рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Тема1 ОЧ КПУ як частина галузі права. ОЧ КПУ як структурна частина кримінального закону

Тема1 ОЧ КПУ як частина галузі права. ОЧ КПУ як структурна частина кримінального закону - раздел Физика, Тема1 Дайте Визначення Особливої Частини Криміналь...

Тема1

Дайте визначення особливої частини кримінального права як частини галузі права, як структурної частини кримінального закону, як навчальної дисципліни, як частини кримінально-правової науки.

ОЧ КПУ як частина галузі права –система норм, в яких відображені ознаки певних злочинів, передбачені покарання за їх вчинення, роз"яснено певні кримінально-правові поняття, передбачені підстави звільнення від крим. відповідальності.

ОЧ КПУ як структурна частина кримінального закону –це частина КК, яка включає кримінально правові норми, що конкретно визначають, які суспільно-небезпечні діяння(дії або бездіяльн.) вважаються злочинами, визначають склади злочинів, а також види і розміри покарань за їх вчинення.

ОЧ КПУ як навчальна дисципліна –це сукупність розташованого відповідно до структури ОЧ навчального матеріалу, в якому розглядаються теоретичні положення щодо системи злочинів, історії, зарубіжного досвіду, практики застосування норм, розмежування злочинів між собою, відмеж. від інших правопорушень.

ОЧ КПУ як частина кримінально-правової науки – це певна система поглядів, ідей, концепцій і теорій, щодо особливої частини крим. закону, практики її застосування та перспективи розвитку.

Співвідношення Загальної та Особливої частини кримінального права (вказати чинники, які зумовлюють єдність загальної та особливої частини кримінального права, а які відмінність).

Загальна частина кримінального права без Особливої частини це система хоч і важливих, але невитребуваних у зв'язку з неможливістю самостійного застосування положень, а Особлива частина без Загальної - набір потенційно ефективних юридичних інструментів, до якого не додано інструкцію щодо їх застосування, і внаслідок цього невідомо, яким чином ці інстру­менти можуть бути як належить використані.

ЄдністьЗагальної та Особливої частин як певних підсистем КК України виявляється перш за все в тому, що норми Особливої частини ґрунтуються на нормах Загальної частини. Тому неможливо зрозуміти зміст норм Особливої частини, якщо цей аналіз не буде базуватися на аналізі норм Загальної частини, оскільки в них узагальнюються ознаки, властиві всім злочинам, за які встановлюється відповідальність у КК. Неможливо також призначити кримінальне покарання за окремі злочини, якщо не враховувати положень Загальної частини щодо мети, видів та порядку призначення відповідних покарань. У той же час сама система покарань, яка закріплена в Загальній частині, може бути реалізована тільки шляхом призначення конкретних покарань за окремі злочини, що передбачені Особливою частиною КК. Органічний зв'язок Загальної та Особливої частин КК виявляється у тому, що при вирішенні питань кваліфікації злочинів чи звільненні особи від кримінальної відповідальності та покарання застосовуються одночасно норми обох частин КК. Наприклад, замах на крадіжку майна кваліфікується одночасно за ч. 1 ст. 15 та за відповідною частиною ст. 185 ККУ.

Справа в тому, що норми Особливої частини кримінального права можуть бути застосовані тільки на підставі і з урахуванням положень Загальної частини. З іншого боку - кримінально-правові норми Загальної частини кримінального права можуть бути реалі­зовані (знайти життя) тільки за допомогою нормативних приписів Особливої частини. Про органічний зв'язок норм Загальної та Особливої частин кримінального права свідчить і те, що на практиці неможливо са­мостійно застосувати ту чи іншу норму Загальної частини (без од­ночасного застосування відповідної норми Особливої частини). Наприклад, застосування ст. 14 про готування до злочину або ст. 15 про замах на злочин неможливе без вказівки на статтю Особ­ливої частини, що передбачає відповідальність за конкретний зло­чин, до якого готувався злочинець чи вчинив замах на нього. Ви­ключається притягнення до кримінальної відповідальності за під­бурювання до злочину взагалі, а не до конкретного злочину (за підбурювання до вбивства, підбурювання до вчинення крадіжки тощо). Тому ст. 27 може застосовуватися лише разом з відповід­ною статтею Особливої частини. Крім того, неможливо звільнити особу від кримінальної відповідальності за підставами, вказаними у статтях 44-49, якщо не буде доказана її вина у вчиненні конкрет­ного злочину, передбаченого статтею Особливої частини КК.

Єдність норм Загальної і Особливої частин кримінального пра­ва проявляється і в спільності їх основних завдань.

Єдність: - містяться в єдиному КК; - відображають політику держави; - однакові завдання; - однакові принципи побудови.ЗЧ реалізується за допомогою приписів ОЧ, ОЧ реалізується на підставі і з врахуванням ЗЧ

Різниця: - у змісті норм; - в структурі норм.ОЧ встановлює чіткий перелік злочинів і покарань за них. ЗЧ містить загальні положення.

Взаємодія: - якщо є суперечність, перевага надається ЗЧ; - всі зміни ЗЧ відображаються на ОЧ.

Дайте визначення терміну "криміналізація".

Криміналізація – процес і результат віднесення того чи іншого суспільно-небезпечного діяння до категорії злочинів (і встановлення за них КВ-ті).

4. Способи криміналізації:

1) доповнення ОЧ ККУ новими нормами чи положеннями

2) зміна норм ОЧ ККУ

3) внесення відповідних змін до ЗЧ ККУ

4) офіційне тлумачення КСУ крим. Н-ми, яке змінює обсяг забороненої цією нормою поведінки без зміни «букви» закону.

Дайте визначення терміну "декриміналізація".

6. Способи декриміналізації: 1) з-давець визнає, що діяння, яке формально підпадає під ознаки складу… 2)з-давець визнає діяння таким, що не є крим. Протиправним за формою

Диференціація кримінальної відповідальності. Приклади диференціації кримінальної відповідальності.

Диференціація кримінальної відповідальності– це встановлення різних форм і видів відповідальності за правопорушення залежно від його родових і видових ознак, її посилення або пом’якшення в законі

Приклад: ч.1 і п.13 ч. 2 ст. 115 – умисне вбивство і умисне вбивство особою, яка раніше вчинила умисне вбивство; АБО

Крадіжка буває: за формо власності майна, за вартістю викраденого, за властивостями майна, за об’єктивною стороною і суб’єктом злочину.

Назвіть критерії, на основі яких повинна будуватися Особлива частина кримінального закону, вкажіть які з них враховані у побудові Особливої частини КК України.

1) ОЧ КК повинна будуватись за ознаками родового об"єкта.

2) Розміщення розділів - від найбільш сусп. неб. діяння до найменш сусп. неб. діяння.

3) Розміщення статей в межах розділів від найбільш. сусп небезп. діянь до найменш.

Із заданих критеріїв враховані: - побудова розділів за родовим об"єктом.

Назвіть елементи Особливої частини КК України.

Розділи – 20 розд. (7а не набрав чинності). Статті: з ст 109 – 447 ККУ, частини, пункти (лише у 115), примітки до статей.

Види та структура норм Особливої частини КК України.

2.За ступенем сусп. небезпеки: - основні (мінімальна кількість ознак для визнання діяння злочином), - кваліфіковані (осн. склад. зл. + 1 чи кілька… 3.За змістом: - забороняючі, - розяснюючі (дефінітивні), -… Структура: - диспозиція; - санкція.

Дайте визначення понять та наведіть приклади «основного», «кваліфікованого», «особливо кваліфікованого» та «привілейованого» складів злочинів.

Приклад: ч.1 ст. 115 умисне вбивство, ч.1 ст. 185 – крадіжка, ч.1 ст 296 - хуліганство. Кваліфік. склад. зл. – це склад зл., який містить в собі поруч з основним скл.… Приклад: -ч.2 ст.119 вбивство через необережність двох чи більше осіб

Дайте визначення понять та наведіть приклади забороняючої, роз'яснюючої (дефінітивної) та заохочувальної норм Особливої частини КК України (навести по 5 прикладів відповідних норм).

Заборон. норми – визначають, які діяння є злочинами, а також види і розміри покарань за їх вчинення

Приклад:

-ч.1 ст.115 умисне вбивство

-ч.1 ст.184 незаконна вимога оплати за надання медичної допомоги в державних чи комунальних закладах охорони здоров’я

-ч.1 ст.190 шахрайство

-ч.1 ст.296 хуліганство

-ч.1 ст.187 розбій

Роз"яснюючі норми – це норми, які містять визначення окремих кримінально-правових понять

Приклад:

-ст.401 поняття військового злочину

- примітка 1 до ст..185 (крадіжка) дається визначення повторних злочинів

-ч.2 ст.385 не підлягає кримінальній відповідальності особа за відмову давати показання під час провадження дізнання, досудового слідства або в суді щодо себе, а також членів її сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначено законом.

