рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Написання та захист історії хвороби. Хвороби органів сечоутворення та сечовиділення, кровотворення, ендокриннної системи, алергічні хвороби

Написання та захист історії хвороби. Хвороби органів сечоутворення та сечовиділення, кровотворення, ендокриннної системи, алергічні хвороби - раздел История, Львівський Національний Медичний Університет...

Львівський національний медичний університет

Мені Данила Галицького

Кафедра внутрішньої медицини №2

Методичні рекомендації

З вивчення внутрішньої медицини

Для викладачів та студентів

Курсу стоматологічного факультету

Модуль 2

Написання та захист історії хвороби.

Хвороби органів сечоутворення та сечовиділення, кровотворення, ендокриннної системи, алергічні хвороби

 

Львів – 2012

  Редакція: проф. Радченко О.М., доц. Панчишин Ю.М., ас. Зімба О.О.  

ПЕРЕДМОВА

Модуль 2 дисципліни „внутрішня медицина” включає 4 змістових модулі: написання та захист історії хвороби та основи невідкладних станів у терапії,… Методика оцінювання. Рейтингова оцінка складається з суми оцінок за окремі…  

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ

Ø Знання теоретичного матеріалу мають помилки, які, проте, не можуть викликати смерть хворого, вихідний тестовий контроль написаний на… Ø Знання теоретичного матеріалу без помилок, відповідає програмі,… Ø Знання теоретичного матеріалу без помилок, відповідає програмі, з базових дисциплін відмінні знання, які…

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ПРАКТИЧНИХ НАВИЧОК

Ø Допущені при фізикальному обстеженні пацієнта порушення ведуть до здовження діагностичного пошуку, але безпосередньо не загрожують життю… Ø Допущені під час фізикального обстеження хворого відхилення суттєво… Ø Фізикальне обстеження хворого проведено без помилок та пропусків, виявлені усі відхилення від норми в стані…

Для написання історії хвороби відводиться термін 1,5-2 міс. Під час роботи

Студент має право консультуватись з викладачем з усіх питань. Позитивна оцінка з історії хвороби є умовою допуску студента до підсумкового модульного контролю. За умов незарахування історії студент зобов’язаний переписати її на позитивну оцінку.

Ø Відмінно.Робота здана у призначений термін, має усі розділи з обґрунтуванням. Скарги та анамнез деталізовані, повні, логічні, відповідають діагнозу. Фізикальне обстеження хворого описано без помилок та пропусків; відмічені усі відхилення від норми у стані органів та систем. Правильно повно обґрунтований попередній діагноз. План додаткового обстеження повний, містить елементи диференційного діагнозу; правильно та повно інтерпретовані отримані результати обстеження пацієнта, змодельовані необхідні для діагнозу обстеження за умов відсутності в лікарняній історії хвороби. Правильно повно логічно обґрунтований клінічний діагноз з елементами диференційного діагнозу. Призначене лікування відповідає поставленому діагнозу та стану пацієнта, обґрунтовано ретельно, сучасне, індивідуальне, з дозуванням препаратів, відповідає нормативним документам та принципам доказової медицини, виписані рецепти на необхідні препарати.

Ø Добре. Робота здана у призначений термін. Робота містить усі складові частини з обґрунтуванням. Скарги та анамнез деталізовані, повні, логічні, відповідають діагнозу. Допущені під час фізикального обстеження хворого неточності суттєво не впливають на діагностику і прогноз. Правильно повно обґрунтований попередній діагноз. План додаткового обстеження відповідає діагнозу та стану пацієнта; результати лабораторних та інструментальних обстежень трактуються повно, правильно. Призначене лікування відповідає нозології, індивідуальне, з дозуванням препаратів, відповідає нормативним документам та принципам доказової медицини, виписані рецепти на необхідні препарати. Поодинокі помилки та неточності не впливають на встановлення діагнозу та не приведуть до негативних наслідків.

Ø Задовільно. Робота містить усі складові частини з обґрунтуванням. Скарги та анамнез логічні, відповідають діагнозу. Допущені при фізикальному обстеженні пацієнта порушення ведуть до здовження діагностичного пошуку, але безпосередньо не загрожують життю хворого. Попередній діагноз виставлений з неточностями у стадії чи перебігу, але відповідає описаному стану хворого. План додаткового обстеження не містить елементів диференційного діагнозу, однак обґрунтований; результати лабораторних та інструментальних обстежень трактуються поверхнево; присутні помилки в результатах обстеження, які не впливають суттєво на встановлення нозологічного діагнозу. Поверхнево змодельовані відсутні дані. Призначене лікування не є раціональним для даної патології, не відповідає нормативним документам та принципам доказової медицини, виписані рецепти на препарати мають несуттєві помилки.

Ø Незадовільно.Списана робота з Інтернету або аналогічна роботі іншого студента.Не має усіх складових частин з обґрунтуванням. Скарги та анамнез не логічні, не відповідають діагнозу, поверхневі, не деталізовані. Обстеження пацієнта описано з суттєвими порушеннями, що унеможливлює встановлення діагнозу. Попередній діагноз виставлений невірно, що може привести до загрозливих ускладнень, або не обґрунтований, не відповідає фізикальному опису. План додаткового обстеження не обґрунтований, не повністю відповідає патології чи стану хворого. Клінічний діагноз не обґрунтований або обґрунтований неповно, нелогічно. Лікувальна тактика визначена з помилками, неадекватна стану хворого.

