рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Кириченко А.А. Максимова Т.Ю. Бовт В.В. Інтернет-технології для бізнесу

Кириченко А.А. Максимова Т.Ю. Бовт В.В. Інтернет-технології для бізнесу - раздел Высокие технологии, Кириченко А.а. Максимова Т.ю. Бовт В.в. ...

Кириченко А.А. Максимова Т.Ю. Бовт В.В.

Нтернет-технології для бізнесу

Зміст

Глава 1. Види Інтернет - представництв

1.1. Web присутності в Інтернет

1.2. Web для інформування клієнтів про вироблювані товари і послуги

1.3. Web для просування товарів і послуг

1.4. Web із зворотним зв'язком(для вивчення думок, соціологічних досліджень, оцінки ефективності...)

1.5. Web електронної комерції

1.6. Web сервісного і гарантійного обслуговування

1.7. Web внутріфірмового навчання співробітників

1.8. Web віртуального співтовариства фірми

1.9. Web для спільного проектування

Глава 2. Можливості Інтернет по забезпеченню функціонування представництв фірм

2.1. Адресація ресурсів Internet

2.2. Електронна пошта і її використання для пошуку, відправлення і отримання інформації

2.3. СлужбаПР

2.4. Використання видалених ресурсів(Telnet)

2.5. Телеконференції(News)

2.6. Безпосереднє спілкування(IRC)

2.7. Всесвітня павутина(WWW)

2.8. Служби пошуку інформації, найважливіші російськомовні і світові джерела інформації

2.9. Засоби архівації і відновлення інформації

2.10. Мультимедіа в Інтернет-технології(відеоконференції, міжміські переговори, realaudio...)

Глава 3. Інструментарій для створення Web - представництв

3.1. Гіпертекст, послідовність створення гіпертекстових систем.

3.2. Архітектура сервісу WWW

3.3. WYSIWYG - системи проектування Web- сайтів

3.4. Склад, структура і функціональні можливості FrontPage.

3.5. Провідник FrontPage(FrontPage Explorer)

3.6. Редактор FrontPage(FrontPage Editor)

3.7. Динамічні Web- документи

3.8. Засоби гіпертекстової розмітки

Глава 4. Технологія створення і ведення Інтернет -представництва

Глава 5. Дослідження ефективності використання Web -представництва

Література
Основна
Додаткова
Посилання на ресурси Інтернет

Глоссарий 111

 

Введення

Internet працює 24 години в добу. Впродовж усього цього часу можна ознайомити зі своїм бізнесом тисячі потенційних клієнтів, запропонувати їм свою… Internet забезпечує можливість прямого продажу продукції або послуг. Зміст… У Internet можна отримати зворотний зв'язок від потенційних клієнтів і завдяки цьому перевірити ідею випуску нової…

Глава 1.Види Інтернет – представництв

У основі будь-якої комерційної діяльності лежить маркетинг - система управління виробничо-збутовою діяльністю фірми, орієнтована на отримання прибутку за допомогою активного впливу на ринкові умови і процеси. У основі маркетингу лежить рішення трьох укрупнених проблем : з'ясування сьогоднішнього стану фірми, вироблення планів на майбутнє, визначення шляхів здійснення цих планів, які можуть бути деталізовані у вигляді комерційних завдань таким чином : щоб отримати прибуток, необхідно продати товар або послугу.

Щоб продати щось, потрібно його мати, і потрібно інформувати потенційних покупців про Вашу готовність продати. Крім того, проданий товар(чи послугу) потрібно доставити до споживача. Звідси, основними комерційними завданнями фірми є: отримання товару (його виготовлення, або купівля...

); з'ясування складу потенційних споживачів; з'ясування складу потенційних покупців; інформування потенційних покупців і споживачів про наявність у Вас цього товару і Ваш намір його продати(чи готовності надати цю послугу); продаж товару(надання послуги) і отримання грошей за реалізований товар або послугу; доставка товару; гарантійне обслуговування. Крім того, існують додаткові комерційні завдання, пов'язані з проведенням спеціальних заходів по вивченню ринків.