- примітка 1 до ст..364(зловживання владою або службовим становищем) поняття службових осіб

- примітка до ст..386 поняття транспортних засобів

Заохочувальні норми – встановлюють підстави звільнення від крим. відповідальності при позитивній пост-кримінальній поведінці

Приклад:

-ч.3 ст.263 звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин(незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

-ч.2 ст.114 звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка припинила передачу або збирання з метою передачі іноземній державі відомостей, що становлять державну таємницю(шпигунство) і добровільно повідомила орган державної влади про вчинене, якщо внаслідок цього було відвернено шкоду.

-ч.3 ст.175 (невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії) особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності нею здійснено виплату заробітної плати, стипендії, пенсії.

-ч.3 ст.369 особа, яка дала хабар звільняється від кримінальної відповідальності, якщо стосовно неї мало місце вимагання хабара або якщо після давання хабара вона добровільно заявила про те, що сталося, до порушення кримінальної справи щодо неї органу, наділеному законом правом на порушення кримінальної справи.

-ч.4 ст. 307 особа, яка добровільно здала наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги і вказала джерело їх придбання або сприяла розкриттю злочинів, пов'язаних з їх незаконним обігом, звільняється від кримінальної відповідальності за незаконне їх виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання.

Дайте визначення понять та наведіть приклади називної, описової, відсильної та бланкетної норм Особливої частини КК України.

Приклад: ст..369 ККУ Давання хабара; - ст..178 ККУ Пошкодження релігійних споруд чи культових будинків; - ст..315 ККУ Схиляння до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів;

Наведіть приклади заохочувальних норм Особливої частини КК України, які розкривають зміст ознак об’єктивної сторони складу злочину.

??

Наведіть приклади заохочувальних норм Особливої частини КК України, які розкривають зміст ознак суб’єктивної сторони складу злочину.

??

Наведіть приклади заохочувальних норм Особливої частини КК України, які розкривають зміст ознак суб’єкта складу злочину.

??

Назвіть види норм Особливої частини КК України за ступенем суспільної небезпеки

- основні (прості) склади

- кваліфіковані

- особливо кваліфіковані

- привілейовані

Назвіть види норм Особливої частини КК України за формою викладення законодавчого матеріалу.

- пряма

- відсильна

- бланкетна

- змішана

Значення Особливої частини кримінального права України.

· вичерпна сукупність складів злочинів і покарання за їх вчинення

· вивчає підстави кримінальної відповідальності (КВ)

· оцінка кримінально караного діяння законодавцем

· простеження різниці між злочинними і незлочинними діяннями

· проведено диференціацію відповідальності

Назвіть види виключних (виняткових) кримінально-правових норм.

??

 

Тема 2.

Поняття кримінально-правової кваліфікації, її зміст та види.

Кримінально-правова кваліфікація – це встановлення і юридичне закріплення точної відповідності між юридично значимими ознаками діяння і складом злочину передбаченим в ККУ.

Зміст:

1) кваліфікація- це частина процесу застосування кримінального закону. А, отже:

- це офіційна діяльність, яка здійснюється уповноваженими на те органами держави - дізнання, досудового слідства, прокуратури та суду;

- вона проводиться у відповідній процесуальній формі, її результати закріплюються в актах вказаних вище органів (постановах, обвинувальному висновку, вироку);

- має обов’язкове значення, тягне за собою правові наслідки як для осіб, дії яких кваліфікуються, так і для самих державних органів.

2) в ході кримінально-правової кваліфікації оцінці підлягає суспільно- небезпечна поведінка, якою:

- заподіяна або створена загроза заподіяння істотної шкоди;

- яка є кримінально протиправною.

3) визначається кримінально-правовоіва норма, яка передбачає скоєне діяння.В свою чергу це передбачає:

- оцінку фактичних обставин, виділення із них тих, які мають кримінально-правове значення;

- “вибір” статті (статей, їх частин або пунктів) КК, які містять відповідну кримінально-правову норму;

- обґрунтування необхідності застосування саме цієї статті (статей, їх частин або пунктів) КК. Це здійснюється шляхом доведення того, що фактичні ознаки діяння, яке кваліфікується повністю відповідають ознакам злочину, передбаченого КК;

- процесуальне закріплення висновку про те, що діяння передбачене певною статтею КК та, відповідно, що воно є / не є злочином, чи іншим діянням, передбаченим КК.

 

Провівши поділ аналізованого поняття - поняття кримінально-правової кваліфікації, отримаємо дві частини - "кваліфікація злочинів" і "кваліфікація не-злочинів".

Види кваліфікації злочинів:

1) За стадією, якої досягло посягання:

- кваліфікація закінченого злочину;

- кваліфікація готування до злочину;

- кваліфікація замаху на злочин.

2) В залежності від того, вчинений злочин "одноосібно" чи у співучасті:

- кваліфікація злочину, вчиненого однією особою;

- кваліфікація злочину, вчиненого у співучасті.

3) Виходячи з кількості злочинів, які піддані кваліфікації:

- кваліфікація одиничного злочину;

- кваліфікація множинності злочинів.

4) З врахуванням підстав, відповідно до яких вчинення діянь, формально заборонених кримінальним законом, не визнається злочинами, можуть бути виділені такі види кваліфікації:

- кваліфікація суспільно небезпечних діянь неосудних;

- кваліфікація суспільно небезпечних діянь осіб, які не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність;

- кваліфікація діянь, вчинених при обставинах, що усувають їх злочинність.

5) Залежно від співставлення моменту вчинення діяння і часу проведення кваліфікації:

- перспективна кваліфікація (оцінка діяння, яке ще не вчинене);

- ретроактивна кваліфікація (оцінка вже вчиненого діяння).

6) З врахуванням того, чи встановлена особа, діяння якої піддаються оцінці (тобто, здійснюється оцінка певного діяння чи поведінки конкретної особи) існує:

- кваліфікація "за фактом";

- кваліфікація діяння особи.

7) З врахуванням того, які учасники процесу кваліфікують скоєне виділяється:

- кваліфікація, яка здійснюється органами досудового слідства;

- судова кваліфікація.

 

Вимоги до формули кримінально-правової кваліфікації.

Загальні вимоги до формули кваліфікації такі: 1) в ній має бути названий кримінальний закон, за яким… 2) якщо стаття поділена законодавцем на кілька частин або пунктів, слід вказати структурну частину відповідної…

Підстави кваліфікації злочинів.

· фактична (вчинене діяння, фактичні обставини, які підлягають правовій оцінці, співставляються з правовою нормою. ) · юридична/нормативна (статті ЗЧ та ОЧ ККУ, в яких закріплені ознаки… § основна

Поняття принципів кримінально-правової кваліфікації.

Принципи кримінально-правової кваліфікації- це система науково обгрунтованих, стабільних, таких, що застосовуються свідомо найбільш загальних правил, на підставі яких здійснюється вибір кримінально- правової норми, яка передбачає скоєне діяння, доводиться необхідність застосування саме цієї норми і процесуально закріплюється висновок, що діяння охоплюється саме обраною нормою.

Ознаки принципів кримінально-правової кваліфікації.

2) Наукова обгрунтованість принципів — вони відображають об’єктивно існуючі закономірності функціонування права. Отже, принципами можуть визнаватися… 3) Стабільність — відповідні положення витримали перевірку часом, апробовані в… 4) це положення найбільш загальні — це ті ідеї, які поширюються на всі питання кваліфікації,…

Назвати принципи кримінально-правової кваліфікації.

1) законність;

2) офіційність;

3) об’єктивність;

4) точність;

5) індивідуальність;

6) повнота;

7) вирішення спірних питань на користь особи, дії якої кваліфікуються;

8) недопустимість подвійного інкримінування;

9) стабільність.

 

Конкуренція кримінально-правових норм: поняття і види..

Ознаки: - є мінімум 2 норми, які претендують на застосування - вчинено діяння, яке підпадає під ознаки кількох норм

Конкуренція частини і цілого.

Наприклад, ст.121 умисне тяжке тілесне ушкодження(частина) і ч.4 ст.187 розбій, спрямований на заволодіння майном, поєднаний із заподіянням тяжких… Конкуренція частини і цілого виступає у кримінальному праві у таких основних… 1) конкуренція норм про простий та складений склади злочинів;

Конкуренція загальної і спеціальної норм.

Наприклад, ст..115 умисне вбивство(загальна) і ст..117 умисне вбивство матір’ю новонародженої дитини(спеціальна). Або ст.348 посягання на життя… Правило правозастосування при конкуренції загальної та…

Конкуренція кількох спеціальних норм. Різновиди конкуренції кількох спеціальних норм.

