Коротка історія розвитку вчення про годівлю сільськогосподарських тварин

Годівля сільськогосподарських тварин є однією з найважливі­ших складових зоотехнічної науки, яка розробляє теоретичні основи, методи й технологічні прийоми раціонального живлення, що забезпе­чує нормальний ріст і розвиток, досягнення генетично зумовленого рівня продуктивності тварин та необхідної якості продуктивності тварин, добре здоров'я й високу відтворну здатність при економному витрачанні кормів. Годівля - це також основа успіхів в удосконаленні існуючих і створенні нових порід.

Годівля сільськогосподарських тварин як наука й практика безпосередньо пов'язана з матеріальним виробництвом, тому в широкому значенні основним завданням її слід вважати розробку шляхів і методів підвищення ефективності суспільного виробництва.


Свос. конкретне втілення вона знаходить у розробці науково обгрунтованих норм і систем годівлі тварин, технології заготівлі та підготовки кормів до згодовування з використанням балансуючих добавок і біологічно активних речовин, що забезпечує максимальний вихід високоякісної продукції з одиниці земельної площі.

Сучасна наука вирішує багато питань теорії і практики годівлі сільськогосподарських тварин. Вона вивчає хімічний склад і поживність кормів, визначає норми і раціони годівлі усіх видів сільськогосподарських тварин, тісно пов'язана з агрономічними й економічними науками. Наука про годівлю грунтується на таких фундаментальних науках, як фізіологія, біохімія і генетика.

Великий вклад у розвиток науки про годівлю сільськогоспо­дарських тварин зробили такі вчені, як Є.А. Богданов, 1.С Попов, М.Ф. Томме, П.Д. Пшеничний, О.П. Дмитроченко, О.П. Калашииков, О.М. Бутлеров, М.М. Кулагін, Г.А.Кожевников.