Екологічна частина

 

У сучасному суспільстві різко зростає роль промислової екології, покликаної розробляти й удосконалювати інженерно – технічні засоби захисту навколишнього середовища, всесвітньо розвивати основи створення замкнутих безвідхідних і маловідходних технологічних циклів і виробництв.

Найважливішою ланкою в забезпечення захисту навколишнього середовища є система контролю за її станом і прогноз змін, виявлення й оцінка джерел забруднення; попередження джерела забруднення; попередження підвищених забруднень.

Контроль якості повітря населених пунктів і робочої зони здійснюється відповідно з ДСТ 172301-86.

При проектуванні хімічної станції звертають особливу увагу на ПДК шкідливих речовин у повітрі робочої зони. ПДК – це концентрації, що при щоденній роботі в межах 8 годин роботи протягом усього робочого стажу не можуть викликати в працюючих захворювань або відхилень у стані здоров'я.

З метою очищення повітря від шкідливих речовин монтуються нові системи приточно-витяжної вентиляції, перевіряються ефективність роботи і технічний стан газоочисних споруджень.

Особливу увагу приділяєть питанню скидання в каналізацію стічних вод. ПДК по хлоридах і сульфатах складає відповідно 50 – 100 мг/л. Обстеження стічних вод показало, що концентрація в них змінюється в межах 25 -240 мг/л, а pН = 5,6 – 8,1.

Проектування водопостачання і каналізації будинків і споруджень підприємств варто здійснювати відповідно до вимог СНіП по проектуванню каналізації і водопостачання.

Раціональне вирішення екологічних проблем можливо лише при оптимальному впливі на природу суспільства, забезпечення з однієї сторони розвитку суспільства, з іншого боку – збереження і підтримування відбудовних сил у природі, що досягається лише при проведенні широкого комплексу практичних заходів і наукових досліджень по охороні навколишнього середовища.