Конкуренцію кількох спеціальних норм між собою можна визначити як вид конкуренції кримінально-правових норм, при якому вчинене одне діяння підпадає… Різновиди а) Конкуренція 2 привілейованих норм . Приклад: ст 116 – умисне вбивство, вчинене у стані сильного душевного…

Навести приклади кожного виду конкуренції кримінально-правових норм (на прикладі статей розділів «Злочини проти основ національної безпеки», «Злочини проти життя та здоров’я особи»).

Конкуренція загальної та спеціальної норми - Приклад: просте умисне вбивство ч.1 ст.115(загальна норма), кваліфіковане умисне вбивство ч 2 ст 115.ККУ(спеціальна норма); Перевага надається спеціальній нормі.;ст..117(спеціальна) та ч.1ст.115(загальна)

Конкуренція кількох спеціальних норм - Приклад : ст.. 123 та ст. 124 ККУ ( умисне тяжке тілесне ушкодження, заподіяне у стані сильного душевного хвилювання та Умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця )перевага надається нормі, яка передбачає менш тяжкий злочин .,тобто ст.. 124

приклад : п.2 ч.2 ст. 115 ККУ і ст. . 117 ККУ ;п.4. ч.2 ст 115 ККУ і ст. 118 ККУ

Конкуренція цілого та частини. -. Приклад : ч.2 ст.121ККУ = ч.1 ст. 121ККУ +ч.1 ст.119 перевага надається цілому)

У якому співвідношенні між собою перебувають норми „Вбивство через необережність” і „Незаконне проведення аборту, що спричинило смерть потерпілої”?

Конкуренція частини і цілого. Ст.134 – ціле, ст.119 – частина. Кваліфікуємо за ст.134.

Назвіть види колізій

Ієрархічна (субординаційна) колізія — це колізія, що виникає вна­слідок регулювання одних фактичних відносин нормами, що мають різну юридичну… Змістовна колізія — це колізія, що виникає внаслідок часткового збігу обсягів… Міжнародно-правова- між актами внутрідержавного законодавства і міжнародно-правовими актами

Як вирішуються колізії між положеннями Загальної та Особливої частин КК України. Відповідь обґрунтуйте.

1) положення Особливої частини КК щодо положень Загальної частини цього закону перебувають у відносинах субординації, вони не можуть виходити за… 2) виділення певного законодавчого матеріалу в Загальну частину служить не…  

В якому співвідношенні між собою перебувають норми про “Умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого” і “Вбивство через необережність”?

Ціле і частина

 

Вкажіть принципи кримінально-правової кваліфікації.

1) законність;2) офіційність;3) об’єктивність;4) точність;5) індивідуальність;6) повнота;7) вирішення спірних питань на користь особи, дії якої кваліфікуються;8) недопустимість подвійного інкримінування;9) стабільність.

 

Для вказівки на кого із співучасників (який вид співучасті) у формулі кваліфікації не слід посилатися на Загальну частину КК?

Виконавець і співвиконавець

 

Для вказівки на яку (-і) стадію (-ї) злочину у формулі кваліфікації не слід посилатися на Загальну частину КК?

Закінчений злочин

 

Наведіть два приклади диференціації кримінальної відповідальності.

Приклад : просте умисне вбивство ч. 1 ст.115 ККУ, кваліфіковане умисне вбивство ч.2 ст.115 ККУ); ч.1 ст.127 ККУ- катування ,ч.2 ст.127

 

Наведіть приклад конкуренції кількох спеціальних норм, одна з яких передбачає кваліфікований, а інша привілейований склад злочину

Приклад : п.2 ч.2 ст. 115 ККУ-умисне вбивство малолітньої дитини або жінки, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності і ст.117 ККУ–умисне вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини; п.4. ч.2 ст 115 ККУ – умисне вбивство вчинене з особливою жорстокістю і ст. 118 ККУ- умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця.Перевага надається привілейованій нормі.

 

Наведіть приклад конкуренції кількох спеціальних норм, одна з яких передбачає привілейований, а інша особливо привілейований склад злочину

Приклад: ст 116 – умисне вбивство, вчинене у стані сильного душевного хвилювання; ст.. 118 ККУ умисне вбивство при перевищенні меж необхідної…  

Наведіть приклад конкуренції кількох спеціальних норм, однією з яких є кваліфікований вид умисного тяжкого тілесного ушкодження (ч. 2 ст. 121 КК України) і вкажіть різновид конкуренції.

Умисне тяжке тілесне ушкодження що має характер особливого мучення і умисне тяжке (ч.2 ст. 121)

тілесне ушкодження вчинене в статі сильного душевного хвилювання .(ст..123)

Вид :

- конкуренція кваліфікованої і привілейованої норми .

Наведіть приклад конкуренції частини і цілого

приклад : ч.2 ст.121ККУ-умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого = ч.1 ст. 121ККУ-умисне тяжке тілесне ушкодження+ч.1 ст.119-вбивство, вчинене через необережність. Перевага надається цілому ч.2 ст.186 = ч.1. ст..186+ ч.1 ст.126 ККУ ; ч. 3 . ст.. 185ККУ =ч. 1 ст. 185ККУ + ч. 1 ст. 162 ККУ)

 

Назвіть підстави кваліфікації злочинів

Фактична - інформація про фактичні обставини справи,які мали місце в реальній дійсності,стала відомою правоохоронним органам, здобута законним шляхом та була процесуально закріплена.

Юридичне - кримінально-правова норма яка міститься в кримінальному законі (Загальній та Особливій частині) і визначає ознаки складу злочину.

Назвіть різновиди конкуренції кількох спеціальних норм

Конкуренція 2 превілейованих норм

Конкуренція декількох кваліфікованих норм

Конкуренція привілейованої та кваліфікованої норми

 

У яких випадках під час написання формули кваліфікації слід посилатися на Загальну частину КК України?

 

Під час написання формули кваліфікації на Загальну частину слід посилатися в таких випадках: коли мало місце готування до злочину (ч.1ст.14), замах на злочин (ч. 2або3 ст. 15), співучасть у злочині, але лише у випадках організаторства, підбурювання, пособництва (ч.3,4,5ст.27). (Лекція Маріна).

 

У якому співвідношенні між собою перебувають норми про „Умисне вбивство з особливою жорстокістю ” і „Умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця”?

Не знаю, народ, яке може бути між ними співвідношення. В Навроцького знайшла таке: В теорії кримінального права виділяють в основному три види конкуренції спеціальних норм між собою: 1)кваліфікований та особливо кваліфікований склади злочину(за умови відсутності між ними підпорядкування). Пропонується таке правило її вирішення: більш тяжка кваліфікуюча ознака поглинає менш тяжку; при конкуренції декількох частин статті, які передбачають кваліфікуючі обставини, повинна застосовуватися та частина, яка передбачає найбільш небезпечні ознаки з числа наявних в даному конкретному випадку ;

2)привілейований та особливо привілейований склади злочинів(за цієї ж умови). При цьому має застосовуватись повинна норма про більш привілейований склад злочину. Обргунтовується таке вирішення питання тим, зокрема, що наявність декількох пом’якшуючих обставин не повинно погіршувати становище винного порівняно з тим, якщо була б тільки одна з них;

3) привілейований та кваліфікований склади злочинів(за цієї ж умови). Для цієї ситуації пропонується правило, згідно якого застосовуватись повинна норма, що передбачає привілейований склад злочину. Це правило грунтується на тому, що всі сумніви при застосуванні кримінально-правових норм, зокрема про пріоритет однієї з конкуруючих норм, повинні тлумачитися на користь обвинуваченого (підсудного, засудженого).

1) Тобто тут підійшло б останнє, і тоді зв.язок був би: відсутність підпорядкування між конкуруючими спеціальними нормами, але наявність такого підпорядкування між кожною з них із єдиною загальною нормою.

Але ну ніяк не можу уявити собі ситуацію, за якої ті норми конкурують!!!

 

У якому співвідношенні між собою перебувають норми про „Умисне вбивство” і „Умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця”?

Ці норми конкурують між собою. Вид конкуренції – конкуренція між загальною і спеціальною нормами. Тому ці норми перебувають у співвідношенні підпорядкування за об.ємом. (Навроцький. Ст. 284).

 

Незаконне проведення аборту, що спричинило безпліддя потерпілої (ч. 2 ст. 134 КК України) і _______________конкурують як частина і ціле.

Незаконне проведення аборту, що спричинило смерть потерпілої (ч.2ст.134) і необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження (ст.128) конкурують як частина і ціле.

Тема 3

Назвати злочини проти основ національної безпеки та проти життя та здоров’я особи.