З точки зору фахівців з автоматизації перераховані завдання зводяться до наступного набору елементарних операцій :

-при проведенні ринкових досліджень : пошук інформації; її отримання; обробка;

-при просуванні товарів : створення образу фірми; реклама товарів і послуг; формування позитивного відношення до результатів діяльності фірми;

-при реалізації товарів : інформування покупців; оформлення заявок на товари і послуги; оплата; доставка.

Використати Internet при рішенні цих завдань можна у вигляді наступних послуг:

- комунікаційні послуги(обмін інформацією з філіями, постачальниками, клієнтами, громадськістю);

- автоматизований пошук інформації;

- отримання інформації за допомогою електронної пошти, ftp, телеконференцій...;

- використання видаленого доступу для обробки інформації в режимі ONLINE;

- надання інформаційних послуг;

- розробка і розміщення в Мережі Web - представництва фірми для проникнення на ринок, просування товарів, інформування покупців, оформлення заявок на товари і послуги, вивчення думок покупців, споживачів, фахівців; для проведення інших спеціальних заходів по вивченню ринків; для реалізації торгового процесу(оплата товарів і послуг, їх доставка покупцеві, і ІН.-) -

Серед перерахованих послуг особливе місце по своїх можливостях займає створення і ведення(експлуатація) Web - представництва фірми.

Виходячи із загальних завдань комерційної діяльності в Інтернет, Web - представництво фірми може бути використане в наступних цілях:

1) Присутність в Internet, тобто оголошення про існування такої фірми, рід її діяльності, імідж(Web присутності в Інтернет).

2) Інформування потенційних клієнтів фірми про вироблювані нею товари і послуги(інформаційний Web, або Web для інформування клієнтів про вироблювані товари і послуги).

3) Просування товарів і послуг(Web для просування товарів і послуг).

4) Зворотний зв'язок: вивчення думок покупців, споживачів, фахівців оптової і роздрібної торгівлі, промисловості(Web із зворотним зв'язком).

5) Проведення спеціальних заходів по вивченню ринків(дослідницький Web і Web віртуального співтовариства фірми).

6) Прийом від клієнтів заявок на товари і послуги(Web електронної комерції).

7) Оплата товарів і послуг(Web електронної комерції).

8) Доставка товарів і послуг покупцеві(Web електронної комерції).

9) Сервісне і гарантійне обслуговування клієнтів(Web сервісного і гарантійного обслуговування).

10) внутріфірмове навчання співробітників(наприклад, при великій розкиданості фірми) - Web внутріфірмового навчання співробітників.

11) Спільна реалізація проектів видаленими виконавцями(Web для спільного проектування).

Кожен з перерахованих видів Web - представництв має свої особливості, які відбиваються в його структурі і функціях.

Деякі засоби для створення Web - представництв(наприклад, Microsoft FrontPage) містять спеціальні майстри, що дозволяють автоматизувати процес виготовлення Web, - сайту заданої архітектури.

При створенні Web - представництва фірми може переслідуватися декілька цілей, внаслідок чого ускладнюється структура представництва. Розглянемо особливості елементарних видів Web - представництв.

Web присутності в Інтернет.

Якщо фірма має власний товарний знак(логотип), він так само розміщується на Web - сторіночці і сприяє надалі пізнаванню фірми при зустрічі з її… Але з часом сторіночка потрапить в який-небудь довідник ресурсів Інтернет, що… Web присутності зазвичай займає одну сторінку(один - два екрани), внаслідок чого називається Web - сторінкою(тоді, як…

Web для просування товарів і послуг.

Publicity - ця згадка в розповіді, репортажі, статті про товар або послугу з вказівкою, хто реалізує цей товар або послугу. Це ще не реклама, це… Advertising - ця серйозніша згадка(сповіщення, оголошення) про фірму, товар,… Public relations - це дисципліна, що вивчає способи формування громадської думки. Оскільки формувати громадську думку…

Web із зворотним зв'язком(для вивчення думок, соціологічних досліджень, оцінки ефективності...).

Для реалізації зворотного зв'язку з клієнтами і проведення спеціальних заходів по вивченню ринків(наприклад, вивчення думок покупців, споживачів, фахівців; визначення ціни на нові товари; виявлення товарів-аналогів, товарів-конкурентів...) Web - сайт повинен мати інтерактивний характер, тобто має бути не лише джерелом, але і приймачем інформації. Причому, прийматися інформація від клієнтів повинна в реальному режимі часу - при відвідуванні клієнтом Web - сайту.

