Питання до перевірки знань

1. Які є види зведення?

2. Дайте визначення групування?

3. В чому відмінність між типологічним і структурним групуванням?

4. Дайте визначення та наведіть приклад аналітичного групування?

5. Для чого використовується формула Стерджеса?

6. Як визначити кількість груп?

7. Як розраховується величина інтервалу при групуванні по кількісній ознаці?

8. Як будується складне групування?

9. Який інтервал є відкритим?

10. В чому сутність методу вторинного групування?

Методичні вказівки до вивчення теми: Подання статистичних даних: таблиці, графіки, карти.

Ефективна, форма подачі даних - статистична таблиця. Статистична таблиця - система рядків і стовпчиків, у якій у певній послідовності і зв’язку висвітлена статистична інформація про соціально-економічні явища. Статистична таблиця має підмет і присудок. Підмет – об’єкт, який характеризують, присудок - характеристика підмета, як завжди в кількісній формі Якщо таблиця - результат групування, то підмет - це ознака або ознаки, які покладені в основу групування, а присудок - це інші ознаки.

 

 

У простій таблиці підмет не поділяється на групи, дається перелік одиниць сукупності чи зазначається цілісно. Такі таблиці хороші для невеликого числа одиниць, носять інформаційний характер. Груповими є таблиці, підмет у яких містить групування одиниць сукупності по одному кількісному або атрибутивному признаку. Комбінаційними є статистичні таблиці, підмет у яких містить групування одиниць сукупності одночасно по двом та більш признакам: кожна група, побудована по одному признаку, поділяється на підгрупи по якому-небудь іншому признаку і т.і.

Групові й комбіновані таблиці служать науково-пізнавальним цілям.

 

Кожна таблиця повинна мати заголовок із зазначенням його основного змісту і обмеженням об’єкта у часі і просторі У заголовках граф позначаються одиниці виміру і розмірність показників.

Загальна схема статистичної таблиці: