Контрольні запитання

1. Які основні корми застосовують при годівлі бджіл?

2. Що таке перга?

3. Які культури відносять до медоносів?

4. Основні шляхи поліпшення кормової бази.

4.10. ПОРОДИ БДЖІЛ 4.10.1. Племінна роботабджіл

У бджільництві, як і в інших галузях тваринництва, племінна робота має виключно важливе значення для підвищення товарності пасік. Майже на кожній пасіці можна зустріти бджолині сім'ї, що збирають велику кількість меду, і такі сім'ї бджіл, які забезпечують себе тільки кормами.

Найпростішими і найдоступнішими методами племінної роботи на пасіках є масовий відбір.

Суть цієї форми племінної роботи полягає у відборі для розве­дення кращих, продуктивніших бджолиних сімей і вибраковуванні слабких, малопродуктивних.

Найпростіший і найнадійніший метод підвищення товарності пасік - чистопорідне розведення бджіл районуючої породи. Такі бджоли краще пристосовані до умов медозбору і клімату даної місцевості.

Слід мати на увазі, що отримання впродовж тривалого періоду маток і трутнів тільки від своїх сімей може привести до небажаного бпизькостюрідненого розведення.

Індивідуальний відбір. На великих бджільницьких фермах і в спеціалізованих бджільницьких господарствах рекомендується прово­дити більш поглиблену племінну роботу зперевіркою по потомству маток найпродуктивніших бджолиних сімей. Суть цієї роботи зво­диться до виявлення найцінніших за продуктивністю сімей бджіл

виводу від кожної матки, по 30-40 дочок і обліку продуктивності бджолиних сімей, в які були підсаджені дочки маток, що перевіря­ються.

Племінні бджільницькі ферми (пасіки) організовують з метою збереження, поліпшення і розмноження високопродуктивних бджоли­них сімей і маток районуючої породи бджіл. Нові сім'ї і плодових маток передають товарним пасікам свого господарства і реалізують бджолярам-любителям.