Для цього деякі з Web - сторінок виготовляються у вигляді опитувачів, тобто їх текст містить питання, а програмне забезпечення сайту дозволяє зафіксувати відповіді клієнтів у базі даних Web.

Характер спеціальних досліджень і методи їх проведення, а так само алгоритми обробки отримуваної в таких дослідженнях інформації є предметом розгляду спеціальних дисциплін, таких, як соціологія, соціальна(громадська) психологія. Значний вклад в розробку спеціальних методів дослідження ринків зроблений вітчизняними фахівцями при розробці Системи Комплексного Дослідження і Прогнозування Попиту(СКИПС), що розроблявся для Міністерства торгівлі СРСР в 70-80 г.г.

До спеціальних досліджень ринків відносяться заходи по створенню джерел інформації (наприклад, панелей споживачів, покупців, фахівців промисловості, оптової і роздрібної торгівлі; співтовариства торгових кореспондентів, що дають інформацію про наявність в торгових точках певного переліку товарів; торгових представників оптових підприємств; автоматизованих інформаційних систем, що наприклад, створюються на основі пошукових систем Інтернету, і так далі); по проведенню спеціальних заходів, таких, як виставки-перегляди, виставки- продажі, аукціони, та ін., на яких досліджується відношення покупців до нових товарів, визначається можлива ціна нового товару, та ін.

До спеціальних методів дослідження ринків відносяться анкетні опитування відвідувачів сайту або спеціально підібраної аудиторії, спостереження за поведінкою покупців в торгових точках(у тому числі - у віртуальних магазинах), і так далі

Використання зворотного зв'язку з клієнтами дозволяє з'ясувати, чого чекають від товару споживачі, яке положення серед споживчих переваг займає продукція конкурентів, яка частина попиту не задовольняється продукцією фірми, та ін.

Web електронної комерції.

Для оплати товарів і послуг може знадобитися не лише спеціальне програмне забезпечення, але і спеціальні технічні засоби або носії… Доставка товарів і послуг покупцеві може робитися різними способами.… Для товарів і послуг, що вимагають фізичного переміщення(наприклад, доставка пральної машини), Web - сайт може…

Web сервісного і гарантійного обслуговування.

Оскільки на сайт цього типу звертаються клієнти фірми, що вже відбулися, цей сайт можна розглядати, як місце збору(кучкования) цільової аудиторії.…  

Web внутріфірмового навчання співробітників.

Програмне забезпечення передбачає надання учбових матеріалів, контроль засвоєння матеріалу, консультування, обговорення на семінарах(в реальному…  

Web віртуального співтовариства фірми.

Створення віртуального співтовариства фірми можна вести відкрито, анкетуючи відвідувачів, влаштовуючи їм формальну реєстрацію при відвідуванні… - за допомогою фільтрації відвідувачів через спостереження(тобто впродовж… Одно з найважливіших переваг Інтернету в порівнянні з іншими ЗМІ - персоналізація змісту, продуктів і реклами, яка і…

Web для спільного проектування.

роботою. Якщо при виконанні проекту потрібне спільне використання наявних ресурсів, на Web розміщуються засоби, що дозволяють погоджувати, хто,… Для спільної реалізації проектів видаленими виконавцями використовується… Основне призначення бізнесу - знаходити споживачів і утримувати їх. Значну допомогу в цьому можуть зробити Web -…

Глава 2. Можливості Інтернет по забезпеченню функціонування

Представництв фірм.

Спочатку вважалося, що глобальна обчислювальна мережа(ГВС) повинна мати у своїй основі базову мережу передачі даних(СПД). Тому ГВС можна було… У кожній ГВС використовується обмежена номенклатура технічних засобів,… У шлюзах здійснюється та, що перекодувала інформації з кодів, що діють в одній мережі в коди, що діють в…

Адресація ресурсів Internet.

Усі ресурси в Internet мають свою адресу. Повна адреса(ідентифікатор) складається з двох частин: IP- адреси машини(чи хост- машини, або глобальної… Хост - машина є доменом, тобто адміністративною одиницею, що має право надання… Синтаксис IP- адреси визначає, що повне ім'я комп'ютера включає в якості крайнього правого елементу ім'я домена…

Електронна пошта і її використання для пошуку, відправлення і отримання інформації.