СХЕМА ФІЗИКАЛЬНОГО ОБСТЕЖЕННЯ ХВОРОГО

I. ЗАГАЛЬНО-КЛІНІЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ

2. Провести загальний огляд хворого, оцінити його стан. Оглянути шкіру та підшкірну клітковину, виявити набряки. Провести пальпацію лімфатичних… 3. Обстеження по системах. 3.1. Обстеження серцево-судинної системи: 3.1.1. визначити пульс на сонних та променевих артеріях; порахувати частоту серцевих скорочень, виявити «дефіцит…

КОРОТКИЙ ПРОТОКОЛ ОГЛЯДУ ПАЦІЄНТА

Скарги _______________________________________________________________________________ … _______________________________________________________________________________________

Попередній діагноз та його обґрунтування________________________________________________

_______________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________

План обстеження______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

План лікування :

Режим ___________Дієта__________________________________________________________________

1. _______________________________________________________________________________________

2.______________________________________________________________________________________

3.______________________________________________________________________________________

4. _____________________________________________________________________________________

Студент:

ПЕРЕЛІК ДОДАТКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ, ЯКІ МАЄ ОЦІНИТИ СТУДЕНТ НА РІВНІ ПРАКТИЧНОЇ НАВИЧКИ

2. Описати й оцінити зміни загального аналізу сечі; проби за Зимницьким; проби за Нечипоренком; біохімічних показників сечі (реакція сечі, білок,… 3. Описати й оцінити показники біохімічних змін крові при наступних… 3.1. ішемічна хвороба серця (тропоніни, креатинфосфокіназа, амінотрансферази, загальний холестерин, ЛПНЩ, ЛПВЩ,…

ПЕРЕЛІК НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ, ЯКІ МАЄ ДІАГНОСТУВАТИ СТУДЕНТ НА РІВНІ ПРАКТИЧНОЇ НАВИЧКИ ТА ВМІТИ НАДАТИ НЕВІДКЛАДНУ ДОПОМОГУ

ПЕРЕЛІК ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, НА ЯКІ СТУДЕНТ МАЄ ВИПИСАТИ РЕЦЕПТ НА РІВНІ ПРАКТИЧНОЇ НАВИЧКИ

ПРИКЛАДИ ВИПИСУВАННЯ РЕЦЕПТІВ

СХЕМА АНАЛІЗУ ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАМИ

Компоненти електрокардіограми

 

В нормі:

ширина зубця Р < 0.11, тривалість інтервалу PQ 0.12‑0.20,

ширина зубця Q < 0.04, глибина зубця Q не > ¼ висоти зубця R,

тривалість комплексу QRS не > 0.10,

інтервал QT 0.35‑0.45

План опису ЕКГ:

1. Ритм (джерело ритму)__________________________, (правильність)_____________________.

2. Частота серцевих скорочень* _________________ / хвилину.

*Формула для визначення ЧСС:

ЧСС = 60:( R-R в мм х 0,02) при швидкості 50 мм/секунду

ЧСС = 60:( R-R в мм х 0,04) при швидкості 25 мм/секунду

3. Відхилення електричної осі серця _______________________________.

4. Тривалість інтервалів: PQ = ____, QRS = ____, QT = ____.

5. Ознаки гіпертрофії окремих відділів серця:

Гіпертрофія лівого передсердя __________________________________(ознаки на даній ЕКГ)

Гіпертрофія лівого шлуночка ___________________________________(ознаки на даній ЕКГ)

Гіпертрофія правого передсердя ________________________________ (ознаки на даній ЕКГ)

Гіпертрофія правого шлуночка __________________________________(ознаки на даній ЕКГ)

Ознаки ішемії міокарда, гострого інфаркту міокарда, наявність рубця **: ____________

________________________________________________________________________________**при наявності зазначених змін потрібно їх описати, вказати локалізацію. Якщо мова йде про гострий інфаркт міокарда, слід вказати локалізацію і стадію інфаркту.

6. Порушення ритму (описати)____________________________________________

7. Порушення провідності (описати) _______________________________________

Висновок (сформулювати) _______________________________________________

 

СХЕМА ОПИСУ РЕНТГЕНОГРАМИ ЛЕГЕНЬ

1.Проекція знімка (передня або задня пряма, права або ліва бічна, передня або задня коса: 1-а або 2-а).

2. Особливі умови рентгенографії (у положенні хворих сидячи або лежачи через важкість їх стану; з дихальною динамічною нерізкістю зображення у хворих без свідомості і т.п.).

3. Оцінка якості знімка (фізико-технічні характеристики: оптична густина, контрастність, різкість зображення; відсутність артефактів).

4. Стан м'яких тканин грудної клітки (об'єм, структура, наявність чужорідних тіл або повітря після травм і т.п.).

5. Стан скелету грудної клітки і плечового поясу (положення, форма, величина і структура кісток: ребер, грудини, видимих шийних і грудних хребців, ключиць, лопаток, головок плечових кісток).

6. Порівняльна оцінка легеневих полів (площа, форма, прозорість). При виявленні симптомів патології (обширне або обмежене затемнення або прояснення, вогнища, кругла або кільцеподібна тінь) докладно описати їх положення, форми, розмірів, густини тіні, структури, контурів.

7. Стан легеневого малюнка (розподіл елементів, архітектоніка, калібр, характер контурів).

8. Стан коренів легень (положення, форма, розміри, структура, контури елементів, наявність додаткових утворень).

