Консолідація

Консолідація даних – це збір та обєднання даних із різних вихідних областей (таблиць). Таблиці можуть розташовуватись на різних листах таблиці або на інших литсах інших файлах.

Данные->Работа с даннями->Консолидация

 


Рис.

У діалоговому вікні Консолідація з випадаючого списку Функції вибираємо вид обчислень, які повинні проводитися з даними (наприклад, підсумовування).

 

 


Рис.

Встановивши курсор у полі Посилання на вкладці Вид з допомогою кнопки Перейти в інше вікно відкриваємо по черзі необхідні файли і виділяємо в них діапазон даних (разом з шапкою), які будемо консолідувати.

 

рис.

У полі Посилання з'явиться посилання на файл і діапазон комірок. Натисніть кнопку Додати, для додавання даного діапазону комірок в Список діапазонів.

 

 

Рис.

Після додавання всіх необхідних даних встановіть прапорець підпису верхнього рядка і значення лівого стовпця. Перший прапорець автоматично створить шапку для консолідованої таблиці, а другий забезпечить виконання обраної вами функції по кожному унікальному значенню крайнього лівого стовпця.

Встановлення прапорця в полі Створювати зв'язки з вихідними даними дозволить оновлюватися даними автоматично при внесенні змін у вихідний документ. Але оновлюються дані тільки в рамках обраного діапазону, тобто якщо ви доповніть таблицю новими значеннями, які не входять в діапазон, вибраний під час консолідації, то в консолідованій таблиці вони не будуть відображатися.

Після вказівки всіх даних натискаємо кнопку ОК.

В консолідованої таблиці дані групуються по унікальним значенням крайнього лівого стовпця вибраних вами діапазонів в розрізі вибраних файлів (аркушів), що дає можливість переглянути, як підсумкову суму (в нашому прикладі) так і значення по кожній категорії в розрізі магазинів