Фруктово-ягідні заготовки

Фруктово-ягідне пюре - плодова протерта м'якоть. Його обов'язково консервують диоксидом сірки або сірчистою кислотою (можна також використати бензойну або сорбінову кислоти). Масова частка вологи в пюре звичайно становить 90%.

Пульпа - цілі або розрізані, очищені від плодоніжок і промиті плоди, залиті водяним розчином сірчистої кислоти. Перед подачею на виробництво пульпу десульфітирують шляхом прогрівання при інтенсивному перемішуванні. Одночасно з десульфітацією плодів відбувається їхнє розм'якшення.

Фруктово-ягідні подварки - уварене фруктово-ягідне пюре із цукром Масова частка вологи не більше 31%,'Кількість загального цукру не менш 62%.

Припаси - протерта м'якоть свіжих плодів і ягід, приготовлена стерилізацією пюре і упакована в герметичну скляну тару, або уварюванням пюре із цукром до масової частки вологи 28-48% залежно від виду плодів. або змішуванням підкисленого пюре із цукром-піском у співвідношенні 1:1,5(1:1,2).

Цукати - цілі або нарізані часточками плоди, зварені в цукровому або сахаропаточним сиропі, потім підсушені й обсипані дрібним цукром-піском або глазуровані в цукровому сиропі.

Плоди і ягоди в спирті - свіжі, цілі, ретельно відсортовані плоди і ягоди, залиті спиртово-цукровим розчином.

Ізюм - висушені ягоди винограду. Масова частка вологи не більше 19%, частка діоксида сірки не більше 0,01 %.

Какао-боби - спеціально оброблені (ферментовані) і висушені насіння дерева какао. Розміри какао-бобів: довжина 17-28 мм| ширина 10-15 мм, товщина 4-8 мм; маса одного бобу 0,8-2,0 р. Масова частка вологи не більше 8%и. Не повинно бути цвілих, погано ферментованих бобів, що проросли або зруйнованих.