Коротка характеристика СУБД

Поняття про БД. Завантаження бази даних. Призначення та функції БД. Основні об’єкти БД. Типи та властивості полів. Створення та зміна структури таблиці. Введення та редагування БД. Зв’язки між таблицями. Робота з даними БД. Сортування та пошук даних. Формування звітів. Мова запитів в БД. Фільтрація даних.

Коротка характеристика СУБД

Довгий час для розв'язування кожної задачі використовувалась тільки своя сукупність даних. Скільки розв'язувалось задач, стільки використовувалось і… Такий метод використання даних має певні недоліки, зокрема, надмірність і… Припустимо, що для одного й того самого навчального закладу розроблено програму нарахування заробітної платні для…

Створення таблиць

Створювати таблиці в Access можна трьома способами.

По-перше,можна скористатися майстром для побудови таблиць на основі зразків.

По-друге,створювати таблиці в режимі конструктора. Цей метод дає можливість контролювати властивості полів таблиці.

По-третє,інформа­ція вводиться в таблицю і надається можливість системою Access визна­чити тип інформації на основі введених даних.

 

Створення таблиць за допомогою майстра

Рис. 5 Далі потрібно переглянути список таблиць і знайти варіант, який найбіль­ше… Рис. 6

Створення таблиць в режимі конструктора

  Рис. 8  

Властивості полів

1. Розмір полязадає розмір даних, що зберігаються в полі. Для поля з числовим типом даних значення властивості розмір поля може приймати одне з… Байт- поле займає 1байт і може набувати цілі зна­чення від 0 до 255. Целое- поле займає 2 байти і може приймати значення від -32768 до 32768.

Ключові поля

В Access найпростіший спосіб створення ключа - це поле типу лічильник. Після натискання кнопки із зображенням ключа на панелі інструментів в лівій частині назви поля з’явиться зобра­ження ключика. Це буде означати, що це поле є ключовим. В Access таке поле заповнюється автоматично.

 

Режим створення таблиці шляхом введення даних

Після відкриття у цьому вікні буде 10 стовпців і 21 запис. Назви стовп­ців мають назви поле 1, поле 2 і т.д. Кожне з цих полів можна переймену­вати.… Рис. 11

Міжтабличні зв'язки

Внутрішнє об'єднання. В даному випадку в результуючу таблицю входять тільки ті записи, зв'язані поля яких співпадають. Ліве зовнішнє з'єднання. З'єднуються всі записи таблиці з боку… Праве зовнішнє з'єднання. Виконується аналогічно до ліво­го, але до результатів внутрішнього з'єднання додаються рядки…

Робота з таблицями

Будемо розглядати лише один спосіб роботи з таблицями, заснований на використанні контекстного меню. Контекстне меню має багато об'єктів бази даних. Кожна таблиця також має… • контекстне меню стовпців;

Запити

Запит у системі Ассеss використовують для пошуку з таблиць та видачі на екран даних, які відповідають умові, визначеній користувачем.

У Access запити поділяються:

- запити за зразком – параметри встановлюються у вікні конструктора;

- структурована мова запитів – при їх створені використовуються оператори та функції, які дозволяють створювати складні запити у будь-якій кількості.

В Microsoft Access можна реалізувати такі типи запитів:

Запити на вибірку

Запити на вибіркумістять формулювання запиту до бази даних, який визначається як набір критеріїв для вибірки з однієї або декількох таблиць. Такі… Створення запитів на вибірку можна створювати двома способами: 1) за допомогою майстра. Потрібно натиснути двічі ліву кнопку миші на режимі Создание запроса с помощью мастера. В…

Перехресні запити

Результати перехресного запиту групуються по двох наборах даних, один з яких розміщений в лівому стовпці (стовпцях) таблиці, а другий у верхньому… Для створення перехресного запиту потрібно: - у вкладинці Запросы натиснути кнопку Создать;

Запити, які здійснюють вибірку записів, що повторюються

- у вкладинці Запросы натиснути кнопку Создать; - у діалоговому вікні Новый запрос вибрати тип запиту Повторяющиеся записи і… - у діалоговому вікні Поиск повторяющихся записей(рис.26) вибрати таблицю в якій потрібно буде знайти записи з…

Форми в Access

Форми дають можливість користувачам вводити дані у таблиці бази даних без безпосереднього доступу до самих таблиць, а також виводи­ти або переглядати результати не в вигляді таблиць, а у вигляді гарно оформлених форм.

 

Створення нової форми

Система Ассеss може автоматично створювати три види форм: стовпцеву, стрічкову та табличну. Для створення нової форми потрібно: - у вікні бази даних відкрити вкладинкуФормы і натиснути кнопку Создать. У… - у вікні Новая форма відкрити список таблиць і вибрати одну з них, а саме ту, з якої будемо створювати форму.…

Звіти

Звіт- це об'єкт бази даних, який використовується для зображення даних в друкованій формі. Користувач має повний контроль над розміром і виглядом всіх елементів звіту, тому ці дані можна зобразити в зручному вигляді.

Для створення звіту потрібно:

- у вікні бази даних відкрити вкладинкуОтчеты і натиснути кнопку Создать. У результаті відкриється вікно Новый отчет;

- у вікні Новый отчет відкрити список таблиць і вибрати одну з них, а саме ту, з якої будемо створювати звіт; вибрати форму звіту і натиснути кнопку ОК(рис.35).

 

Рис.35

В результаті на екрані з’явиться звіт по табличних даних у стовпцевій формі (рис.36). Можна створювати аналогічно звіт у стрічковій формі та у формі діаграми.

Рис.36

Крім розглянутого способу створення звіту користувач може створити звіт використовуючи майстер звітів.Для цього потрібно:

- у вікні бази даних відкрити вкладинкуОтчеты і вибрати режим Создание отчета с помощью мастера і натиснути двічі ліву кнопку миші. У результаті відкривається вікно Создание отчетов;

- у вікні Создание отчетов відкрити список Таблицы и запросы і вибрати одну з них, а саме ту, з якої будемо створювати звіт;

- з доступних у вибрані перемістити поля, які будуть присутні у новому звіті і натиснути кнопку Далее;

- у наступних діалогових вікнах можна:

1) добавляти різні рівні групування;

2) задавати потрібний порядок сортування;

3) вибирати вид макету для звіту;

4) вибирати стиль;

5) задавати ім’я звіту.

 

Після встановлення всіх можливих режимів натиснути кнопку Готово. В результаті на екрані з’явиться, наприклад, таблична форма з відповідним стилем даних таблиці, яку ми обрали для переоформлення (рис.37).

 

Рис.37