АНАТОМІЯ І ФІЗІОЛОГІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТВАРИН

Кожен, хто розводить тварин, повинен знати будову тваринного організму та його функції. Будову і форму організму вивчає мор­фологія, а перебіг життєвих процесів (функцій) в організмі здорової тварини - фізіологія. До морфологічних наук належать цитологія -наука про клітини, гістологія - наука про тканини, ембріологія -наука про розвиток зародка, а також анатомія, ідо вивчає будову та закономірності розвитку окремих органів та організмів в цілому.

Нині відомо близько півтора мільйона різних видів тварин, у тому числі 4500 видів ссавців. Історичний розвиток певного виду тварин називається філогенезом. Онтогенез~ це індивідуальний роз­виток організму від його зародження до смерті. Знання закономір­ностей філогенезу її онтогенезу дає змогу зрозуміти будову та жит­тєдіяльність організму.

Морфологія і фізіологія доповнюють одна одну її тісно пов'язані між собою. Без знання цих наук неможливо активно і цілеспрямовано змінювати організм тварин, пристосовувати його до нових технологій, а також створювати організми, здатні максимально реалізувати свій генетичний потенціал. Усе це сприяє підвищенню економічної ефек­тивності тваринництва.

Без знань будови і функцій організму важко розпізнати хворобу і поставити діагноз, надати допомогу хворій тварині, налагодити про­філактичну роботу разом із спеціалістами з ветеринарної медицини. Знання основ анатомії та фізіології тварин є передумовою для осмис­леного сприймання" матеріалу інших зоотехнічних і ветеринарних дисциплін.