Призначення і сфера застосування протоколів електронної пошти.

При підключенні користувача до вузла(host- комп'ютеру ISP) листа з поштової скриньки відповідного користувача пересилаються на його ЕОМ. При цьому… Для нормального функціонування сучасної електронної пошти на host- комп'ютері… До появи протоколів SMTP і POP3 для роботи з електронною поштою використовувався протокол UUCP(Unix to Unix Copy…

Отримання пошти.

Кореспонденція, що поступила, розміщується в теці що "Входять(Inbox) ". Вміст теки висвічується на екрані у вигляді таблиці, що містить… Зліва від кожного повідомлення значок у вигляді відкритого конверта позначає… При клацанні мишею на непрочитаному листі, його зміст відображається в нижній частині вікна програми Internet Mail.…

Створення відповіді на лист

Лист, на який складається відповідь, відзначається клацанням миші, після чого на панелі інструментів основного вікна програми натискається кнопка… Далі стандартними засобами роботи з текстами Windows 95 з цитати забирається…

Електронний автопідпис листа.

Для створення такого підпису в основному вікні програми Internet Mail вибирається команда меню "Повідомлення -> Параметри". При… Після набору тексту необхідно встановити два прапорці в нижній частині вікна.…

Адресна книга.

Звернення до адресної книги для роботи з нею проводиться з меню в основному вікні програми по команді: "Файл -> Адресна… Інформація в адресній книзі може бути відсортована за різними ознаками, що… Використання адресної книги при створенні повідомлення полягає в тому, що у вікні "Створення повідомлення"…

Пересилка файлів по e - mail.

При спробі передачі по електронній пошті двійковий файл(наприклад, програму або малюнок) можуть виникнути утруднення у поштової служби провайдера -… Тому, при необхідності переслати двійковий файл по електронній пошті, цей файл… Для того, щоб приєднати файл до листа, потрібне у вікні "Створення повідомлення" клацнути по значку…

Служба FTP.

Що уся, що зберігається в FTP - архівах інформація може бути представлена у вигляді трьох різновидів: freeware, shareware і комерційна. Freeware - це вільно поширювані інформаційні ресурси. До них відноситься все,… Shareware - це інформаційні ресурси обмеженого використання(умовно-безкоштовні ресурси). До них найчастіше відносяться…

Використання видалених ресурсів(Telnet).

Зазвичай сервіс Telnet дозволяється використати тільки зареєстрованим клієнтам. Але існують Telnet- сервери, що допускають незареєстрованих клієнтів… - серверу, до Gopher - серверу, до інформаційно-пошукової системи WAIS, і… Windows 95 стандартно включає програму - клієнт Telnet, тому при роботі з Telnet через Internet Explorer проблем з…

Телеконференції(News).

введений новий спеціальний протокол обміну новинами - NNTP(Network News Transfer Protocol), сумісний з TCP/IP. Така система розподілених по темах повідомлень стала основою телеконференцій… Система Usenet налічує більше 10000 дискусійних груп. Ці телеконференції забезпечують обмін думками на міжнародному…

Безпосереднє спілкування(IRC).

У WWW він реалізований на багатьох серверах під назвою "диван" або "ліжечко"(мається на увазі, що "зручно розташувавшись на… Для реалізації сервісу IRC потрібні спеціальні програми, наприклад, chat.exe,… Центральна частина екрану відводиться для фіксації повідомлень усіх учасників розмови.

Всесвітня павутина(WWW).

До 1995 року були розроблені програми - браузери Netscape, Arena, Chimera. Надалі до них додалася Microsoft Internet Explorer. Бернерс-Ли вважав, що інформаційна система, побудована на принципах… На початку 1992г. Марк Андрессен з Національного Центру Суперкомп'ютерних Застосувань(NCSA) побудував на принципах W3…

Служби пошуку інформації, найважливіші російськомовні і світові джерела інформації.

Класифікація інформації(що можна шукати в Internet).

З точки зору споживача уся інформація в Internet може бути розділена на телекомунікаційні інформаційні ринки(мал. 1.).

Пошукові системи(класифікація і сфери використання).