Розділ І, розділ ІІ ККУкраїни.

 

Назвати випадки, коли у кримінально-правовій кваліфікації враховується санкція кримінально-правової норми.

Випадки, коли санкція враховується при кваліфікації:

1) у санкції вказані ознаки злочину;

2) вид покарання дозволяє визначити зміст ознак, названих у диспозиції статті;

3) порівняння розмірів та видів покарання дає можливість визначити чи потрібна кваліфікація скоєного за сукупністю;

4) санкція використовується при розмежуванні злочинів.

 

Назвати основний безпосередній об'єкт державної зради.

Об.єктом злочину є національна безпека України переважно у сфері державної безпеки, інформаційній, економічній, науково-технологічній і воєнній сферах.

 

Назвати ознаки основних складів злочинів, передбачених ст.ст. 111, 112, 113,114 КК України.

Об.єктивна сторона: З об'єктивної сторони ці злочини характеризуються переважно суспільно небезпечними діями. При цьому законодавець конструює… Суб.єкт: Суб'єктами цих злочинів можуть бути осудні особи, які досягли… Суб.єктивна сторона:Здійснюються лише з прямим умислом, за якого особа бажає заподіяти шкоду основам національної…

Назвати ознаки державної таємниці як предмета окремих злочинів проти основ національної безпеки.

  6. Назвати розмежувальну ознаку державної зради у формі шпигунства та… У випадку державної зради шпигунство здійснюється громадянином України, у випадку злочину, передбаченого ст.. 114 –…

Вкажіть статті з розділу «Злочини проти основ національної безпеки», які містять заохочувальні норми?

  8. Вкажіть, кого слід вважати громадським діячем у складі злочину,… Громадський діяч – це громадянин, який здійснює діяльність, обумовлену його належністю до політичної партії і…

Дайте визначення шпигунства

Шпигунство – це передача або збирання з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю.

12. Назвіть мету у складі «Диверсії»

Характерною ознакою диверсії є те, що вчинення цих дій не є самоціллю, а використовується винним як засіб досягнення його головної мети – ослаблення держави.

 

Назвіть ознаки відомостей, що становлять державну таємницю

  · Це відомості, включені до Зводу відомостей, що становлять державну… · зовнішня ознака – надання грифу секретності ( «особливої важливості», «таємно», «цілком таємно»)

Назвіть ознаки, що характеризують суб’єктивну сторону диверсії

Спеціальна мета – ослаблення держави   16. Назвіть основний безпосередній об’єкт злочину „Посягання на життя державного чи громадського діяча”

Основним безпосереднім об’єктом „Посягання на життя державного чи громадського діяча” є

Дуже смішно) див.пит.16

 

20. Охарактеризуйте об’єкт „Посягання на життя державного чи громадського діяча”

основний безпосередній об’єкт злочину - безпека держави у політичній сфері (у сфері здійснення вищої державної влади, яка забезпечує її нормальне функціонування, та у сфері діяльності політичних партій).

Обов'язковий додатковий об'єкт - життя людини — державного чи громадського діяча.

 

Суб’єктом «Державної зради» є

Суб'єкт злочину спеціальний (див. ч. 2 ст. 18 КК) —

• тільки громадянин України

• вік 16 років

• + осудний (загальна ознака)

 

Суб’єктом «Посягання на життя державного чи громадського діяча» є

• Фізична осудна особа

• на момент вчинення злочину виповнилося 14 років (ст. 22 ККУ)

 

Суб’єктом «Шпигунства» є

спеціальний суб’єкт —

• іноземець або особа без громадянства,

• вік 16 років

• осудність (загальна ознака)

Назвіть злочини проти основ національної безпеки, проти життя та здоров’я, за які кримінальна відповідальність може наставати з 14-річного віку.

· посягання на життя державного чи громадського діяча ( ст..112)

· диверсія (ст..113)

 

 

Тема 4.

Назвати види тілесних ушкоджень, за заподіяння яких не настає кримінальна відповідальність.

· тілесне ушкодження середньої тяжкості, заподіяне у стані сильного душевного хвилювання і у стані необхідної оборони незалежно від інших обставин;

· легкі тілесні ушкодження, вчинені через необережність;

( бачила в 4 потоку є ще умисне легке тілесне ушкодження, заподіяне у стані сильного душевного хвилювання, але я такого не зустрічала)

Як відмежовується умисне вбивство двох і більше осіб (п.1 ч.2 ст. 115 КК України) від умисного вбивства, вчиненого особою, яка раніше вчинила умисне вбивство (п. 13 ч.2 ст.115 КК України)?

За п.1 ч.2 ст.115 треба,щоб убивство цих осіб (всіх) охоплювалось єдиним умислом винного (див. ППВСУ, п.5), а в п.13 ч.2 ст.115 мова йде про інший завершений злочин.

Розкрийте зміст кваліфікуючих ознак умисного вбивства, передбачених п.п. 1-13 ч. 2 ст. 115 КК України з урахуванням положень Постанови ПВС України №2 від 07.02.2003 року.

1) двох або більше осіб;
- за умови, що їх убивство охоплювалось єдиним умислом винного (незалежно від розриву в часі і мотивів убивства!)

Малолітньої дитини або жінки, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності

- умисне позбавлення життя особи, якій не виповнилося 14 років. Ця кваліфікуюча ознака наявна тоді, коли винний достовірно знав, що потерпілий є малолітнім, або припускав це, або за обставинами справи повинен був і міг це усвідомлювати.

- Умисне вбивство жінки, яка перебувала у стані вагітності,кваліфікується за умови, що винний завідомо знав про такий стан потерпілої.

Заручника або викраденої людини

Заручник - особа, яка була захоплена чи трималася з метою спонукати її родичів, державну або іншу установу, підприємство чи організацію, фізичну або службову особу до вчинення чи утримання від вчинення будь-якої дії як умови звільнення + винна особа це усвідомлювала.

Вчинене з особливою жорстокістю

Вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб

винний, здійснюючи умисел на позбавлення життя певної особи, усвідомлював, що застосовує такий спосіб убивства, який є небезпечним для життя не тільки цієї особи, а й інших людей. При цьому небезпека для життя інших людей має бути реальною.

З корисливих мотивів

+ умисне вбивство з метою подальшого використання органів чи тканин людини в певних корисливих цілях (для трансплантації, незаконної торгівлі …

З хуліганських мотивів

Не можна!!!! кваліфікувати як вчинене з хуліганських мотивів умисне вбивство під час сварки чи бійки, яку розпочав сам потерпілий, а так само з…

Особи чи її близького родича у зв'язку з виконанням цією особою службового або громадського обов'язку

Виконання службового обов'язку - це діяльність особи, яка входить до кола її повноважень, а громадського обов'язку - здійснення спеціально… Близькі родичі - це батьки, один із подружжя, діти, рідні брати і сестри, дід,…

З метою приховати інший злочин або полегшити його вчинення

Вчиняється з метою приховати будь-який інший злочин,не має значення, чи був винний причетним до злочину, який приховується.

Поєднане із зґвалтуванням або насильницьким задоволенням статевої пристрасті неприродним способом

Убивство було поєднане зі згвалтуванням потерпілої особи або насильницьким задоволенням із нею статевої пристрасті неприродним способом, тобто мало місце в процесі вчинення зазначених злочинів чи одразу ж після нього.

+ Умисне вбивство з метою задовольнити статеву пристрасть із
трупом.

Вчинене на замовлення

До дій матеріального характеру, зокрема, належать сплата виконавцеві винагороди за вчинення вбивства, передача чи збереження прав на майно,… Під діями нематеріального характеру розуміються будь-які дії, вчинення чи…

Вчинене за попередньою змовою групою осіб

+ ті особи, котрі хоча й не вчинювали дій, якими безпосередньо була заподіяна смерть потерпілому, але будучи об'єднаними з іншими співвиконавцями… · застосування на початку нападу насильства щодо потерпілого з метою … · подолання опору потерпілого з метою полегшити заподіяння йому смерті іншим співучасником;

Вчинене особою, яка раніше вчинила умисне вбивство, за винятком вбивства, передбаченого статтями 116-118 цього Кодексу

З мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості

має місце тоді, коли винний прагне продемонструвати людську неповноцінність потерпілого, через належність останнього до конкретної раси, нації (національності) чи етнічної групи або релігійної конфесії (віровчення) та внаслідок цього виявляє своє упереджене, ненависницьке ставлення до нього.

Назвати та розкрити зміст ознак привілейованих складів умисного вбивства (складів умисного вбивства з пом’якшуючими ознаками).

Насильство: - фізичне ( заподіяння тілесних ушкоджень або побоїв, незаконне позбавлення… - психічне( наприклад, погроза завдати фізичної, моральної чи майнової шкоди).

