Таблиця 6

 

Вивід графічних елементів у растровій формі потрібно для відображення цих елементів на бітову карту растрової відеосистеми. Нехай потрібно розгорнути відрізок прямої , причому (при інших значеннях розглянутий нижче алгоритм залишається справедливим після певних модифікацій). Уведемо позначення: за величину дискрета (пікселя) приймемо одиницю. В алгоритмі розгорнення номера рядків і стовпців карти, на перетинанні яких повинні перебувати точки відрізка, визначаються в такий спосіб:

1.

2.

3. якщо , то інакше

4.

5. перехід до пункту 3, поки не досягнута точка .

Економічність цього алгоритму обумовлюється відсутністю довгих арифметичних операцій типу множення.

Виділення вікна потрібно при визначенні тієї частини сцени, що повинна бути виведена на екран дисплея.

Нехай вікно обмежене лініями (Рис. 4). По черзі для кожного багатокутника перевіряється розташування його вершин і ребер щодо границь вікна. Так, для багатокутника (див. Рис. 4) при відсіканні по границі проглядається множина вершин у порядку обходу по годинній стрілці. Можливі чотири ситуації для двох послідовних вершин і :

1. якщо й , то обидві вершини й інцидентне їм ребро перебувають поза вікном і виключаються з подальшого аналізу;

2. якщо й , то обидві вершини й інцидентне їм ребро залишаються для подальшого аналізу;

3. якщо й , то вершина залишається в списку вершин, а вершина з аміняється новою вершиною з координатами в нашому прикладі такою новою вершиною буде ;

4. якщо й , то вершина заміняється новою вершиною з координатами а вершина залишається в списку вершин; у нашому прикладі новою вершиною буде .

Після закінчення перегляду стосовно до всіх границь у вікні виявляються вершини, що залишилися в списку.