При великих об'ємах інформації(які характерні для Internet) пошук інформації стає дуже складною процедурою. Для того, щоб знайти потрібні відомості… Він знає, як влаштовані класифікатори, як їх інтерпретують систематизаторы,…    

Пошукова система Yandex.

Аналогічно AltaVista, Yandex розрізняє заголовні і прописні букви. Якщо ключове слово написане прописними буквами, то пошукова машина не розрізняє… У Yandex немає необхідності використати оператор невизначеності(аналогічний… У Yandex так само, як в AltaVista можна будувати прості і складні запити. Але побудова складних запитів вимагає більш…

Засоби архівації і відновлення інформації.

Стискування файлів при архівації відбувається за рахунок того, що у файлі усі комбінації символів(чи двійкових знаків), що повторюються, замінюються… ААААААВВВВВВВВ можна замінити на 6А8В, внаслідок чого довжина рядка скоротиться з 14 символів до 4, тобто початкова інформація буде…

Мультимедіа в Інтернет-технології(відеоконференції, міжміські переговори, realaudio...).

До появи WWW найбільш популярними способами обміну інформацією в Internet були електронна пошта і дискусійні групи Usenet. Вони дозволяли використати тільки текст. Єдиним способом обміну графікою, аудіофайлами і іншою бінарною інформацією була пересилка даних в закодованому виді, що вимагає, щоб посилач закодував її(архівував), а одержувач - розкодував(відновив).

Поява WWW змінила ситуацію, створивши можливість розробки і використання в Internet мультимедійних вузлів, що використовують текст, зображення, звук в режимі реального часу. Для роботи із зображенням і звуком можливостей браузеру може виявитися недостатньо, потрібні будуть додаткові програми. Вбудовування їх у браузер полягає в інсталяції програм і вказівці, якому типу файлів ці програми потрібні.

Для перегляду графіки Internet Explorer має вбудовані засоби показу зображень у форматах GIF і JPEG. Для перегляду анімації вбудовані можливості показу файлів формату AVI. Для програвання звуку вбудовані можливості для форматів WAV, MID, AU, SND, AIF, AIFF. Якщо зустрічається незнайомий формат, Internet Explorer просить вказати, з якою програмою потрібно зв'язати цей тип файлу.

Використовуючи під WWW такі програми, як Microsoft NetMeeting, можна проводити відеоконференції і міжміські переговори(ціни на які значно нижчі, ніж при використанні телефонного зв'язку). Мультимедіа - технології дозволяють використати комп'ютер для прийому радіопередач. National Public Radio(NPR), Internet Talk Radio(ITR), Realaudio ведуть регулярні радіопередачі в Internet. Правда, із-за низької швидкості модему, прослухати їх можна часто лише в записі. Для цього Internet - радіостанції записують свої радіопередачі у файлах з різними аудіоформатами.

Отримати ці файли для подальшого прослуховування можна через сервіс FTP.

Останнім часом активно розвивається новий напрям, що розширює можливості мультимедіа - це VRML(Virtual Reality Modelling Language - мова моделювання віртуальної реальності). Гіпертекстові посилання HTML і що використовують їх Web- браузери дозволяють створити лише двомірний інтерфейс до тієї, що міститься в Internet інформації. VRML розширює ці можливості до тривимірних. Подорож по світу VRML відрізняється від подорожі по звичайній Web- сторінці: в Web- сторінці можна переміщатися тільки вперед або назад(можливо - управо і вліво). У VRML- середовищу можна ходити і літати, тобто

вводиться третій вимір.

Робота в VRML- середовищу ведеться за допомогою VRML- браузеру, який може бути виконаний у вигляді самостійного програмного продукту або у вигляді додавання до HTML- браузеру. Так наприклад, модуль VRML, що додається, для Internet Explorer(і Windows 95) можна отримати за адресою: http://www.microsoft.com/ie/ . Самостійний браузер VR Scout і модуль Netscape Navigator, працюючі під Windows 3.1 і Windows 95, що підключається, доступні через Web- сайт

"Chaco Communications, Inc".: http://www.chaco.com/vrscout . Один з перших VRML- браузерів для Windows - "Word View" можна отримати за адресою: http://www.webmaster.com/vrml.
Встановивши VRML- браузер, можна познайомитися з VRML- світами на прикладі світу "road.wri", який можна знайти за адресою: http://found.cs.nyu.edu/dfox/road.wri . Особливо яскраво нові можливості проявляються в режимі "fly"(політ).
Детальніший опис VRML можна знайти в [11].