Стаття 117.

Об'єктом злочину є життя новонародженої особи. Потерпілий - лише власна новонароджена дитина матері. Поняттям «під час пологів або відразу після пологів» законодавець обмежує вчинення даного злочину певним проміжком…

Стаття 118.

Об'єктом злочину є життя особи. Перевищенням меж необхідної оборони (ч. З ст. 36 КК) визнається умисне… Пере­вищенням заходів, необхідних для затримання злочинця при умисному за­подіянні йому смерті (ч. 2 ст. 38 КК)…

За заподіяння якого виду тілесних ушкоджень з необережності настає кримінальна відповідальність?

За необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження (ст. 128 кку)

 

Які злочини проти життя та здоров’я особи вчиняються спеціальним суб’єктом – медичним працівником?

ст. 132 – Розголошення відомостей про проведення медичного огляду на виявленн зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної… ст. 139 – ненадання хворому допомоги медчним працівником ст. 140 – неналежне виконання проф. обовязків медичним або фармацевтичним працівником.

Як розмежувати склади злочинів незаконне проведення аборту та умисне тяжке тілесне ушкодження у вигляді переривання вагітності?

Розмежовується за волевиявленням потерпілої жінки. Вона дає свою згоду на проведення аборту,але умисне тяжке тілесне ушкодження.що спричинило переривання вагітності здіснюється не з її волі. (Марін так і казав)

 

Як розмежувати склади злочинів порушення порядку трансплантації та умисне тяжке тілесне ушкодження у вигляді втрати органу?

1) Розмежувати ці склади злочину можна перш за все за об”єктом злочину : основним об”єктом умисного ТТУ є здоров”я особи, основним об”єктом злоч.… 2) Об”єктивна сторона порушення порядку трансплантаціїхарактеризується… - порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини

Як розмежувати склади злочинів насильницьке донорство та умисне тяжке тілесне ушкодження?

+ Якщо у особи вилучено кров в такій кількості що це створює небезпеку для життя… Перш за все за ознаками об”єктивної сторони: умисне заподіяння тяжкого тіленого ушкодження може полягати у будь якому…

Наведіть приклади колізій (суперечностей) між стаття розділу ІІ Особливої частини КК України. ???

Приклади: - між ст.. 115 «Умисне вбивство» і ст..119 «Вбивство через необережність»;

- між ст.. 127 «Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження» і ч.2 ст.. 122 «Умисне середньої тяжкості тілесні ушкодження, вчинені з метоб залякування потерпілого або його родичів чи примусу до певних дій», побої з метою залякування .

 

Тілесне ушкодження якого ступеня тяжкості визначається залежно від ступеня втрати працездатності?

Середньої тяжкості тілесне ушкодження – значна стійка 10%-33,33% Легке тілесне ушкодження(з наслідками) – незначна до 9%(вкл) • тяжкі (ст.121 КК україни) - …поєднаний із стійкою втратою працездатності не менш як на одну третину,….

Тілесне ушкодження якого ступеня тяжкості визначається залежно від тривалості розладу здоров’я?

Легке тілесне ушкодження(з наслідками) – короткотривалий 7-21 день(понад 6) Легке тілесне ушкодження(без наслідків) – до 6 днів(вкл) • середньої тяжкості (ст. 122 КК України) - …таке що спричинило тривалий розлад здоров*я (Тривалим належить вважати…

Який із злочинів проти життя та здоров’я особи вчиняється з метою залякування потерпілого (метою, що названа як обов’язкова ознака відповідного складу злочину)?

Умисте тяжке тіл ушк ч.2 ст.121; Умисне сер тяжкості тілесне ушкодженя ч.2 ст. 122; Побоі і мордування ч. 2 ст. 126; ч.2 ст. 127 - Катування.

 

Які положення Постанови ПВС України від 7 лютого 2003 року №2 не відповідають теорії кримінального права та Конституції України?

+ П.7 ост абзац Дії особи, яка вчинила злочин, передбачений ст. 147 КК і умисно вбила заручника, мають кваліфікуватися за ч. 2 цієї…

Вкажіть мету, з якою може вчинюватися «Катування».

  20. Вкажіть обставини, при наявності яких умисне вбивство буде вважатися… Умисне вбивство визнається вчиненим з особливою жорстокістю (п. 4 ч. 2 ст. 115 КК ( 2341-14 ), якщо винний,…

Вкажіть обставини, при наявності яких умисне вбивство буде вважатися вчиненим способом, небезпечним для життя багатьох осіб.

У разі, коли винний, позбавляючи життя особу, помилково вважав, що робить це таким способом, який є небезпечним для життя потерпілого та інших… 22. Вкажіть умови, при наявності яких діяння повинно кваліфікуватися як умисне… Умисне позбавлення життя двох або більше осіб кваліфікується за п. 1 ч. 2 ст. 115 КК ( 2341-14 ) за умови, що їх…

Необережне середньої тяжкості тілесне ушкодження –Так

Умисне тяжке тілесне ушкодження, заподіяне при перевищенні меж необхідної оборони –Так

Вкажіть, до яких злочинів за конструкцією об’єктивної сторони належить основний склад злочину “Зараження венеричною хворобою ”.

матеріальний склад ( ЗЛ. вважається закінченим з моменту, коли потерпілий фактично захворів на венеричну хворобу)

 

Вкажіть, до яких злочинів за конструкцією об’єктивної сторони належить “Залишення в небезпеці”. Аргументуйте свою позицію.

формальний, оскільки наслідок НЕ є ознакою основного складу злочину . Зл. вважається закінченим з моменту ухилення від надання допомоги особі, що перебуває у небезпечному для життя стані, незалежно від настання фактичних наслідків. такі сусп-небезпечні наслідки є ознакою кваліфікованого складу )

 

Вкажіть, до яких злочинів за конструкцією об’єктивної сторони належить основний склад злочину “Зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби”. Аргументуйте свою позицію.

ч.1 статті 130 ККУ – формальний склад, зл. визнається закінч. з мом. вчинення дій, які створюють реальну небезпеку зараження іншої особи ВІЛ чи іншої невиліковної інфекційної хвороби , що є небезпечною для життя людини. А вже ч.2 статті 130 ККУ – матеріальний, бо є наслідок у вигляді зараження.

 

Вкажіть, до яких злочинів за конструкцією об’єктивної сторони належить основний склад злочину “Незаконна лікувальна діяльність”. Аргументуйте свою позицію.

матеріальний бо є наслідок у вигляді тяжких тілесних ушкоджень (Зл. вважається закінченим з моменту настання тяжких наслідків для хворого)

 

31. Вкажіть, хто, відповідно до диспозиції ст.. 135 КК України («Залишення в небезпеці») може бути визнаний потерпілим від вказаного злочину»

потерпілим від цього злочину є особа, що характеризується сукупністю таких ознак :

А) особа яка перебуває у небезпечному для життя стані ,

Б) ця особа позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малоліцтво, старість, хворобу чи інший безпорадний стан.

 

З якого моменту умисне вбивство вважається закінченим?

З моменту настання суспільно небезпечного наслідку у вигляді незворотної смерті потерпілого

( Інструкція МОЗ : смерть мозку- це повне та незворотнє припинення всіх його функцій).

 

За заподіяння якої шкоди при перевищенні заходів, необхідних для затримання злочинця передбачена кримінальна відповідальність?

Тільки за умисне спричинення смерті або тяжких тілесних ушкоджень

 

За заподіяння якої шкоди при перевищенні меж необхідної оборони встановлено відповідальність у КК України?

Тільки за умисне спричинення смерті або тяжких тілесних ушкоджень

35. За зараження якими захворюваннями встановлена відповідальність в розділі ІІ Особливої частини КК України?

венерична хвороба, ВІЛ, невиліковна інфекційна хвороба, що є небезпечна для життя людини.

 

За конструкцією об’єктивної сторони “Зараження венеричною хворобою ” належить до ________ складів злочинів.

Матеріальний

 

За необережне заподіяння яких тілесних ушкоджень передбачена кримінальна відповідальність?

Ст.128 «Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження»

За які тілесні ушкодження (якого ступеня тяжкості), вчинені у стані сильного душевного хвилювання, передбачена кримінальна відповідальність у КК України

Умисне тяжке тілесне ушкодження

Ст.123

 

Кваліфікуючою ознакою якого із злочинів проти здоров’я особи названо в КК смерть потерпілого?

