Безпека прац. Вимоги до виробничого освтлення робочого мсця

Безпека прац. Вимоги до виробничого освтлення робочого мсця. Примщення з ПК повинн мати природне та штучне освтлення. Коефцнт природного освтлення КПО в клматичних зонах з стйким снговим покровом повинен бути не нижче 1,2 . Штучне освтлення в примщеннях з ПК повинно здйснюватися системою загального освтлення.

Як джерела свтла при штучному освтленн повинн застосовуватися переважно люмнесцентн лампи. Штучне освтлення повинно забезпечувати на робочих мсцях освтленсть не нижчу, як вказано в таблиц. Таблиця 1 Нормован рвн освтленост в примщенн з ПК Характер роботиРобоча поверхняПлощинаОсвтленсть, ЛК, не меншеРобота за ПЕОМЕкранВ200-300КлаватураГ400СтлГ400Кла сна дошкаА500Примтка. В - вертикальна площина, Г - горизонтальна площина.

Загальне освтлення повинно бути виконано у вигляд суцльних або переривчастих лнй свтильникв. Спввдношення яскравост поверхонь, як знаходяться в пол зору повинно бути в робочй зон в межах 31, мж поверхнею екран-стл в подальшому оточенн стни, дошки, пдлоги, стел - 101. Коефцнт вдображення поверхонь кольорово обробки нтерру повинен бути стел - 0,7-0,8 стн - 0,5-0,6 пдлоги - 0,3-0,4 столу - 0,45-0,5 клаватури - 0,4-0,6. В освтлювальних установках примщень слд застосовувати систему загального освтлення, виконану стельовими або пдвсними люмнесцентними свтильниками, рвномрно розташованими по стел рядами паралельно свтлопроводами.

Екран монтора повинен розташовуватись в зон захисного кута свтильника його проекця повинна бути поза екраном монтора. Свтильники не повинн вдображатись на екран ПЕОМ. Люмнесцентн свтильники повинн включатись рядами. Для освтлення примщення повинн застосовуватись свтильники серй ЛП013, ЛП031, ЛП033, виконання 001 006, ЛС002, ЛС04 з металевою екрануючою решткою непрозорими боковинами. В якост джерел свтла рекомендуться використовувати люмнесцентн лампи потужнстю 40 Вт, або енергоекономчн потужнстю 36 Вт типу ЛБ, ЛХБ як найбльш ефективн прийнят з точки зору спектрального складу, температура випромнювання яких знаходиться в дапазон в межах 3500-42000К. Перегорл лампи повинн свочасно замнюватись новими по мр виходу з ладу. Величина коефцнту пульсац освтленост не повинна перевищувати 5 Необхдно перебачити обмеження прямо близькост вд джерел природного та штучного освтлення.

Яскравсть великих поверхонь вкна, свтильники т. н що знаходяться у пол зору, не повинна перевищувати 200 кдкв.м. Мрою захисту вд прямо близькост ма бути зниження яскравост видимо частини джерел свтла шляхом застосування спецальних розсювачв, вдбивачв та нших свтлозахисних пристров, а також правильне розмщення робочих мсць вдносно джерел свтла.

Яскравсть полискв на екран не повинна перевищувати 60 кдкв.м. Яскравсть стел при застосуванн системи вдбитого освтлення не повинна перевищувати 200 кдкв.м. ЛТЕРАТУРА 1. Вейскас Джон. Эффективная работа с Access 7.0 Санкт-Петербург 1998 835 с. 2. Дейт К. Введение в системы баз данных Москва 2000, -845 с. 3. Руденко В.Д Макарчук О.М Патланжоглу М.О. Практичний курс нформатики К 1997 300 с. 4. Послед Борис Access 2000. Базы данных и