Організація робочого місця

 

 

Дане місце це ділянка кладки і частина примикає до неї майданчики, в межах якої розміщують матеріали, пристосування і переміщається сам муляр. Від правильної організації робочого місця залежить якість кам'яної кладки. Ширина робочого місця 2,5 – 2,6 м. Воно складається з трьох зон: робочої (60 – 65 см.), зони складування матеріалів (60 – 100 см.) та транспортної (115 – 120 см). Запас цегли на робочому місці повинен бути розрахований на 2 – 4 години роботи.

Ящики з розчином встановлюють проти прорізів на відстані не більше 4 м. один від одного. Піддони з цеглою встановлюють проти простінків. При кладці глухих ділянок стін піддони з цеглою н ящики з розчином встановлюють у чергується порядку. При кладці фундаментів ящики з розчином розставляють на бровці траншеї через 3 – 5 м. один від одного, а між ними розташовують штабеля бутового каменю. При зведенні бутових фундаментів камінь укладають штабелями вздовж фронту кладки не більше 1 м. від бровки траншеї, залишаючи проїзди між штабелями для транспорту, що доставляє бетонну суміш.

Організація робочого місця муляра відчутно впливає на продуктивність кам'яних робіт. Робоче місце муляра являє собою частину фронту робіт ланки, в межах якого розташовані: ділянка конструкції, що зводиться, матеріали, інструмент, пристрої і переміщуються робітники. Він складається з трьох зон: робочої, матеріалів і переходу робітників (допоміжної) (мал. 3.1, I, II, III). Робоча зона, розташована між кладкою і матеріалами шириною 0,6...0,7 м, відведена для роботи мулярів. Зона, призначена для матеріалів, має ширину 1,3...1,5 м, а зона переходу робітників – 0,5...0,6 м. Таким чином, загальна ширина робочого місця повинна складати 2,4...2,8 м. З метою ефективного виконання операцій матеріали розкладають по черзі. При зведенні стін із прорізами цеглу розташовують навпроти простінків, а розчин – протилежно прорізам. Цеглу заготовляють заздалегідь, а розчин – перед початком робіт.