9. Стан середостіння (положення, форма і ширина його в цілому і характеристика окремих органів).

10. Висновок.

 

ПОКАЗНИКИ ЕХОКАРДІОГРАМИ В НОРМІ

 

НОРМИ ДЕЯКИХ ЛАБОРАТОРНИХ ПОКАЗНИКІВ

 

ПРИКЛАД ВИРІШЕННЯ СИТУАЦІЙНОЇ ЗАДАЧІ

1. Сформулювати і обґрунтувати попередній діагноз. 2. Скласти і обґрунтувати план додаткових досліджень. 3. Дати оцінку аналізу сечі (сформулювати висновок).

ПЛАН ЛЕКЦІЙ МОДУЛЬ 2

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ МОДУЛЮ 2

  Змістовий модуль 3. Хвороби ендокринної системи (20 год.ауд.) Основні клінічні ознаки цукрового діабету. …   Змістовий модуль 4. Хвороби системи кровотворення, алергічні…  

ВИХІДНИЙ РІВЕНЬ ЗНАНЬ ДЛЯ МОДУЛЮ 2

2. Клінічна картина, діагностика та невідкладна допомога при станах: напад бронхіальної астми, гострий коронарний синдром, гіпертонічний криз,… 3. Анатомія та фізіологія нирок, анатомо-фізіологічна характеристика нефрона.… 4. Анатомія та фізіологія гіпоталамуса, гіпофіза, щитоподібної залози, паращитоподібних залоз, наднирників,…

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. НАПИСАННЯ ТА ЗАХИСТ ІСТОРІЇ ХВОРОБИ

Тема 1. Розбір схеми історії хвороби. Характеристика синдрому бронхоспазму та основні препарати для його ліквідації

(ас. Жакун І.Б.)

Мета. Розібрати схему студентської історії хвороби, навчитись діагностувати синдром бронхоспазму, надавати невідкладну допомогу; інтерпретувати результати додаткових обстежень дихальної системи.

І рівень. Вихідні знання.Стор. 21

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

Контрольні питання

2. Змоделювати скарги та анамнез пацієнта з синдромом бронхоспазму. 3. Пояснити зміни, які можна виявити при фізикальному обстеженні хворого на… 4. Назвати методи визначення функції зовнішнього дихання.

Тема 2. Курація (скарги, анамнез). Характеристика ангінозного болю та основні препарати для зменшення ангінозного синдрому

(ас. Зенін В.В.)

Мета. Продовжити курацію хворого, навчитись діагностувати захворювання хвороби серцево-судинної системи, що призводять до виникнення ангінозного болю, засвоїти методи їх діагностики і принципи лікування.

І рівень. Вихідні знання. Стор. 21.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Дати визначення гострого коронарного синдрому. 2. Дати характеристику функціональних класів стабільної стенокардії. 3. Пояснити різницю між стабільною і нестабільною стенокардією.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Сформулювати попередній діагноз та пояснити, на основі яких ознак він виставлений. 3. Скласти та обґрунтувати план обстеження пацієнта. 4. Описати та намалювати ЕКГ ознаки інфаркту міокарда.

Тема 3. Курація (об’єктивний огляд, попередній діагноз та його обгрунтування). Ускладненні і неускладнені гіпертонічні кризи, основні препарати для їх ліквідації

(ас. Кондратюк М.О.)

Мета. Продовжити курацію хворого, вміти діагностувати гіпертонічні кризи; засвоїти основні принципи та тактику надання невідкладної допомоги при ускладнених та неускладнених гіпертонічних кризах; принципи їх профілактики.

І рівень. Вихідні знання. Стор. 21.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Дати визначення поняттю гіпертонічний криз. 2. Назвати можливі причини розвитку гіпертензивних кризів. 3. Описати клінічні особливості ускладненого гіпертонічного кризу.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Оглянути пацієнтів, розданих для курації та/або з кризовим перебігом гіпертонічної хвороби. Оформити короткий протокол огляду. 3. Сформулювати і обґрунтувати попередній діагноз, скласти план обстеження… 4. Описати тактику надання медичної допомоги у конкретного пацієнта з гіпертонічним кризом

Тема 4. Курація (обґрунтування обстеження). ЕКГ-діагностика порушень ритму; миготлива аритмія та екстрасистолія

(доц. Чубучна І.І.)

Мета. Вияснити усі питання, що повстали у процесі написання історії хвороби, навчитися діагностувати миготливу аритмію та екстрасистолію, а також за ЕКГ виявляти різні види порушень серцевого ритму.

І рівень. Вихідні знання.Стор. 21.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Дати визначення екстрасистолії та навести її класифікацію. Описати прогностичне значення різних видів екстрасистол. 2. Описати можливі клінічні прояви екстрасистолії. 3. Описати ЕКГ-ознаки різних видів екстрасистол.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Проаналізувати ЕКГ оглянутих хворих. 3. Проаналізувати запропоновані електрокардіограми із порушеннями ритму. 4. Зобразити графічно ЕКГ із запропонованими порушеннями ритму.

Тема 5. Курація (обґрунтування клінічного діагнозу). Клінічні ознаки гострої лівошлуночкової недостатності, препарати для лікування

(ас. Зенін В.В.)

З д а т и і с т о рі ю х в о р о б и д л я п е р е в і р к и!

Мета. Навчитись діагностувати гостру лівошлуночкову недостатність, засвоїти принципи лікування.

