Відходи рибної промисловості

Рибне борошно одержують із нехарчової риби та рибних від­ходів при виробництві консервів. У високоякісному рибному борошні - до 60 % протеїну. Воно багате на незамінні амінокислоти і вітаміни групи В, кальцій, фосфор, магній, залізо та йод. Поживність 1 кг його залежно від вмісту жиру становить 1-1,3 к. од. і 520-530 г перетрав­ного протеїну.

Для молодняку птиці й свиней воно є ціннішим кормом, ніж м'ясо-кісткове. Але при згодовуванні його бройлерам і свиням на


відгодівлі аж до забою у м'ясі може з'явитися запах риби. Тому не менш як за 15 днів до забою рибне борошно необхідно вилучити з раціону свиней і птиці. Свіжу рибу й свіжий фарш використовують у годівлі свиней та птиці у вареному вигляді.

Пір'яне, борошно виробляють на птахофабриках і птахокомбіна­тах із свіжого махового та хвостового пір'я всіх видів птиці, а також із сировини, не придатної для виробництва пухо-перових виробів. Містить до 70 % протешу, 3 % жиру і близько 12 % золи. Поживність 1 кг його становить 0,8 к. од. і 500 г перетравного протеїну. Згодовують переважно птиці.

Лялечки тутового шовкопряда - залишок виробництва шовку. При відповідній обробці їх використовують на кормові цілі. У зв'язку з високим вмістом жиру (до 20 %) борошно не може довго зберігатися. В і кг його - 0,84 к. од. і 400 г перетравного протеїну. Використовують у відгодівлі свиней і птиці, а також при виготовленні комбікормів для інших тварин, найчастіше для риби.