Походження сільськогосподарських тварин

Після зародження життя на Землі тривалий час формуватися види рослин і тварин. За вченням Ч.Дарвіна, види рослин і тварин створилися під дією природного добору.

Природний добір це виживання найпристосованіших організ­мів в умовах навколишнього середовища. При цьому діяли такі факто­ри еволюції, як мінливість, спадковість і боротьба за існування.

Для мінливості характерна здатність до змін в організмі по-томства. У нових умовах, які виникли' на Землі, виживало те потомство, яке було пристосоване доних. Але якби набуті ознаки не передавалися новим поколінням, у природі існували б хаотично-аморфні істоти. Здатність живих організмів повторювати в ряді поколінь однакові знаки, особливості розвитку і тип обміну речовин називається спадковістю. Завдяки їй зміни у живій природі немов фіксувалися в певних групах організмів. Так формувалися подібні рослини і тварини. У результаті однотипного життя протягом мільйонів років створилися види.

Походженню видів сприяла боротьба за існування, під якою розуміється активність до життя у формах живлення, розмноження, догляду за потомством тощо. Пристосованішими, що мають більше можливостей вижити і залишити потомство, є організми приблизно одного типу.


Установлено, що на Землі було створено понад 250 тис. видів рослин й 1 млн. 270 тис. видів тварин, у числі яких і людина.

Людина як єдина розумна істота спочатку використовувала рослини і тварини такими, якими вони її оточували, а потім стала їх розмножувати біля себе, створюючи для них відповідні умови для життя. Поступово були створені свійські тварини.