Сутність, основні категорії гендерної соціології

ТЕМА 12

ГЕНДЕРНА СОЦІОЛОГІЯ

ПЛАН

1. Сутність, основні категорії гендерної соціології.

2. Ґендерні ролі та стереотипи.

3.Гендерні конфлікти і їх подолання.

4. Основні напрямки гендерних досліджень.

 

Сутність, основні категорії гендерної соціології

Загалом, ґендер досить складне поняття. У наукові літературі воно вживається у кількох значеннях: Ø як соціально-рольова та культурна інтерпретація рис особистості та… Ø як набуття соціальності індивідами, що народилися в біологічних категоріях жіночої або чоловічої статей;

Ендерні ролі та стереотипи

Ґендерні ролі– соціально очікувана поведінка чоловіків і жінок, пов’язана з їхнім соціальним статусом в певних культурних, соціально-економічних і… Від народження кожна людина одержує приписаний статус відповідно до статі,… Однак історично від чоловіків та жінок очікували виконання більшою чи меншою мірою різних соціальних ролей в усіх…

Гендерні конфлікти і їх подолання

Ґендерно-рольова соціалізація – це засвоєння людиною ґендерних ролей, суспільних очікувань щодо цих ролей, а також ґендерний розвиток особистості,… Ґендерна соціалізація має низку особливостей і специфічних труднощів у… Ці суспільні моделі існують не просто як система поглядів на норми ґендерно-рольової поведінки. Вони діють як…

Основні напрямки гендерних досліджень

Ґендерні дослідження – напрямок наукової діяльності та її соціальної організації, спрямований на вивчення місця, ролі, активності, волевиявлення й… Досить довго в системі наукових досліджень особливе місце відводилось вивченню… Жіночі дослідження – напрямок наукової діяльності, спрямований на вивчення статусу й становища жінки на світовому…

Література

2. Гидденс Э. Социология / Э.Гидденс.- М.: Эдиториал УРСС, 1999. - 175 с. 3. Грицяк Н. Формування ґендерної політики в Україні: проблеми теорії,… 4. Лукашевич М.П. Соціологія. Загальний курс. / М.П. Лукашевич, М.В. Туленков // Підручник. — К.: Каравела, 2004. —…