Тема 5. Фінансова і монетарна політика Європейського валютного союзу

Тема 5. Фінансова і монетарна політика Європейського валютного союзу

Мета:розвинути економічне мислення та підвищити рівень професійної компетентності.

Лекція 1.

1. Етапи розвитку Європейського валютного союзу.

2. Юридичні засади реалізації ЕВЕС

3. Органи ЄС, відповідальні за монетарну політику

4. Інструментарій монетарної політики ЄСЦБ

 

Етапи розвитку Європейського валютного союзу.

Вропейська валютна інтеграція – основа створення загальноконтинентальних геополітичних структур

  Першим вагомим кроком у цьому напрямі став Австрійсько-німецький валютний союз…  

Третій етап - сучасний

- впровадження з 1 січня 2002 р. євро у готівковий обіг та його перетворення в єдину європейську валюту країн єврозони   Основними перевагами введення єдиної валюти є:

Юридичні засади реалізації ЕВЕС

Там сформульовано цілі стосовно спільної валютної та економічної політики. Згідно зі статтею 4 Договору, держави-члени зобов'язані координувати свою… Маастрихтська угода внесла відповідні корективи до Договору, тому критерії… Стабільність цін: ставка інфляції не повинна перевищувати 1,5% ставки інфляції трьох країн з найнижчою інфляцією.

Органи ЄС, відповідальні за монетарну політику

Заснування ЄЦБ, який разом з національними банками інших 25 держав-членів ЄС складає ЄСЦБ, є вагомою заслугою національних держав, які спромоглися…   1. Рада ЄЦБ, до якої належить як Директорій, так і президенти центральних банків держав-членів, які беруть участь в…

Комітет з економічних та соціальних питань

Зазначений комітет був створений вже в 1957 р. в рамках Римських угод. Його головна мета полягає в захисті інтересів різних груп в процесі створення внутрішнього ринку та європейської інтеграції. Склад цього комітету можна поділити на три групи: працівники, роботодавці та група осіб з різноманітними інтересами, напр. з аграрного сектору тощо.

 

Нструментарій монетарної політики ЄСЦБ

  Інструментарій ЄСЦБ можна поділити на три головних групи: а) Операції на відкритому ринку: Купівля (експансивна монетарна політика) та продаж (рестриктивна монетарна політика)…