І рівень. Вихідні знання. Стор. 21.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Навести причини розвитку гострої лівошлуночкової недостатності. 2. Пояснити терміни «систолічна серцева недостатність» і «фракція викиду… 3. Змоделювати скарги пацієнта з серцевою астмою.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Сформулювати попередній діагноз та пояснити, на основі яких ознак він виставлений. 3. Виявити у хворого ознаки недостатності кровообігу за право- чи… 4. Описати принцип надання допомоги пацієнту з гострою лівошлуночковою недостатністю.

Тема 6. Курація (обгрунтування лікування). Критерії ревматичної хвороби серця. Особливості надання стоматологічної допомоги хворому з ревматичною хворобою серця

(ас. Слаба О.Р.)

Мета. Навчитися діагностувати ревматичну хворобу серця, призначати обстеження та засвоїти основні принципи лікування.

І рівень. Вихідні знання. Стор. 21.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування

Контрольні питання

2. Охарактеризувати великі та малі діагностичні критерії гострої ревматичної гарячки (А.А.Кисель-T.D.Jones-А.И. Нестеров). 3. Описати основні клінічні прояви ревматичного поліартриту. 4. Описати симптоми ревматичного кардиту.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач, клінічна історія хвороби.

2. Сформулювати попередній діагноз. Пояснити, на основі яких ознак він встановлений. 3. Провести огляд ротової порожнини пацієнта з метою виявлення хронічних… 4. Проаналізувати дані ЕКГ та ЕхоКГ в обстежених пацієнтів.

Тема 7. Курація (профілактика). Ознаки інфекційного ендокардиту. Роль стоматолога в профілактиці інфекційного ендокардиту

(ас. Філіпюк А.Л.)

Мета.Вміти діагностувати інфекційний ендокардит та його ускладнення. Засвоїти принципи лікування хворих на інфекційний ендокардит, навчитися проводити профілактику.

І рівень. Вихідні знання. Стор. 21.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

Контрольні питання

2. Описати особливості гарячки при інфекційному ендокардиті. 3. Описати зміни шкіри та слизових оболонок при інфекційному ендокардиті. 4. Охарактеризувати ураження серця при інфекційному ендокардиті.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. За даними історії хвороби провести аналіз лікування та оцінити критерії його ефективності. 3. Змоделювати протокол фізикального обстеження, результати загального та… 4. Скласти та обґрунтувати план лікування хворого з наведеним вище діагнозом.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2. ХВОРОБИ ОРГАНІВ СЕЧОУТВОРЕННЯ ТА СЕЧОВИДІЛЕННЯ.

Тема 8. Основні принципи діагностики та лікування хронічної хвороби нирок

(доц. Комариця О.Й.)

Мета. Навчитися діагностувати хронічну хворобу нирок, вміти визначати її стадію; засвоїти основні принципи і тактику лікування.

І рівень. Вихідні знання. Стор.21.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Сформулювати визначення хронічної хвороби нирок. Назвати причини хронічної хвороби нирок. 2. Навести критерії діагнозу хронічної хвороби нирок. 3. Пояснити причини гіпертензії при хронічній хворобі нирок. Як вона залежить від стадії хвороби? Чи потребує вона…

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Сформулювати попередній діагноз. Пояснити, на основі яких ознак він встановлений. 3. Змоделювати скарги, анамнез та дані об’єктивного обстеження хворого з… 4. Скласти план обстеження оглянутого чи змодельованого пацієнта.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Дати визначення гострого та хронічного гломерулонефритів. 2. Назвати можливі етіологічні чинники розвитку гострого та хронічного… 3. Охарактеризувати набряковий синдром при гломерулонефритах.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Сформулювати попередній діагноз. Пояснити, на основі яких ознак він встановлений. 3. Змоделювати скарги, анамнез та дані об’єктивного обстеження хворого з… 4. Скласти план обстеження оглянутого чи змодельованого пацієнта.

Тема 10. Основні принципи діагностики та лікування пієлонефритів.

(ас. Жакун І. Б.)

Мета. Навчитись діагностувати пієлонефрит, засвоїти принципи лікування та особливості надання стоматологічної допомоги хворим на хронічний пієлонефрит.

І рівень. Вихідні знання.Стор. 21.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

Контрольні питання

2. Пояснити шляхи поширення інфекції при пієлонефритах. 3. Дати характеристику інтоксикаційного, анемічного, больового синдромів при… 4. Дати характеристику гіпертензивного, набрякового, дизуричного синдромів при пієлонефриті.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Сформулювати попередній діагноз та пояснити, на основі яких ознак він встановлений. 3. Оцінити результати додаткових обстежень. 4. Скласти та обґрунтувати план лікування оглянутого пацієнта.

Тема 11. Основні принципи діагностики та лікування хронічної ниркової недостатності

(ас. Сорокопуд О.О.)

Мета. Засвоїти основні принципи діагностики та лікування хронічної ниркової недостатності (ХНН).

І рівень. Вихідні знання. Стор. 21.

ІІ рівень.Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Перелічити причини виникнення ХНН. 2. Пояснити поняття «швидкість клубочкової фільтрації», як та для чого слід її… 3. Описати основні порушення водно-електролітного балансу та кислотно-лужної рівноваги при хронічній нирковій…

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 3. ХВОРОБИ ЕНДОКРИННОЇ СИСТЕМИ

Тема 12. Клінічні ознаки цукрового діабету

(ас. Бучко О.Ю.)

