Значення курсового проекту у вивченні курсу

Проект за спеціальністю грунтується на вивченні загальноінженерних дисциплін, що включають інженерну графіку, процеси та апарати хімічних виробництв, органічну, фізичну, колоїдну хімію, хімію барвників, основи хімічної технології текстильних матеріалів.

Хімічні станції будь-якого хімічного виробництва, у тому числі і в фарбувально-оздоблювальному виробництві - це комплекс основного і допоміжного устаткування, призначеного для централізованого приготування робочих розчинів хімічних речовин, розчинів барвників, допоміжних матеріалів та інших хімічних продуктів.

Задачі курсу:

- дати студентам необхідний обсяг знань властивостей, правил приготування та збереження розчинів хімічних речовин, барвників, ТДР, застосовуваних у фарбувально-оздоблювальному виробництві; комплексів основного і допоміжного устаткування приготування розчинів; приладах автоматичного контролю, що застосовуються на хімічних станціях;

- навчити студентів проектувати хімічні станції фарбувально-оздоблювальних виробництв у залежності від призначення хімстанції, асортименту і способів обробки текстильних матеріалів, потужності оздоблювальних підприємств чи цехів.

- навчити студентів вирішувати проблеми використання теорії і практичних розрахунків у своїй майбутній спеціальності.

Вивчення курсу проводиться на лекціях, практичних заняттях і завершується виконанням курсового проекту.

Проект за спеціальністю є заключним етапом роботи студентів над курсом і їх першою великою самостійною роботою у ВУЗі. Курсовий проект включає вибір проектованого асортименту і технологічних проводок обробки текстильних матеріалів розчинами хімічних препаратів , які готуються на хімічній станції заданого цеху фарбувально-оздоблювального виробництва, розрахунок необхідних витрат хімматеріалів, їх розчинів, розрахунок і вибір необхідного устаткування для приготування розчинів і графічне оформлення проекту. У період роботи над проектом студент знайомиться з діючими ДСТами, довідковою літературою, здобуває навички вибору апаратури і техніко-економічного обгрунтування застосування препаратів, оформлення технічної документації.