Контроль даних, що вводяться.

Введені користувачем дані мають бути в обов'язковому порядку піддані контролю, оскільки в середньому кваліфікований оператор припускається однієї помилки на 10 введених символів(кваліфікованим є оператор, працюючий "наосліп" по десятипальцьовій системі). Некваліфікований оператор допускає більшу кількість помилок.

Контроль введених даних може проводитися двома способами: верифікацією, і тестуванням введених даних на помилки.

Верифікація - це підтвердження істинності введених даних особою, що проводить контроль введення(оператором, пользоваттелем або контролером). Верифікація може проводитися на різних етапах роботи з ЕОМ, як під час введення даних, так і після введення, у вигляді спеціальної операції, але в усіх випадках введення вважається незавершеним, якщо користувач не підтвердить його істинність. І тільки після підтвердження дані перетворюються з потенційного введених в дійсно введені.

Найчастіше верифікація здійснюється одним з трьох способів : підтвердженням правильності введення слова за допомогою клавіші <введення> чи повтором введення; верифікацією сторінки, верифікацією повністю усього набору даних.

Простий спосіб верифікації - це підтвердження правильності введення інформаційного слова за допомогою клавіші <введення>. Для підтвердження набраних даних натискається клавіша. Поки вона не натиснута, введення залишається незавершеним, а користувач може повернутися і виправити набраний текст - текст вже набраний, але ще не прийнятий системою.

Цей спосіб верифікації вбудований практично в усі системи. Він є природним для людини, і тому отримав таке широке поширення.

Різновидом цього способу верифікації є повторний набір інформаційного слова.

Верифікація сторінки полягає в тому, що після набору сторінки і натиснення клавіші <введення>, видається підказка типу.

Чи "бажаєте Ви змінити введенныые дані? (д/н) - "

Якщо користувач натискає клавішу "Д", то управління возврашается на ділянку програми, що дозволяє вводити дані повторно. Якщо буде натиснута клавіша "Н", то правильність введених даних буде підтверджена, і програма перейде до наступного кроку роботи.

Гідність цього методу верифікації полягає в тому, що користувач може вносити в ці зміни і після того, як була натиснута клавіша "Введення". Але цей спосіб верифікації незручний при частій появі пропозиції про зміну введених даних.