Питання для обговорення

1. Особливості розвитку літературного процесу у США на межі століть. Школа «ніжного» реалізму та прогресивна література кінця ХІХ – початку ХХ ст. 2. Формування світогляду Т. Драйзера. 3. Історія створення та публікації роману «Сестра Керрі». 4. Доля Кароліни Мібер: переможниця чи переможена? 5. Трагедія «того, хто оступився» (Герствуд).

"Терміни та поняття: «ніжний реалізм», аболіціонізм, раціоналізм, «американська мрія», соціальна обумовленість творчості.

?Творчі завдання.

1. Прокоментуйте фінальну сцену роману: «О Керрі, Керрі! О сліпі потяги людського серця!… У своїй качалці біля вікна ти будеш мріяти про таке щастя, якого тобі ніколи не дістати. У своїй качалці біля вікна ти будеш одиноко сидіти, мріючи та нудьгуючи!»

2. Чи згодні ви, що соціальна причина падіння Керрі міститься у словах: «За неї відповідав голос нужди»?

3. Дайте пояснення початковій назві роману «Плоть та дух».

Прокоментуйте висловлювання:

Ø «Філософія цієї книги є цілком зрозумілою та надзвичайно цікавою. Але її смисл, сама брудна основа, на якій побудована дія, природньо, не дозволяє їй досягти помітної популярності. Навіть антисептично чиста манера оповіді містера Драйзера не може перетворити її у щось інше ніж у надто відразливу історію, та вам ніколи й на думку не спаде порекомендувати її прочитати комусь іншому…» (З рецензії у газеті «Сиєтл пост-интеллиндженсер»).

Ø «Роман Т. Драйзера справляє враження голої правди, та саме в цьому міститься як сила, так і весь жах зображуваної картини».

Ø «Американська література до і після його (Драйзера) часу різниться так, як біологія до і після Дарвіна. Він був людиною великої оригінальності, глибокої чуйності та непорушної хоробрості» (Г. Менкен).

4 Теми рефератів:

1. Крах «американської мрії» у «Трилогії бажання» Т. Драйзера.

2. Роль журналістики у формуванні Драйзера-прозаїка.

3. Доля жінки в американському суспільстві (за романом Т. Драйзера «Дженні Герхардт»).

4. Література «бостонської школи»: сутність естетичної концепції.