Мета. Засвоїти симптоми, якими проявляється цукровий діабет, основні принципи його діагностики, особливості надання стоматологічної допомоги таким пацієнтам.

І рівень. Вихідні знання. Стор. 21.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Дати визначення цукровому діабету. Пояснити різницю між цукровим діабетом 1 і 2 типу. 2. Назвати фактори ризику виникнення цукрового діабету. 3. Дати характеристику клінічному перебігу діабету в осіб молодого віку (цукровий діабет 1 типу, інсулінозалежний). …

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

Контрольні питання.

2. Навести показники, за якими проводиться контроль цукрового діабету та прогнозується ризик розвитку ангіопатій. 3. Дати визначення діабетичних ангіопатій, «діабетичної стопи». 4. Охарактеризувати стадії діабетичної нефропатії.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Оцінити результати лабораторних досліджень оглянутих хворих. 3. Виділити в історії хвороби пацієнтів дані, які можуть свідчити про… 4. Надати оглянутим пацієнтам дієтичні рекомендації.

Тема 14. Основи діагностики цукрового діабету

(ас. Бучко О.Ю.)

Мета. Навчитись діагностувати цукровий діабет, вміти інтерпретувати дані лабораторних та інструментальних досліджень.

І рівень. Вихідні знання. Стор. 21.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Описати нормальні показники вуглеводного обміну (глюкози) у капілярній та венозній крові (натще і після їжі). 2. Пояснити, що таке гіперглікемія і яка причина її виникнення при цукровому… 3. Причини виникнення кетонемії (кетонурії) у хворих з цукровим діабетом.

Тема 15. Основні принципи лікування цукрового діабету першого типу

(доц. Чубучна І. І.)

Мета. Засвоїти принципи лікування хворих з першим типом цукрового діабету.

І рівень. Вихідні знання. Стор. 21.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Сформулювати основні принципи лікування хворих з цукровим діабетом (ЦД) І типу. 2. Описати дієтичні рекомендації хворим на ЦД І типу. Пояснити поняття… 3. Пояснити поняття «глікемічного індексу» і навести його розрахунок.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Сформулювати попередній діагноз та пояснити, на основі яких ознак він встановлений. 3. Скласти та обґрунтувати план обстеження оглянутих пацієнтів. 4. Змоделювати дані лабораторних обстежень оглянутих пацієнтів.

Тема 16. Основні принципи лікування цукрового діабету 2-го типу. Особливості стоматологічної тактики у хворих на діабет

(доц. Троценко О.В.)

Мета.Засвоїти принципи лікування, профілактики цукрового діабету 2-го типу. Вивчити тактику стоматолога при цій патології.

І рівень. Вихідні знання. Стор. 21.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

Контрольні питання.

2. Назвати цукрознижувальні препарати для лікування цукрового діабету 2 типу. 3. Описати механізм дії метформіну. 4. Вказати небажані ефекти, які можуть виникнути при лікуванні метформіном.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Сформулювати попередній діагноз. Пояснити, на основі яких ознак він встановлений. 3. Проаналізувати результати проведених лабораторних досліджень з історії… 4. Скласти план лікування оглянутого хворого.

Тема 17. Основні принципи діагностики і лікування гіпертирозу

(ас. Кондратюк М.О.)

Мета. Навчитися розпізнавати основні клінічні симптоми гіпертирозу; вміти обстежити пацієнта з гіпертирозом; засвоїти основні принципи та тактику лікування гіпертирозу

І рівень. Вихідні знання. Стор. 21.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Назвати гормони, що синтезуються щитоподібною залозою (ЩЗ) та їх функції. 2. Дати визначення гіпертирозу, назвати основні причини його виникнення. 3. Описати поняття первинний, вторинний та третинний гіпертиреоз.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Оглянути пацієнта з гіпертирозом. Вміти перевірити у пацієнта наявність очних симптомів, характерних для гіпертирозу – Штельвага, Дельрімпля,… 3. Сформулювати попередній діагноз обстеженого пацієнта. Пояснити, на основі… 4. Призначити лікування обстеженому пацієнту.

Тема 18. Основи діагностики та лікування гіпотирозу

(доц. Гук-Лешневська З.О.)

Мета. Навчитися діагностувати гіпотироз; засвоїти основні принципи та тактику його лікування.

І рівень. Вихідні знання. Стор.21.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

Контрольні питання.

2. Охарактеризувати основні етіологічні чинники виникнення гіпотирозу. 3. Описати зміни з боку шкіри при гіпотирозі. 4. Вказати відмінності набрякового синдрому при гіпотирозі від набряків при серцевій недостатності.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Сформулювати попередній діагноз обстеженого пацієнта. Пояснити, на основі яких ознак він встановлений. 3. Дати оцінку стану травної та серцево-судинної систем в обстежених хворих. … 4. Оцінити результати лабораторних досліджень оглянутих хворих.

Тема 19. Діагностика та лікування хвороб паращитоподібних залоз

(ас. Зімба О.О.)

Мета.Навчитися діагностувати хвороби паращитоподібних залоз (гіпо- та гіперпаратиреоз), інтерпретувати дані лабораторних та інструментальних обстежень.

