Тема № 7. Дослідження процесів біотрансформації ксенобіотиків та ендогенних токсинів. Мікросомальне окиснення, цитохром Р-450.

Мета заняття: Вміти трактувати біохімічні механізми функціонування детоксикаційної системи печінки: реакції мікросомального окиснення та кон’югації в біотрансформації ксенобіотиків та ендогенних токсинів. Вміти пояснювати біохімічні основи розвитку недостатності функцій печінки за умов хімічного, біологічного та радіаційного ураження.

Актуальність теми: У печінці знешкоджуються ендотоксини та ксенобіотики, які є чужорідними для нормальних метаболічних шляхів, можуть змінювати і порушувати перебіг обмінних процесів, а в умовах перебігу патології лікарські засоби можуть нормалізувати метаболізм і тим самим зумовити видужування хворого Знання кінетики всмоктування, транспорту, розподілу, метаболізму речовин в організмі є основою для розробки лікарських форм із заданими властивостями.

Конкретні завдання:

Ø Трактувати роль процесів метаболізму та біотрансформації ксенобіотиків.

Ø Знати механізм дії цитохрому Р450, та роль монооксигеназних систем у біотрансформації ендогенних та екзогенних субстратів.

Ø Трактувати фази метаболізму ксенобіотиків.

Ø Аналізувати типи реакцій кон’югації ксенобіотиків та ендогенних токсинів у гепатоцитах.

Ø Пояснювати шляхи виведення продуктів детоксикації лікарських речовин та токсинів із організму.