А – підгортання розчину кельмою; б – присування цеглини і заповнення поперечного вертикального шва

 

Укладання вприсик(мал. 4.2) ведуть на пластичному розчині з неповним заповненням розчином швів на лицьовій поверхні. Кладку вприсик муляр виконує в такому порядку. Поданий розчин розстелює з відступом від краю стіни на 20...30 мм. З відстанню 50...80 мм муляр підгортає розчин з верху постелі гранню цеглини, трохи нахиленої вперед. Муляр, присуваючи цеглину, повертає її і притискує до раніше укладеної. Натисканням руки він осаджує цеглину до необхідної товщини шва.

Такий спосіб кладки, при якому муляр не користується кельмою, відрізняється високою продуктивністю, але поверхні викладених стін треба штукатурити.

Укладання вприсик з підрізанням розчину (мал. 4.3) виконують на пластичному розчині з повним заповненням швів розчином на лицьовій поверхні. Цей спосіб кладки муляр виконує в наступному порядку. Готує розчинну постіль, що не доходить на 10 мм до лицьової поверхні стіни. Підгортає частину розчину з верху постелі гранню цеглини, трохи нахиленої вперед. Присуваючи цеглину, муляр повертає її і притискає до раніше покладеної, після чого покладену цеглину натисканням руки або рукояткою кельми осаджує до необхідної товщини шва. Надлишки розчину, що виступив зі швів, підрізає кельмою.

Мал. 4.2. Укладання цеглин способом вприсик тичкового (I) і ложкового (II) рядів:

а – підгортання розчину гранню цеглини; б – притискання цеглини до раніше укладеної;