Підприємства

№ п/п Коефіцієнт Сутність Формула для розрахунку   Умовні позначення
1. Коефіцієнт обороту кадрів по прийняттю (Кп) Відношення кількості прийнятих робітників у підприємство за певний період до середньооблікової чисельності працівників за відповідний період Rп Кп = Rсер.   Rп - кількість прийнятих робітників у підприємство за певний період; Rсер.- середньооблікова чисельності працівників за відповідний період.
2. Коефіцієнт обороту кадрів по звільненню (Кз) Відношення кількості звільнених робітників з підприємства за певний період до середньооблікової чисельності працівників за період Кз = Rсер.   Rз – кількість звільнених робітників з підприємства за певний період; Rсер.- середньооблікова чисельність працівників за відповідний період.  
Продовження таблиці 10.6
3. Коефіцієнт загального обороту кадрів (Кзо) Відношення кількості прийнятих і звільнених робітників за певний період до середньооблікової чисельності працівників за відповідний період Rп + Rз Кзо = Rсер.   або:   Кзо = Кп + Кз     Rп – кількість прийнятих робітників у підприємство за певний період; Rз – кількість звільнених робітників з підпри-ємства за певний період; Rсер.- середньооблікова чисельність працівників за відповідний період; Кп - коефіцієнт обороту кадрів по прийняттю (за період); Кз - коефіцієнт обороту кадрів по звільненню (за період).
4. Коефіцієнт плинності кадрів (Кпк) Відношення кількості працівників, які звільнилися з підприємства протягом певного періоду (за мінусом неминуче звільнених) до середньооблікової чисельності працівників за відповідний період Rз - Rнз Кпк = Rсер. Rз – кількість звільнених робітників з підпри-ємства за певний період; Rнз – кількість неминуче звільнених робітників за період (у зв´язку з виходом на пенсію, в армію, у декретну відпустку, при направленні на навчання, за станом здоров´я, за скоро-ченням штатів); Rсер. – середньо-облікова чисельність працівників за період.
5. Коефіцієнт співвідно-шення при-йнятих і звільнених працівників (коеф-т закріплення кадрів) (Кспз) Відношення кіль-кості прийнятих робітників за певний період до кількості звільнених працівників за відповідний період Rп Кспз = Rз   Rп – кількість прийнятих робітників у підприємство за певний період; Rз – кількість звільнених робітників з підприємства за відповідний період.
Продовження таблиці 10.6
6. Коефіцієнт стабільності кадрів (Кс) Відношення чисельності працівників зі стажем роботи на підприємстві більше одного року (за певний період) до середньооблікової чисельності працівників за відповідний період R1 Кс = Rсер.   R1 – кількість працівників зі стажем роботи на підприємстві більше одного року (за певний період); Rсер. - середньооблікова чисельність працівників за відповідний період.  
           

Горизонтальна кар'єра здійснюється в двох формах: ротація і збагачення праці.

1. Ротація є двох різновидів:

- переміщення працівника: передбачає виконання ним тих же обов'язків на новому місці (найчастіше використовується для зміцнення відстаючої ділянки, подолання конфлікту, підвищення кваліфікації);

- перестановка: означає одержання нових обов'язків на тому ж рівні. Перестановки можуть здійснюватися між лінійними і функціональними службами, між різними підрозділами, між нижчестоящими і вищими органами без зміни рангу.

2. Збагачення праці – це якісна зміна характеру роботи, що існує в таких формах, як: розширення відповідальності, надання великих прав у сфері розпорядження ресурсами, участь у роботі різних комітетів і спеціальних творчих груп, підвищення інформованості.

До збагачення праці можна віднести також:

- чергування видів роботи, виконуваної на одному місці;

- тимчасове призначення на більш високу посаду;

- надання можливості займатися науковою працею і робити відповідну кар'єру;

- участь у навчанні інших, наставництві, передачі досвіду.