Бактеріохлоролфіл

 

У доному випадку фотосинтез – це супряжений окисно-відновний процес, що відбувається під впливом поглинутої бактеріохлорофілом світлової енергії.

У результаті фотосинтезу пурпурні сіркобактерії виділяють вільну сірку, яка накопичується у вигляді гранул.

Є мікроорганізми, які засвоюють карбон диоксид і синтезують із нього органічні речовини, використовуючи для цього енергію, що утворюється при окисненні різних неорганічних речовин: сірководню, сірки, водню, амоніаку, нітратної кислоти, оксидів феруму (ІІ) і мангану (ІІ). Тому процес засвоєння мікроорганізмами карбон діоксиду і синтезу з нього органічної речовини, що відбувається за рахунок енергії, яка виділяється при хімічній реакції окиснення неорганічних сполук, називається хемосинтезом.

У рослинах поширена сахароза. Цей дисахарид зустрічається тільки у рослинних організмах і відіграє важливу роль у обміні речовин у рослин.

Синтез сахарози із глюкозо-1-фосфату і фруктози каталізує фермент сахарозофосфорилаза. Виявилось, що цей фермент каталізує перенесення глюкози, що міститься в ряді субстратів, до різних «акцепторів» (трансглікозилування). Завдяки цій ферментативній функції дисахариди можуть синтезуватися і розщеплюватися шляхом заміни одного глікозидного зв’язку іншим.

Про те, що синтез сахарози може відбуватися шляхом реакції трансглікозилування, свідчить наявність у рослинах ферментативної системи, яка каталізує реакцію уридиндифосфатглюкози (УДФГ) з фруктозою, в результаті утворюється сахароза і уридиндифосфат (УФД):