Умисне тяжке тілесне ушкодження – ст. 121 КК

Назвіть склади злочинів, у яких життя виступає додатковим обов’язковим безпосереднім об’єктом злочину і винний ставиться до наслідку у вигляду смерті умисно

Стаття 112. Посягання на державного чи громадського діяча

Стаття 348. Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця

Стаття 379. Посягання на життя судді, народного засідателя чи присяжного у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із здійсненням правосуддя

Стаття 146. Незаконне позбавлення волі або викрадення людини

 

Назвіть 2 склади злочинів, у яких життя виступає додатковим обов’язковим безпосереднім об’єктом злочину і винний ставиться до наслідку у вигляді смерті необережно

Стаття 240. Порушення правил охорони або використання надр

Стаття 242. Порушення правил охорони вод

Тут я не впевнена,тому перевірте хтось,будь ласка

Назвіть види вбивства, виділені за ступенем суспільної небезпеки.

(умисного?)

1.просте вбивство, тобто вчинене без обтяжуючих чи пом'якшуючих обставин (ч. 1 ст. 115);

 

2. вчинене за обтяжуючих обставин, так зване кваліфіковане вбивство (ч. 2 ст. 115)

3.вчинене за пом'якшуючих обставин, так зване привілейоване вбивство

Назвіть види тілесних ушкоджень, виділені за ступенем суспільної небезпеки

Тяжке, середньої тяжкості та

легке.

Легке може бути таким що:

Спричиняє короткочасний розлад здоров'я чи незначну

стійку втрату працездатності;

Не спричиняє зазначених наслідків

 

Назвіть злочини проти життя та здоров’я, за які кримінальна відповідальність може наставати з 14-річного віку

Дивись наступні 2

 

Назвіть злочини проти здоров’я, за які кримінальна відповідальність може наставати з 14-річного віку

Стаття 121. Умисне тяжке тілесне ушкодження

Стаття 122. Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження

 

Назвіть злочини проти життя, за які кримінальна відповідальність може наставати з 14-річного віку

Проти життя:

Стаття 115. Умисне вбивство

Стаття 116. Умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання

Стаття 117. Умисне вбивство матір'ю своєї новонародженої дитини

 

Назвіть кваліфікуючі ознаки тяжкого тілесного ушкодження

1) способом, що має характер особливого мучення (має місце тоді, коли його заподіяння супроводжувалось особливим фізичним чи моральним стражданням… 2) групою осіб; 3) з метою залякування потерпілого або інших осіб (має місце тоді, коли такі ушкодження заподіюються для викликання у…

Назвіть негативні ознаки тілесного ушкодження середньої тяжкості

  50. Назвіть позитивні ознаки «Умисних середньої тяжкості тілесних ушкоджень» … 1) тривалий розлад здоров'я;

Назвіть ознаки загального поняття вбивства.

- Винність (умисне або необережне заподіяння смерті іншій особі) Вбивство — це винне, тобто умисне або необережне, позбавлення життя. За цією… - Протиправність (правомірна або неправомірна) За цією ознакою вбивство… - наслідок у вигляді смерті При цьому необхідно встановити причинний зв'язок між діянням винного і настанням смерті…

Назвіть ознаки об’єктивної сторони «Порушення прав пацієнта»?

  54. Назвіть ознаки суб’єкта „Зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої… Суб’єкт: осудна особа, якій виповнилося 16 років, що хворіє на невиліковну інфекційну хворобу (у т.ч. ВІЛ-інфікований)…

Назвіть ознаки тяжкого тілесного ушкодження

1. небезпека для життя в момент заподіяння

2. таке, що спричинило втрату органу або втрату його функцій

3. психічна хвороба

4. інший розлад здоров’я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш як на 1/3

5. переривання вагітності

6. непоправне знівечення обличчя

Назвіть привілейовані склади умисного тяжкого тілесного ушкодження (з пом’якшуючими ознаками).

63. Назвіть розмежувальні ознаки між умисним тяжким тілесним ушкодженням, що… 1) Знаряддя

Назвіть склади злочинів, у яких життя виступає додатковим обов’язковим безпосереднім об’єктом злочину

Посягання на життя державного чи громадського діяча. Геноцид.

Назвіть склади злочинів, у яких здоров’я особи виступає основним безпосереднім об’єктом.

умисне тяжке тілесне ушкодження, умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження. Умисне легке тілесне ушкодження.

66. Назвіть суб’єкта складу злочину «Залишення в небезпеці»

Суб’єкт: спеціальний :

А) особа, яка зобов’язана була піклуватися про потерпілого і мала можливість надати йому допомогу або

Б) особа поставила потерпілого в небезпечний для потерпілого стан

Назвіть суб’єктивні ознаки «Умисного вбивства матір’ю своєї новонародженої дитини».

Суб’єктивна сторона ; вина у формі умислу(прямий або непрямий). (Емоційний стан обумовлений пологами – у зв’язку з чим вона вважається обмежено… Психічне ставлення особи при вчиненні цього злочину характеризують такі… 1) його вчинення обумовлене емоційною напругою, викликаною вагітністю і пологами та психічними процесами, що їх…

Назвіть суб’єктивні ознаки «Умисного тяжкого тілесного ушкодження, заподіяного в стані сильного душевного хвилювання».

Суб’єктивна сторона : вина – прямий або непрямий умисел. (Емоційний стан – стан сильного емоційного хвилювання який раптово виник через протизаконне… Психічне ставлення особи при вчиненні цього злочину характеризують 2… 2) емоційний стан винної особи характеризується сильним душевним хвилюванням, що певною мірою знижує її здатність…

Охарактеризуйте будь-яку обрану Вами кваліфікуючу ознаку умисного вбивства, виділену за об’єктивною стороною складу злочину.

  71. Охарактеризуйте втрату працездатності при заподіянні середньої тяжкості… Під стійкою (постійною) втратою загальної працездатностіналежить розуміти таку необоротну втрату функції, котра…

Охарактеризуйте об’єктивну сторону «Насильницького донорства» (ст. 144 КК України

2) Спосіб : насильство , обман   74.Охарактеризуйте суб’єктивну сторону основного складу умисного вбивства (в т. ч. вкажіть форму та вид вини)

ЬЛДЛД0ЛЛББББН7МММММТ жкого тілесного ушкодження як “переривання вагітності”.

Ушкодження, що призвело до переривання вагітності, незалежно від її строку, належить до тяжких за умов, що між цим ушкодженням і перериванням вагітності є прямий причинний зв'язок.

 

Розкрийте зміст такої ознаки тяжкого тілесного ушкодження як “розлад здоров’я, поєднаний із стійкою втратою працездатності

Під розладом здоров'я належить розуміти безпосередньо пов'язаний з ушкодженням послідовно розвинутий хворобливий процес.

Під стійкою (постійною) втратою загальної працездатності належить розуміти таку необоротну втрату функції, котра повністю не відновлюється.

Більш я на 1/3 – більше ніж 33.3%

 

Ставлення винного до діяння у складі злочину «Незаконне розголошення лікарської таємниці» є

Прямий або непрямий умисел до діяння але необережність до наслідків

 

Ставлення до наслідку у вигляді смерті у складі злочину, передбаченому ч. 3 ст. 135 КК («Залишення в небезпеці») є (вказати форму вини).

Необережність

 

Суб’єктом «Незаконного розголошення лікарської таємниці» є

  82. Тілесні ушкодження якого ступеня тяжкості визначаються залежно від ступеня… -тяжкі

Чи можна побої вважати різновидом легких тілесних ушкоджень? Аргументуйте свою позицію.

Правила судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень 3.1. Побої не становлять особливого виду ушкоджень. Вони характеризуються…

Чи передбачена у КК України відповідальність за умисне легке тілесне ушкодження, заподіяне в стані сильного душевного хвилювання?

Ні,не передбачено. Ст..123 КК передбачає відповідальність лише за умисне заподіяння у стані сильного душевного хвилювання тяжкого тілесного ушкодження. Умисне заподіяння за таких обставин середньої тяжкості або легких тіл.ушк. злочином не визнається.

Чи передбачена у КК України відповідальність за необережне тяжке тілесне ушкодження, заподіяне при перевищенні меж необхідної оборони?

Ні, не передбачена.

Суб’єктивна сторона злочину, передбаченого у ст..124 КК(Умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця) характеризується умислом. А заподіяння тяжкого тілесного ушкодження при перевищенні меж необхідної оборони через необережність не є злочином.

Чи передбачена у КК України відповідальність за умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, заподіяне в стані сильного душевного хвилювання?

Ні,не передбачено. Ст..123 КК передбачає відповідальність лише за умисне заподіяння у стані сильного душевного хвилювання тяжкого тілесного ушкодження. Умисне заподіяння за таких обставин середньої тяжкості або легких тіл.ушк. злочином не визнається.

Що слід враховувати для розмежування умисного вбивства від умисного заподіяння тяжкого тілесного ушкодження, яке спричинило смерть потерпілого (ч. 2 ст. 121 КК)?

