Конкуренція кількох спеціальних норм. Різновиди конкуренції кількох спеціальних норм.

 

Конкуренцію кількох спеціальних норм між собою можна визначити як вид конкуренції кримінально-правових норм, при якому вчинене одне діяння підпадає під ознаки двох (виділених з однієї загальної норми) спеціальних норм, які не знаходяться у підпорядкуванні ні за об’ємом, ні за змістом, але мають спільні ознаки, які можуть одночасно міститися у вчиненому.

Різновиди

а) Конкуренція 2 привілейованих норм . Приклад: ст 116 – умисне вбивство, вчинене у стані сильного душевного хвилювання; ст.. 118 ККУ умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів необхідних для затримання злочинця. ст.

Приклад : ст.. 123 та ст. 124 ККУ ( умисне тяжке тілесне ушкодження, заподіяне у стані сильного душевного хвилювання та Умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця )перевага надається нормі, яка передбачає менш тяжкий злочин .).

б) Конкуренція декількох кваліфікованих норм (приклад: ч 2 ст 185 – крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб і ч 5 ст 185 ККУ – крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах або організованою групою. Перевага надається нормі про більш тяжкий злочин)

п. 8 ч 2 ст 115 ККУ і ст. 112 ККУ перевага надається особливо кваліфікованих

(кваліфіковане) (особливо кваліфіковано)

в) Конкуренція привілейованої та кваліфікованої норми ( приклад : п.2 ч.2 ст. 115 ККУ – умисне вбивство малолітньої дитини або жінки, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності і ст. . 117 ККУ – умисне вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини; п.4. ч.2 ст 115 ККУ і ст. 118 ККУ перевага надається привілейованій нормі)