І рівень. Вихідні знання. Стор. 21.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки : тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Вказати можливі причини виникнення гіпопаратиреозу. 2. Охарактеризувати скарги хворого на гіпопаратиреоз. 3. Дати характеристику симптомам Труссо та Хвостека.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Перевірити у пацієнтів наявність симптомів Труссо та Хвостека. 3. Сформулювати попередній діагноз. Пояснити, на основі яких ознак він… 4. Скласти план обстеження оглянутого пацієнта.

Тема 20. Основи діагностики та лікування хвороб наднирників

(ас. Зімба О.О.)

Мета.Навчитись діагностувати хвороби надниркових залоз, інтерпретувати дані лабораторних та інструментальних обстежень

І рівень. Вихідні знання. Стор. 21.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки : тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Описати гормони, що продукуються корою та мозковою частиною надниркових залоз. 2. Вказати найчастіші причини виникнення хронічної надниркової недостатності… 3. Описати скарги пацієнтів при хворобі Аддісона.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Сформулювати попередній діагноз. Пояснити, на основі яких ознак він виставлений. 3. Скласти план обстеження оглянутого пацієнта. 4. Розв’язати ситуаційну задачу. У відділення інтенсивної терапії поступила жінка 30 років зі скаргами на нудоту,…

Тема 21. Принципи діагностики та лікування хвороб гіпофіза

(Гуль І.В.)

Мета: Вивчити основні принципи діагностики та лікування хвороб гіпофіза.

І рівень. Вихідні знання.Стор. 21.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Описати причини виникнення хвороби Іценко-Кушинга. Пояснити різницю між хворобою та синдромом Іценко-Кушинга. 2. Дати визначення поняття «гіперкортицизм». 3. Охарактеризувати зміни шкіри, підшкірної клітковини, суглобово-кісткової системи при хворобі Іценко-Кушинга.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування. вирішення ситуаційних задач

2. Провести об’єктивний огляд пацієнта. 3. Визначити наявність у хворого ознак гіперкортицизму. 4. Описати правила прийому глюкокортикоїдів. Назвати та охаректеризувати групу препаратів, що необхідно приймати при…

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 4. ХВОРОБИ СИСТЕМИ КРОВОТВОРЕННЯ, АЛЕРГІЧНІ ХВОРОБИ

Тема 22. Залізодефіцитні анемії: принципи діагностики та лікування. Симптоми ураження ротової порожнини при анеміях

(ас. Бек Н.С.)

Мета. Навчитись діагностувати та інтерпретувати дані додаткового обстеження пацієнтів з залізодефіцитною анемією; засвоїти принципи лікування пацієнтів з залізодефіцитною анемією.

І рівень. Вихідні знання. Стор. 22.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Описати біологічну роль заліза в організмі людини; навести добову потребу в ньому. 2. Навести причини виникнення та назвати групи ризику розвитку… 3. Охарактеризувати скарги пацієнта з залізодефіцитною анемією.

Тема 23. Основні принципи діагностики та лікування мегалобластних анемій

(ас. Бек Н. С.)

Мета. Навчитись діагностувати та інтерпретувати дані додаткового обстеження пацієнтів з мегалобластними анеміями; засвоїти основні принципи лікування .

І рівень. Вихідні знання. Стор. 22.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Описати роль вітаміну В12 та фолієвої кислоти у кровотворенні. 2. Пояснити, яка роль гастромукопротеїну (внутрішнього фактору Касла) у… 3. Навести причини мегалобластних анемій.

Тема 24. Діагностика та лікування гіпо-, апластичної та гемолітичної анемії та агранулоцитозу

(доц. Бєлова Л.А.)

Мета. Навчитись діагностувати гіпо-, апластичну та гемолітичну анемію та агранулоцитоз, засвоїти принципи їх лікування.

І рівень. Вихідні знання. Стор. 22.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Пояснити термін «гіпо-, апластична» анемія та назвати причини виникнення. 2. Охарактеризувати клінічні прояви геморагічного синдрому при апластичній… 3. Описати клінічні прояви синдрому імунодефіциту при гіпо- та апластичній анеміях.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Сформулювати попередній діагноз та пояснити, на основі яких ознак він встановлений. 3. Скласти план обстеження пацієнта 4. Змоделювати аналізи крові пацієнта із гіпо- та апластичною, гемолітичною анемією; з агранулоцитозом.

Тема 25. Ознаки гематоонкологічних хвороб. Гострі мієлобластні й лімфобластні лейкемії: клініка, діагностика, лікування, особливості стоматологічної тактики

(проф. Дзісь Є.І.)

Мета.Засвоїти симптоми й синдроми, якими проявляються гематоонкологічні хвороби, основні принципи клініки, діагностики й лікування гострих лейкемій, тактику стоматолога у веденні таких пацієнтів.

І рівень. Вихідні знання.Стор. 22.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки : тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Перерахувати основні види пухлин системи крові. 2. Охарактеризувати основні симптоми синдрому анемії, описати геморагічний… 3. Дати характеристику синдрому імунодефіциту. Назвати симптоми, які входять у синдром пригнічення кровотворення.

Форма перевірки: усне чи письмове опитування.

2. Обстежити шкіру й ротову порожнину в даного пацієнта та виявити зміни. 3. Оцінити показники лабораторного та інструментального обстеження з історії… 4. Описати особливості гігієни ротової порожнини, якої повинен дотримуватись пацієнт.

Тема 26. Хронічні мієло- й лімфолейкемії: клініка, діагностика, лікування, особливості стоматологічної тактики

(проф. Дзісь Є.І.)

Мета.Засвоїти основні принципи клініки, діагностики й лікування хворих на хронічні мієло- й лімфолейкемії, тактику стоматолога в пацієнтів з ураженням слизової оболонки ротової порожнини.

І рівень. Вихідні знання.Стор. 22.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки : тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Назвати специфічну хромосомну аномалію в хворих на хронічну мієлоїдну лейкемію та охарактеризувати її роль у виникненні хвороби. 2. Назвати фази клінічного перебігу хронічної мієлоїдної лейкемії,… 3. Описати клінічні й лабораторні прояви хронічної мієлоїдної лейкемії в хронічній фазі хвороби.

Форма перевірки: усне чи письмове опитування.

2. Обстежити шкіру, ротову порожнину, периферійні лімфатичні вузли. 3. Оцінити показники лабораторного та інструментального обстеження з історії… 4. Описати особливості гігієни ротової порожнини, якої повинен дотримуватись пацієнт з хронічною лімфоцитарною та…

Тема 27. Хвороба Годжкіна та негоджкінські лімфоми, особливості стоматологічної тактики

(проф. Томашевська О. Я.)

Мета. Засвоїти основні принципи клініки, діагностики й лікування злоякісних лімфом, тактику стоматолога у веденні таких пацієнтів.

І рівень. Вихідні знання.Стор. 22.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки : тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Дати визначення хвороби Годжкіна й негоджкінських лімфом та описати можливу локалізацію цих пухлин. 2. Охарактеризувати позакістковомозкову локалізацію лімфом. 3. Описати характерні ознаки збільшених лімфатичних вузлів у хворих із злоякісними лімфомами: локалізація, розмір,…

Форма перевірки: усне чи письмове опитування.

2. Обстежити шкіру, ротову порожнину, периферійні лімфатичні вузли в даного пацієнта й виявити зміни. 3. Оцінити показники лабораторного та інструментального обстеження з історії… 4. Описати особливості гігієни ротової порожнини, якої повинен дотримуватись пацієнт під час лікування злоякісної…

Тема 28. Принципи діагностики й лікування тромбоцитопеній і тромбоцитопатій. Такика стоматолога під час втручань у ротовій порожнині в таких хворих

(проф. Томашевська О. Я.)

Мета.Засвоїти основні принципи клініки, діагностики й лікування тромбоцитопеній і тромбоцитопатій, тактику стоматолога під час інвазивних маніпуляцій в таких пацієнтів.

І рівень. Вихідні знання.Стор. 22.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки : тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Перерахувати хвороби й стани, які супроводжуються тромбоцитопенією. Назвати ступені її важкості. 2. Навести класифікацію тромбоцитопатій. 3. Назвати препарати, які викликають медикаментозну тромбоцитопенію і тромбоцитопатію.

Форма перевірки: усне чи письмове опитування.

2. Обстежити шкіру й ротову порожнину даного пацієнта й виявити зміни. 3. Оцінити показники лабораторного та інструментального обстеження з історії… 4. Описати особливості догляду за ротовою порожниною, якого повинен дотримуватись пацієнт з тромбоцитопенією.

Тема 29. Основні принципи діагностики та лікування гемофілії, хвороби Віллебранда

(ас. Сорокопуд О.О.)

Мета. Засвоїти основні принципи діагностики та лікування гемофілії А, В і С, хвороби Віллебранда.

І рівень. Вихідні знання. Стор. 22.

ІІ рівень.Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Пояснити термін «кондуктор гемофілії», відмінності успадкування гемофілій А, В, С, хвороби Віллебранда. 2. Описати типи кровоточивості при коагулопатіях. 3. Пояснити, навіщо визначати тип коагулопатії та ступінь її важкості.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування

Контрольні питання.

2. Дати характеристику типу кровоточивості при цій хворобі. 3. Вказати клінічні прояви шкірної форми хвороби Шенлейна-Геноха. 4. Охарактеризувати можливі зміни зі сторони ротової порожнини при цій хворобі.

Тема 31. Клініка, діагностика мієломної хвороби; особливості стоматологічної тактики

(доц. Бєлова Л. А.)

Мета. Навчитись діагностувати, інтерпретувати дані додаткового обстеження та засвоїти принципи лікування пацієнтів з мієломною хворобою; навчитись особливостям стоматологічної тактики при лікуванні пацієнтів з мієломною хворобою.

І рівень. Вихідні знання. Стор. 22.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Вказати особливості пухлинного росту мієломних клітин. Які клітини є субстратом пухлини? 2. Описати скарги пацієнта з мієломною хворобою. 3. Навести особливості ураження кісток при мієломній хворобі.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Перевірити стан ротової порожнини у пацієнтів з мієломною хворобою. 3. Сформулювати попередній діагноз та пояснити, на основі яких ознак він… 4. Призначити план обстеження конкретному пацієнту.

Тема 32. Особливості діагностики та лікування анафілактичного шоку

(ас. Гуль І. В.)

Мета: Вивчити особливості діагностики та лікування хворих з анафілактичним шоком. Вміти надати невідкладну допомогу при анафілактичному шоку.

І рівень. Вихідні знання.Стор. 22.

ІІ рівень. Теоретична підготовка до заняття.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Описати клінічні форми анафілактичного шоку. 2. Охарактеризувати типи перебігу анафілактичного шоку. 3. Змоделювати скарги хворого з анафілактичним шоком.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Оформити короткий протокол огляду даного хворого. 3. Сформулювати попередній діагноз оглянутого хворого і обґрунтувати на… 4. Скласти план обстежень для оглянутого пацієнта.

