Технологія заготівлі силосу

Технологія заготівлі силосу складається з таких операцій: скошування силосних культур з одночасним подрібненням, доставки до силососховища, вивантаження маси, внесення консервантів (у разі потреби), ретельного ущільнення, укриття від проникнення повітря та атмосферних опадів.

Для свиней і птиці готують комбінований силос. Основними компонентами його є коренебульбоплоди, качани кукурудзи молочно-воскової й воскової стиглості, гарбузи, кормові кавуни, отава багато­річних трав, сінне або трав'яне борошно.

Доброякісний силос має ароматно-фруктові їй запах, зелений чи жовто-зелений колір, зберігає структуру вихідної сировини, його охоче поїдають тварини. Жовто-коричневий колір і запах свіжоспеченого хліба свідчать про те, що маса під час силосування внаслідок недос­татнього ущільнення або тривалого процесу силосування нагрівалася до 50°С вище. За високої температури утворюються комплексні сполуки між вуглеводами й білками - меланоїдини. Протеїн такого корму погано перетравлюється (10-12%), і силос втрачає каротин.

Згодовують силос усім видам сільськогосподарських тварин: дійним коровам - 4-6 кг, сухостійним - 2-3, худобі на відгодівлі - 6-8 кг на 100 кг живої маси, вівцям — 2-3 кг, свиноматкам - 3—4, поро­сятам під час вирощування та відгодівлі - 2-3, коням - 8-Ю кг, птиці -20-30 г на голову за день.