Основні компоненти

 

 

Рис. 2 - Основні компоненти інформаційної технології управління

 

Вхідна інформація надходить із системи операційного рівня. Вхідна інформація формується у вигляді управлінських звітів у зручному для розгляду вигдялі.

Вміст бази даних перетворюється в періодичні і спеціальні звити, що надходять до спеціалістів, які беруть учить у прийнятті рішень і організацій.

База даних, що використовується для одержання зазначеної інформації, повинна складатись з вох елементів:

1. Даних з проведених операцій

2. Номативних документів (планів, стандартів, бюджетів), що визначають планований стан об’єкта управління.

Види управлінських звітів:

Регулярні звіти створюються відповідно до встановленого графіка, що визначає час їхнього створення, наприклад місячни йаналіз продажів компанії;

Спеціальні звіти створюються за вимогою керівників, або коли в компанії відбулося щось незаплановане.

У підсумовуючих звітах дані об'єднані в окремі групи, відсортовані і подані у вигляді проміжних і остаточних результатів за окреми полями.

Порівняльні звіти містять дані, отримані з різних джерел або класифіковані за різноманітними ознаками і використовуються для порівняння.

Надзвичайні звіти містять дані виняткового (надзвичайного) характеру

Автоматизація офісу покликана не замінити існуючу традиційнусистему комунікації персоналу (з її нарадами, телефоннимидзвінками та наказами), а лише доповнити її.

Використовуючись спільно, обидві ці системи забезпечатьраціональну автоматизацію управлінської праці та найкраще забезпечення управлінців інформацією.

Інформаційна технологія автоматизованого офісу - організація та підтримка комунікаційних процесів як всередині організації,так і з зовнішнім середовищем на базі комп'ютерних мереж та інших сучасних засобів передачі і роботи з інформацією.