Форма перевірки: тестовий контроль, усне чи письмове опитування.

1. Пояснити термін кропив’янка. 2. Охарактеризувати як поділяється кропив’янка за перебігом у часі. 3. Описати кропив’янку з помірною, середньою та інтенсивною активністю.

Форма перевірки: протокол обстеження, усне чи письмове опитування, вирішення ситуаційних задач.

2. Скласти і обґрунтувати план лабораторного та інструментального обстеження для даного хворого. 3. Скласти і обґрунтувати план лікування даного пацієнта. 4. Визначити основний етіологічний чинник появи кропив’янки у даного пацієнта. Обґрунтувати свою думку.

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДО ПІДСУМКОВОГО МОДУЛЬНОГО КОНТРОЛЮ 2

1. Хронічна хвороба нирок. 2. Гострий та хронічний гломерулонефрит. 3. Гострий та хронічний пієлонефрит.

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

Роботи співробітників кафедри

2. Дзісь Є. І., Томашевська О. Я. Гематологія. Розлади та неоплазії клітин крові. – Львів. : Кварт, 2007. – 220 с. 3. Панчишин М.В., Панчишин Ю.М., Радченко О.М. Основи первинної діагностики… 4. Радченко О.М. Гіпертензивні кризи //Острые и неотложные состояния в практике врача. – 2006. - № 2. – 42 – 48.

Нша рекомендована література

2. Боднар П. М. Ендокринологія. Підручник для ВМНЗ III-IV р. а.: Рекомендовано МОН. – Вінниця: Нова книга, 2011. – 784 с. 3. Вибрані питання кардіології для сімейних лікарів. Навчальний посібник /… 4. Внутрішні хвороби. Підручник для студентів стоматологічних факультетів. Ред. М.С. Расін. – Полтава, 2002. – 344…

– Конец работы –

Используемые теги: написання, Захист, історії, хвороби, хвороби, органів, сечоутворення, сечовиділення, кровотворення, ендокриннної, системи, алергічні, хвороби0.156

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Написання та захист історії хвороби. Хвороби органів сечоутворення та сечовиділення, кровотворення, ендокриннної системи, алергічні хвороби

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Лекция 1. Тема: Операционная система. Определение. Уровни операционной системы. Функции операционных систем. 1. Понятие операционной системы
Понятие операционной системы... Причиной появления операционных систем была необходимость создания удобных в... Операционная система ОС это программное обеспечение которое реализует связь между прикладными программами и...

Микропроцессорные системы: система ДЦ-МПК, система "Юг"
Использован практический опыт внедрения линейных пунктов управления (ЛПУ) на 60 станциях в увязке с ЭЦ-4, ЭЦ-9, МРЦ-12, МРЦ-13. Выполнен переход на… В состав аппаратуры центрального пункта управления (ПУ) входят IBM-совместные… Круглосуточный режим работы аппаратных средств ПУ обеспечивается источниками бесперебойного питания, а также системой…

Лекція №1 Визначення понять орган , система органів, апарат органів. Організм як ціле
ВСТУП... План... Анатомія людини наука про форму будову й становлення організмулюдини Місце анатомії в системі біологічних наук...

ТЕЛЕКОММУНИКАЦИОННЫЕ СИСТЕМЫ. СИГНАЛЫ И КАНАЛЫ ЭЛЕКТРИЧЕСКОЙ СВЯЗИ. СИСТЕМЫ СВЯЗИ С ЧАСТОТНЫМ РАЗДЕЛЕНИЕМ КАНАЛОВ. ЦИФРОВЫЕ СИСТЕМЫ ПЕРЕДАЧИ
Лабораторные работы часа... Практические занятия часа... Всего аудиторных занятий часов...

Непротиворечивая система аксиом называется независимой, если никакая из аксиом этой системы не является следствием других аксиом этой системы
При аксиоматическом построении теории по существу все утверж дения выводятся путем доказательства из аксиом Поэтому к системе аксиом предъявляются... Система аксиом называется непротиворечивой если из нее нельзя логически... Если система аксиом не обладает этим свойством она не может быть пригодной для обоснования научной теории...

Экспертные системы. Классификация экспертных систем. Разработка простейшей экспертной системы
Глава 2. Структура систем, основанных на знаниях. 1. Категории пользователей экспертных систем. 2.2. Подсистема приобретения знаний. 3. База… ЭС выдают советы, проводят анализ, дают консультации, ставят диагноз. Практическое применение ЭС на предприятиях способствует эффективности работы и повышению квалификации специалистов.

Лекція 1. Вступ до курсу історії України 1. Курс історії України в системі гуманітарних наук. Предмет, мета та завдання курсу. 2. Періодизація історії України
Лекція Вступ до курсу історії України План...

Система координат действия и общая теория систем действия: культура, личнсть и место социальных систем
В центре данного исследования стоит разработка теоретической схемы. Систематическое рассмотрение ее эмпирического использования будет предпринято… Основные положения системы координат действия подробно излагались ранее, и… При помощи ее анализируются структура и процессы систем, состоящих из отношений таких элементов к их ситуациям,…

Теория систем и социальные системы бизнеса
В последние годы в мире явно наблюдается возрастание интереса к теоретическим... Междисциплинарные системные направления...

0.03
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам