Приміщення хімічних станцій часто поділяють по висоті на дві частини: нижню і верхню.

При цьому устаткування розподіляють у такий спосіб:

баки для розчинення (наприклад, баки-реактори) розташовуються в нижній частині приміщення. З них приготовлені розчини подаються насосом або стисненим повітрям, або за допомогою вакууму у верхню частину приміщення в живильні чи у видаткові баки, баки-змішувачі (для приготування робочих розчинів, що містять кілька компонентів) розташовуються також у нижній частині приміщення, а розчини чи компоненти в них подаються самопливом через дозатори з проміжних ємностей для збереження. Зі змішувачів розчини перекачують знову у верхню частину приміщення у видаткові баки. У міру потреби робочі розчини можуть самопливом надходити в цех на машини.

Якщо після розчинення хімічних матеріалів розчинам необхідно відстоятися, то їх спочатку перекачують у відстійники, які передбачають при проектуванні хімстанції, а відтіля подають у видаткові чи живильні баки.

 

Приклад розрахунку курсового проекту та оформлення пояснювальної записки

РЕФЕРАТ

Курсовий проект складається з пояснювальної записки і графічної частини, що являє собою результати проектування хімічної станції вибільного цеху потужністю 350000 м/добу для приготування розчинів для мерсеризації, відварювання і відбілювання.

Метою проекту – є проектування й організація хімічної станції цеху вибілювання.

Об»ем пояснювальної записки складає 45 аркушів формату А4, текст містить 7 таблиць. Графічна частина представлена на листі А1 у масштабі 1:40. При виконанні даної роботи було використано 7 літературних джерел.

Вступ

 

Під хімічними станціями у фарбувально-оздоблювальному виробництві розуміють комплекс основного і допоміжного устаткування, призначеного для централізованого приготування робочих розчинів, барвників і допоміжних матеріалів.

Організація хімічної станції в оздоблювальному виробництві залежить від місцевих умов (наявності вільної площі, обсягу і характеру виробництва, розташування місць використання робочих розчинів, і т.д.)

Централізоване приготування робочих розчинів має ряд переваг у порівнянні з приготуванням робочих розчинів безпосередньо на місці їхнього використання.

При централізованому приготуванні можна механізувати й автоматизувати процеси приготування і подачі розчинів до місць споживання, зберігати тарові для повернення її постачальникам, поліпшити якість розчинів, що готуються, крім того, при централізованому приготуванні розчинів підвищується продуктивність праці основних робітників за рахунок звільнення їх від допоміжних робіт.

Особливо великого значення набувають хімічні станції при переході на потокові методи роботи, що у даний час широко застосовуються при білінні, фарбуванні, промиванні й обробці тканини. Це порозумівається тим, що рівномірність обробки і висока якість тканин, що випускаються, можуть бути досягнуті тільки при безперервному постачанні потокових ліній необхідними хімікатами з постійною концентрацією.

Велика кількість розчинів хімічних матеріалів для роботи агрегату безперервної дії може бути приготовлена тільки централізовано на хімічній станції і потім по трубопроводах подана до прийомної апаратури.

Уся робота на хімічній станції повинна виконуватися спеціальними робочими операторами під керівництвом змінних хіміків і працівників хімічної лабораторії. Працівники хімічних станцій відповідають за якість і своєчасність приготування робочих розчинів.

Робочі розчини, що відпускаються у виробництво, повинні мати визначену концентрацію і бути профільтрованими. На станції має бути облік хімічних матеріалів, що надходять, і перевірка їхньої якості. Працівниками станції повинні знати, що неправильне збереження хімічних матеріалів і барвників, порушення технологічного процесу при приготуванні робочих розчинів приводить до одержання браку у виробництві, до непродуктивних втрат і здорожує собівартість обробки.