Зелений конвеєр

Зелений конвеєр- така організація літньої кормової бази, при якій тварини з ранньої весни до пізньої осені забезпечені зеленими кормами. Він є природний, штучний і комбінованого типу. Природний- природні кормові угіддя (заплавні чи суходільні луки, лісові галявини, стенові, перелогові і лиманні ділянки та гірські полонини). Штучний- базується на сіяних кормових культурах, а комбінованого тину- поєднує природні кормові угіддя і сіяні кормові культури.


Для розробки зеленого конвеєра потрібно встановити потребу у зеленій масі для тварин за декадами вееняно-осіннього сезону. При цьому враховують наявність поголів'я тварин за декадами пасовищного періоду і норми згодовування зеленої маси.

Зелені корми у кормовому балансі займають до 30%, тривалість використання зелених кормів становить 150-170 днів. Період їх вико­ристання у різних зонах неоднаковий, але приблизно він розпочинається 1-10 травня і закінчується 10-20 жовтня. Залежно від умов природно-кліматичної зони у зелений конвеєр підбираюіь культури з різним вегетаційним періодом, урожайністю, видовими особливостями, строками використання.

Є два способи використання зелених кормів:випасання і скошування та згодовування з годівниць. У зв'язку з високою вартістю енергоносіїв використання зеленого корму шляхом випасання є найбільш раціональним, так як він не потребує затрат на збирання та транспортування зеленої маси. Випасання забезпечує тварин свіжою, доброякісною зеленою масою та пов'язане з моціоном тварин і позитивним впливом чистого повітря і сонячного опромінення на здоров'я та продуктивність тварин.