Про судову практику в справах про злочини проти життя та здоров'я особи

22. Для відмежування умисного вбивства від умисного заподіяння тяжкого тілесного ушкодження, яке спричинило смерть потерпілого (ч. 2 ст. 121 КК ( 2341-14 ), суди повинні ретельно досліджувати докази, що мають значення для з'ясування змісту і спрямованості умислу винного. Питання про умисел необхідно вирішувати виходячи із сукупності всіх обставин вчиненого діяння, зокрема враховувати спосіб, знаряддя злочину, кількість, характер і локалізацію поранень та інших тілесних ушкоджень, причини припинення злочинних дій, поведінку винного і потерпілого, що передувала події, їх стосунки. Визначальним при цьому є суб'єктивне ставлення винного до наслідків своїх дій: (при

умисному вбивстві настання смерті охоплюється умислом винного, а в разі заподіяння тяжкого тілесного ушкодження, яке спричинило смерть потерпілого, ставлення винного до її настання характеризується необережністю.

Як кваліфікувати дії винного у разі, коли він, позбавляючи життя певну особу, вважав, що потерпілий не є малолітнім і за зовнішніми обставинами не міг цього усвідомлювати, хоча насправді, потерпілий не досягнув 14-річного віку?

просте умисне вбивство (ч.1.ст.115 ККУ), так як у ППВСУ зазначено:

Під убивством малолітньої дитини (п. 2 ч. 2 ст. 115 КК ( 2341-14 ) розуміється умисне позбавлення життя особи, якій не виповнилося 14 років. Ця кваліфікуюча ознака наявна тоді, коли винний достовірно знав, що потерпілий є малолітнім, або припускав це, або за обставинами справи повинен був і міг це усвідомлювати.

 

Як кваліфікувати дії винного, якщо він помилково вважав, що вчиняє вбивство таким способом, який є небезпечним для життя потерпілого та інших людей, в той час як той спосіб фактично небезпечним не був?

У разі, коли винний, позбавляючи життя особу, помилково вважав, що робить це таким способом, який є небезпечним для життя потерпілого та інших людей, в той час як той фактично небезпечним не був, вчинене належить кваліфікувати як замах на вчинення злочину, передбаченого п. 5 ч. 2 ст. 115 КК (замах на умисне вбивство вчинене у спосіб небезпечний для життя багатьох осіб.

Як кваліфікувати дії підбурювача до умисного вбивства матір’ю своєї новонародженої дитини?

підбурювання до умисного вбивства малолітнього

ч.4ст.27 – п.2ч.2ст.115 КК України

Як кваліфікувати дії пособника до умисного вбивства матір’ю своєї новонародженої дитини?

пособництво в умисному вбивстві малолітнього

ч.5ст.27 – п.2ч.2ст.115 КК України

Як кваліфікувати умисне вбивство з метою подальшого використання органів чи тканин людини для трансплантації?

Умисне вбивство з метою подальшого використання органів чи тканин людини для трансплантації, незаконної торгівлі тощо кваліфікується як вчинене з корисливих мотивів за п.6 ч.2 ст.115, і додатково за частинами 2, 3, 4 або 5 ст.143 КК(Порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини)

(коментар)

Як розмежувати склади злочинів незаконне проведення аборту та умисне тяжке тілесне ушкодження у вигляді переривання вагітності?

Залежно від наявності згоди потерпілої, якщо згода на переривання вагітності відсутня, то кваліфікують як умисне тяжке тілесне ушкодження.

Проведення аборту – це протиправне штучне переривання вагітності жінки за наявності її згоди на проведення операції.

Як розмежувати склади злочинів порушення порядку трансплантації та умисне тяжке тілесне ушкодження у вигляді втрати органу?

Якщо є розмежовувати частину 2 ст. 143 та ч.1ст.121, то критерієм розмежування є суб’єктивна сторона, а саме мета, яка є обов’язковою ознакою для…   Задачі:

Громадянин України Євген працював агентом іноземної розвідки. На замовлення іноземної розвідки він створив у Донецьку організацію “Разом з Росією”. Метою діяльності організації було від’єднання східної України і входження її в склад Російської Федерації. Євген разом зі своїми прибічниками розробили детальний план діяльності і почали залучати до організації прихильників їхньої ідеї. Учасники організації і сам Євген розповсюджували по території східної України матеріали із закликами до відокремлення. Як кваліфікувати дії Євгена?

Євгєша: ч.2 ст. 110; ч. 1 ст. 111 ККУкраїни

Т.е. 1) посягання на територіальну цілісність і недоторканність України за попередньою змовою групою осіб.>>> (шляхом розповсюдження матеріалів із закликами до відокремлення (тобто зміни меж державного кордону))

2) державна Зрада.>>> (вчинив шляхом надання допомоги іноземній державі [Росії} підривної діяльності проти України, а саме створенням організації на замовлення іноземної розвідки)

 

2. Громадянин України Євген працював агентом іноземної розвідки. У Донецьку він створив організацію “Разом з Росією”. Метою діяльності організації було від’єднання східної України і входження її в склад Російської Федерації. Євген разом зі своїми прибічниками розробили детальний план діяльності і почали залучати до організації прихильників їхньої ідеї. Учасники організації і сам Євген розповсюджували по території східної України матеріали із закликами до відокремлення. Інші учасники організації не знали, що Євген є агентом іноземної розвідки. Дії учасника організації слід кваліфікувати як …

ОС — умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого КУ, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій

ч.1 ст. 110 ККУ

Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України

 

Олена під час сварки зі своїм чоловіком Павлом сказала йому, що він не є батьком спільного сина Василя і вона все їхнє спільне подружнє життя таємно зустрічається із справжнім батьком дитини. Павло кинувся до дружини Олени з ножем і заподіяв їй 48 колотих ран, від яких Олена померла. Обмірковуючи все вчинене, Павло дочекався повернення зі школи 12 річного сина – Василя і задушив його. Дайте кримінально-правову оцінку діям Павла.

Павло:ст..116; п.2 ч.2 ст.115 КК України.

Дії Павла необхідно кваліфікувати за ст.. 116 КК України( стосовно його дружини – Олени) – умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання,що раптово виникло внаслідок…тяжкої образи з боку потерпілого. Та за п.2 ч.2 ст.115 КК України (стосовно його сина – Василя) – умисне вбивство малолітньої дитини ( сину-12 років) . P.S [ щодо дитини – умисел,бо з фабули задачі: «Обмірковуючи все вчинене…вбив сина»]

 

4. Іван, маючи на меті вбити Марину, отруїв воду у криниці, яка знаходилася на подвір’ї Марини. Марина і її сусідка Люба випили воду. Однак, завдяки вчасному наданню медичної допомоги вони залишитися живими. На стаціонарному лікуванні дівчата перебували 26 днів. Дії Івана слід кваліфікувати як…

Іванушка:ч. 2 ст. 15 – ч.1 ст. 155; ст.. 122 ККУкраїни.

Щодо Марини закінчений замах на умисне вбивство. Щодо Люби – умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження. Непрямий умисел – він очевидно припускав можливість настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді шкоди життю чи здоров.ю інших людей (а не лише Марини), бо ясно як білий день, що з криниці може напитись не лише вона.

 

У липні Павло дізнався, що його брат Іван поширює інформацію, що він (Павло) є представником сексуальних меншин. Ця звістка страшно обурила Павла, адже була неправдивою. Він вирішив вбити брата Івана і свого найкращого товариша Миколу, який нічого не зробив, щоб спростувати брехню. У вересні Павло вбив Івана, а у жовтні – Миколу. Як кваліфікувати дії Павла?

 

Обов'язковою ознакою об'єктивної сторони злочину, якщо ми кваліфікуємо його за ст..116, є час його вчинення. Цей злочин може бути вчинений лише тоді, коли винний перебуває у стані сильного душевного хвилювання. Найчастіше такий стан є короткочасним і триває всього декілька хвилин (так пише мудрий коментар). А оскільки з моменту образи до першого вбивства пройшло 2 місяці, то воно якось не канає під короткочасність, а цілком виглядає на ч.1 ст.115 ККУ. Тим більше, що:

«У випадках, коли вбивство вчинено або тяжке тілесне
ушкодження заподіяно після того, як стан сильного душевного
хвилювання минув
, дії винного потрібно кваліфікувати за статтями
КК, що передбачають відповідальність за вчинення зазначених злочинів без пом'якшуючих обставин. Неправомірна поведінка потерпілого в такому разі може бути визнана обставиною, що зменшує суспільну небезпечність злочину і пом'якшує покарання винного.» - п.13 ППВСУ А щодо другого вбивства – найкращого френда – то:«Якщо винний не був засуджений за раніше вчинене вбивство чи
готування до нього або замах на нього, ці його дії підлягають
самостійній кваліфікації, а повторно вчинене вбивство
кваліфікується за п. 13 ч. 2 ст. 115 КК» - п.17 ППВСУ А того я думаю,що:Павло: ч.1, п.13 ч.2 ст.115 КК України.

 

Микита у безлюдному місці накинувся на малолітню Олену, яка поверталася із дискотеки, що проводилася в університеті “Львівська політехніка” і вбив її. На допиті Микита повідомив, що не знав про те, що Олена є малолітньою, оскільки подумав, що вона вже студентка, а не учениця. За зовнішнім виглядом потерпіла виглядала старшою, ніж однолітки. Дайте кримінально-правову оцінку діям Микити.

 

Отож, дії Микити потрібно кваліфікувати за ст.115, але без кваліфікуючої ознаки п.2 ч. 2 ст. 115, тому що в ПП ВСУ №2 «Про судову практику в справах про злочини проти життя та здоровя особи» :

п. 6 каже, що винний мусив достовірно знати,що потерпіла є малолітньою,або припускати це, або за обставинами справ повинен був і міг це усвідомити.

Я думаю,що він не мав такої можливості (хіба би перевіряв її документи),бо:

по-перше – вона йшла з університетської диско (тобто він цілком обєктивно вважав її студенткою)

по друге – вона виглядала ззовні страріше,аніж її біологічний вік (а ви ше уявіть скільки на ній було макіяжу і як вона була одягнен,якшо йшла на диско до старшаків).

 

Отже:

за ст. ч.1 ст.115 та й усьо.

 

Микита у безлюдному місці накинувся на Олену, яка поверталася з магазину і вбив її. Олена була студенткою одного із ВУЗів і на момент вбивства вже досягнула 20 – річного віку. На допиті Микита повідомив, що думав, що Олена є малолітньою. Дайте кримінально-правову оцінку діям Микити.

 

ч.1 ст 115

замаху на вбивство малолітньої,мені здається,не буде,по коментар пише таке:

Вбивство дитини, яку винний помилково вважав малолітньою, або вбивство жінки, яку винний помилково вважав вагітною, підлягає кваліфікації за сукупністю злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15 і п, 2 ч. 2 ст. 115 та, залежно від обставин справи, за відповідною частиною (пунктом ч. 2) ст. 115

А та Олена взагалі повнолітня і не дитина

 

Герасим злісно ухилявся від сплати аліментів на свою малолітню дочку

Оксану. Щоб не сплачувати аліменти він вирішив вбити колишню дружину та

Дочку. З цією метою пошкодив тяги рульового управління та гальма

Автомобіля дружини. Повертаючись з дочкою Оксаною зі школи на своєму

Автомобілі, дружина не змогла виконати необхідний маневр. Машина з’їхала

В кювет, перекинулася кілька разів і загорілася. Дружина Герасима і дочка

Оксана загинули. Дайте кримінально-правову оцінку діям Герасима.

Герасим підлягатиме кримінальній відповідальності за умисне вбивство двох і більше осіб (в даному випадку двох) в тому числі малолітньої дитини з…  

Липня Бондарчук у дворі будинку з хуліганських спонукань вистрілив у Мариніну і вбив її. Після того Бондарчук вистрілив у громадянина Іваненка, який намагався його затримати, однак промахнувся. Як кваліфікувати дії Бондарчука?

Боднарчук – п.7 ч. 2 ст. 115, ч.2 ст 15 – п.8 ст 115 КК України

Обєкт – життя особи

Обєктивна сторона – 1 – посягання на життя інших осіб

2 – наслідок – незворотня смерть потерпілих

3 – причинний зв'язок між діями і наслідками

Субєкт – загальний ( осудна особа яка досягла 14 – річного віку

Субєктинва сторона – прямий умисел

Кваліфікуюча ознака, яка характеризує мотив – з хуліганських мотивів.

Замах буде незакінченим,бо Боднарчук вчинив всі дії які вважав за необхідне для доведення злочину до кінця, але злочин не доведено до кінця з причин що не залежали від його волі.

Замах на вбивство особи чи її близького родича у зв’язку з виконанням цією особою службового або громадського обов’язку. Тут Іваненко виконував свій громадський обов’язок. П 8 ч2 ст 115 – також кваліфікуюча ознака що характеризує мотив.

 

Мозговий їхав на своєму автомобілі і побачив Іванових, які йшли йому на зустріч. Будучи з Івановими в неприязних відносинах, Мозговий спрямував на них автомобіль. Іванов встиг відскочити в кювет, а Іванова потрапила під автомобіль і одержала черепно-мозкову травму, яка потягнула психічний розлад. Як кваліфікувати дії Мозгового?

Мозговий підлягає кримінальній відповідальності за закінчений замах на умисне вбивство двох або більше осіб, а також за необережне тяжке тілесне ушкодження( тілесне ушкодження спричинило психічний розлад, тому є тяжким). Необережне тому,що вже є умисел на вбивство,а не на заподіяння тяжких тіл.ушк.

 

Мозговий: ч.2 ст.15 – п.1ч.2 ст.115; ст.128 КК

 

Тупа задача!!!хто знає як її правильно розв’язати,то кажіть,будь ласка.

 

 

– Конец работы –

Используемые теги: Тема1, ОЧ, КПУ, ЧАСТИНА, галузі, права, ОЧ, КПУ, структурна, ЧАСТИНА, кримінального, закону0.145

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Тема1 ОЧ КПУ як частина галузі права. ОЧ КПУ як структурна частина кримінального закону

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Вопрос 1. Предмет гражданского права как отрасли права. Как все отрасли права
Гражданское право это совокупность правовых норм регулирующих общественные отношения имущественно го и личного неимущественного характера... Гражданское право как отрасль права регулирует право отношения возникающие... Как все отрасли права гражданское право имеет свои предмет и метод правового регулирования отличающие граж данское...

Понятие трудового права как отрасли права. Предметом любой отрасли права являются общественные отношения
Предметом любой отрасли права являются общественные отношения специфические именно для данной отрасли Благодаря предмету формируется отрасль... Если человек трудится единолично самостоятельно определяя основные параметры... Предмет трудового права отвечает на вопрос какие виды общественных отношений им регулируются...

Поняття конституційного права як галузі права
Розділ КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ ЯК ГАЛУЗЬ ПРАВА... Поняття конституційного права як галузі права... Конституційно правові норми загальна характеристика...

Б1. 1. Понятие, предмет, метод, задачи и система уголовного права РФ. Соотношение уголовного права с другими отраслями права
Действие уголовного закона в пространстве это вопрос определения территории на которой применяется уголовный закон определения места совершения... Территориальный принцип действия уголовного закона в котором находит... Исключение согласно УК представляют лица пользующиеся дипломатическим иммунитетом Вопрос об уголовной...

Конституционное право как отрасль права: понятие, предмет, методы правового регулирования, система, роль и место в системе российского права
В науке конституционного права сложилась методолгия определения... Прежде всего нормы кп регулируют основы конституционного строя см главу Конституции Исключительно в предмет...

Действие уголовного закона во времени. Обратная сила уголовного закона. Действие уголовного закона в пространстве. Выдача лиц, совершивших преступление.
Общий принцип действия уголовного закона во времени преступность и наказуемость деяния определяются уголовным законом действовавшим во время... Время совершения преступления это время совершения общественно опасного... Для определения времени действия уголовного закона нужно определить когда уголовный закон вступает в силу и когда...

Имущественные права как объекты гражданских прав. Понятие и виды объектов гражданских прав
Понятие и виды объектов гражданских прав...

Президент РФ, Правительство РФ и органы исполнительной власти как субъекты административного права: правовой статус, полномочия и правовые отношения
Это самая многочисленная из числа организаций группа субъектов административного права. Специфику любого органа государственной власти составляет то, что он… Орган исполнительной власти – это организация, которая являясь частью государственного аппарата, имеет свою…

Предмет и метод административного права, его соотношение с другими отраслями права. Система административного права
Данная проблема актуальна и для административного права, которое переживает существенные изменения в последние годы. Закрепление в Конституции… Таким образом термин латинского происхождения (администрация - управление)… Регулированием отношений, возникающих в процессе этой деятельности и занимается административное право.

Предмет регулирования настоящего Федерального закона. Нормативное правовое регулирование развития малого и среднего предпринимательства в Российской Федерации. Основные понятия, используемые в настоящем Федеральном законе
Федеральный закон от г ФЗ О развитии малого и среднего предпринимательства в Российской Федерации... в ред Федеральных законов от г ФЗ от г... Статья Предмет регулирования настоящего Федерального закона...

0.032
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам