Вимоги до графічно-текстових робіт і рефератів

Теми, які пропонуються для рефератів здебільшого скеровані на висвітлення історичних епох, містобудівельних традицій держав, стилю архітектури та будівельних канонів, творчих доробків архітекторів. При написанні реферату на початку слід коротко охарактеризувати історичну епоху та особливості вибраної країни (етносу).

Історичний досвід показує широкий спектр теорій містобудування, а також прийомів та засобів щодо їх практичної реалізації. Саме на ці питання слід звернути особливу увагу. В роботі також повинні бути виражені питання стилю, канонів, традицій, які б тісно переплітались із питаннями композиційного та об`ємно-просторового вирішення міст та міських ансамблів.

Важливим моментом є порівняльний аналіз. Доцільно використовувати паралелі із традиціями інших країн, давати порівняльну характеристику стилів чи епох. У цьому випадку виявляється глибина обізнаності із проблематикою поставленої теми.

Для кращого розкриття теми необхідно навести конкретні приклади містоутворення, які б підкріплювались ілюстративним матеріалом.

Оформлення текстової частини.

Реферат складається із титульного аркушу, змісту, основного викладу теми та використаної літератури. Зразок оформлення титульного аркушу приведений у додатку 1. Зміст реферату укладається відповідно до теми і узгоджується із викладачем. Обсяг основної частини складає до 7 сторінок машинописного тексту шрифтом Times New Roman через 1,5 інтервалу на форматі А4. Використана література та інтернетресурси подаються за встановленим стандартом (додаток 1).

Реферат може бути написаний власноручно при умові, що букви будуть читабельні. При цьому об`єм основної текстової частини повинен становити до 9 сторінок. Ілюстрації, які включаються до складу пояснювальної записки виконуються у чорно-білій графіці, або подаються у вигляді якісних копій із ориґиналу (книжка, журнал, газета, гравюра, фото та. ін.). Кількість ілюстрацій не повинна перевищувати 3-х. Ілюстрації обов`язково повинні містити підписи та пояснення.

Оформлення графічної частини.

Графічна частина ілюструє і доповнює тему реферату. Вона може включати в себе плани міст, їх фрагменти та окремі ансамблі, перспективи, аксонометрії, а також пояснення до них. Доцільно підібрати відповідні шрифти та їх розміри, продумати загальне розміщення ілюстративного матеріалу. Графічна частина виконується на аркушах паперу формату А2 у кількості не більше 2-х аркушів на одну тему. При цьому допускається використовувати будь-яку техніку як кольорової, так і чорно-білої подачі матеріалу.