Пожежний нагляд і організація пожежної охорони.

Контроль за дотриманням затверджених відповідно діючого законодавства норм і правил пожежної безпеки на об’єктах народного господарства здійснюють органи державного пожежного нагляду (ДПН) управління пожежної охорони Міністерства надзвичайних ситуацій України.

Пожежно-технічний нагляд новобудов та інших об’єктів органами ДПН проводиться в будь-який час у присутності представників адміністрації цих об’єктів. Під час огляду перевіряється виконання правил пожежної безпеки, наявність засобів пожежегасіння і пожежної сигналізації. При наявності недоліків дають письмові вказівки про усунення пожежної небезпеки. Вони є обов’язковими для виконання.

Керівник підприємства наказом призначає відповідальних за протипожежну небезпеку, персональний склад пожежно-технічної комісії (ПТК).

ПТК – не рідше 2-4 разів на рік зобов’язана проводити детальний огляд всіх будівельних майданчиків, будівель та інших приміщень.

Акт складається на всі без винятку пожежі, які мали місце на підприємстві, в житлових чи громадських будівлях. Акт складає керівник пожежегасіння і представник ДПН за участю представника ПТК. Оформлений акт через добу надсилають до УПО МНС, а один екземпляр залишається на підприємстві.

Порушник правил пожежної безпеки, якщо порушення мали тяжкі наслідки, притягаються до кримінальної відповідальності згідно кримінальним кодексом, наказуються виправними роботами строком до років, а якщо мали місце і людські жертви, - позбавлення волі до 8 років.

На об’єктах при числі 15 чоловік і більше організовують добровільні пожежні дружини (ДПД).

ДПД можуть бути загально об’єктними чи дільничними, залежно від розмірів об’єктів будівництва і місцевих особливостей. Члени ДПД можуть бути працівники не менше 18 років. Всі члени ДПД повинні бути застраховані за рахунок підприємства.

 

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ

4. (РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЙ ЛЮДИНИ В УМОВАХ ПОЖЕЖІ)

Внаслідоквпливупідвищеноїтемператури люди можуть одержати опіки поверхні тіла, органів подиху і зору. Будівельні конструкції можуть втратити свою несучу здатність, обрушитися і, таким чином, травмувати людей чи привести до летального результату.

ДИМ, єсуспензієюдрібнихчастокнезгорілихтвердихматеріалів і крапельрідин у газових потоках продуктівгоріння, і викликаєінтенсивнероздратуванняслизових оболонокорганівподиху і зору.

Крім того, оптична щільність диму така, що буквально через кілька хвилин після початку пожежі усередині будинку або приміщення, для людей, що там знаходяться, втрачається візуальний контакт із навколишнім простором, що значно ускладнює їхню безпечну евакуацію.