. Хвора 25 р. звернулась до стоматолога з приводу болю в зубі. Через 7 днів після екстракції зуба виникла гарячка. В анамнезі ревматичний стеноз гирла аорти. Огляд: бліда, петехії на слизовій твердого і м'якого піднебіння. Пульсують сонні артерії. Верхівковий поштовх пальпується у VII міжребер’ї по передній аксилярній лінії. Ритм серця правильний, на верхівці ослаблений I тон, на аорті ослаблений II тон. У II міжребер’ї справа вислуховується систолічний шум, який проводиться на судини шиї, діастолічний шум в точці Боткіна-Ерба. Пульс 112/хв., високий, АТ 140/40 мм рт. ст. Пальпується нижній полюс селезінки.

1) Сформулювати попередній діагноз. Пояснити, на основі яких ознак він встановлений.

2) Скласти план обстеження пацієнтки.

3) Перерахувати великі та малі критерії діагностики хвороби пацієнтки.

4) Скласти план лікування пацієнтки.

5) Описати профілактику цієї хвороби при втручаннях у порожнині рота.

Домашня самопідготовка: 1. Скласти таблицю патологічних змін у різних внутрішніх органах при інфекційному ендокардиті. 3. Виписати рецепти на ампіцилін, цефтріаксон, гентаміцин.