Порядок виконання і оформлення графічно-текстових робіт і рефератів

1. Вивчення літератури за визначеною темою.

2. Аналіз схем, планів, гравюр окремих міст, архітектурних комплексів, споруд і будівель.

3. Вибір графічного плану (схеми) міста чи архітектурного комплексу, споруди, будівлі. Ручне ескізне копіювання або креслення вибраного рисунку на аркуші формату А2 або підготовка презентації у програмі Power Point

4. Написання реферату на задану тему.

 

Для того, щоб швидко і ефективно виконати поставлене завдання з історії містобудування, слід увесь пошуково-творчий процес поділити на три етапи і послідовно їх виконати. Перший етап починається після вибору та затвердження теми роботи і базується на аналізі літератури. Найоптимальніший відбір та вивчення літератури проводиться за схемою, яка представлена на рис.1.


В першому блоці відбирається література за назвами, які в певній мірі

 

Рис. 1. Схема послідовності вивчення літератури за вибраною темою.

відображають вибрану тему роботи. В другому блоці відбір необхідних частин чи статей проводиться за змістом чи розділом або оглядово. У третьому блоці проводиться виписка цитат, які на думку студента найбільш широко розкривають вибрану тему. Цитати слід вибирати лаконічними і по можливості стислими, але одночасно вони повинні найбільш повно розкривати окремі сторони досліджуваної теми. Саме цитати стануть підсумковою частиною літературного огляду.

Другий етап роботи зводиться до аналізу прочитаної літератури, викладу своїх думок щодо заданої теми та формування структури (плану) реферату. При написанні реферату студент повинен своїми словами викласти розуміння теми, а також погляди інших авторів, використовуючи при цьому цитати та ілюстрований матеріал. Формування структури реферату можна виконувати двома шляхами. Перший шлях передбачає формування структури за допомогою вибраних цитат. Зміст цитат може підказати план роботи. В цьому випадку цитати за своїм змістом послідовно розміщують у вигляді плану (каркасу) за тематичним спрямуванням. Далі розвивають (доповнюють) думки, які викладені у цитатах. Останнім кроком у формуванні текстової частини є підбір ілюстрацій. Другий шлях передбачає написання плану роботи та викладу основних положень, а наступним кроком стає підбір цитат, які вставляють у текст реферату і доповнюють основні положення. На завершення підбирається ілюстративний матеріал.

Третій етап роботи зводиться до виконання графічної частини, яка допомагає краще зрозуміти викладені думки у рефераті. Графічна частина може подаватися як у кольоровому , так і у чорно-білому (графіка) варіанті.