Глава 3. Інструментарій для створення Web – представництв

Залежно від характеру використання електронні інформаційні системи можуть відноситися до засобів масової інформації(ЗМІ), засобів спілкування, довідників, підручників або спеціальних інформаційних систем.

За призначенням електронні інформаційні системи можуть бути різних видів: інформаційні випуски, репортажі про поточні загальнополітичні, економічні, спеціальні події; комп'ютерні журнали; телетекст; телеконференції; телесемінари; комп'ютерна реклама; презентації; анімаційні ролики, відеофільми; електронна пошта і системи безпосереднього спілкування; бази даних(інформаційно¬довідкові системи); інформаційно-пошукові системи; підручники; екзаменатори; демонстратори, тренажери; ігри, та ін.

Кожен з цих видів має свої особливості, наприклад, інформаційна система, що утримує інформаційні випуски і репортажі про поточні події(News, "новини") є засобом масової інформації, в якому працюють штатні співробітники, які збирають інформацію, розміщують її в інформаційній системі, стежать за її достовірністю і актуальністю, та ін.

- в реальному масштабі часу; комп'ютерні журнали так само відносяться до засобів масової інформації, але для них характерно уповільнений плин часу, оскільки період оновлення інформації в них значно збільшений(в деяких випадках інформаційні випуски оновлюються через кожні 15 хвилин, тоді, як комп'ютерні журнали оновлюються раз на місяць). У комп'ютерних журналах розміщується стабільніша інформація, термін старіння якої значно перевищує термін старіння репортажів.

Інформаційні системи з телетекстом відрізняються тим, що в них текст виводиться на екран у вигляді рядка", що "біжить, або скролінгу. Рух інформації з оптимальною швидкістю привертає увагу. Період оновлення інформації в системах з телетекстом займає проміжне значення між репортажами і інформацією, що поміщається в комп'ютерні журнали. Проте, це теж засоби масової інформації, персонал яких працює в напруженому ритмі.

Телеконференції займають проміжне місце між засобами масової інформації і засобами спілкування, хоча і тяжіють до останніх. Це пов'язано з тим, що призначення телеконференцій - обмін думками по обговорюваній темі. Тема для обговорення може виникати стихійно, або може бути запропонована усвідомлено, на основі однієї з новин(News) або якої-небудь виниклої проблеми.

затверджується у вигляді стандарту, і стає обов'язковим для усіх. Сам термін "телеконференції" може означати вид інформаційної системи(эхопочту), або сервіс Internet(аналог електронних дощок оголошень - BBS), в якому телеконференції(як і BBS) є місцем, на якому можуть розміщуватися інформаційні випуски, комп'ютерні журнали і эхопочта. Телесемінари є засобом спілкування. Відрізняються від телеконференцій тим, що проводяться в призначений час відразу з усіма учасниками(наприклад, на основі Chat).

Усі електронні інформаційні системи спочатку були призначені для роботи з текстом. При появі сервісу WWW став спостерігатися відхід від тексту, як основного виду інформації на користь широкого використання засобів мультимедіа. Текст в сервісі WWW так само зазнав зміни: замість лінійного тексту став використовуватися гіпертекст.

 

Гіпертекст, послідовність створення гіпертекстових систем.

Ідея гіпертекстової інформаційної системи полягає в тому, що користувач має можливість переглядати документи(сторінки тексту) в тому порядку, в… Досягається нелінійність за рахунок використання спеціального механізму… Простий механізм побудови посилань є складним в реалізації, оскільки посилання можуть бути статичними, динамічними,…

Архітектура сервісу WWW.

Найменшою одиницею інформації в сервісі 3W являється Web - сторінка. Вона може мати різні розміри - від одного екрану до нескінченної їх кількості.… Сукупність Web - сторінок, об'єднаних єдиною темою і організованих для… Кожна Web - сторінка зберігається у файлі, ім'я якого має розширення "htm"(для MS DOS і Windows - платформ)…

WYSIWYG - системи проектування Web- сайтів.

Останнім часом для створення Web- сторінок все частіше стали використовуватися системи WYSIWYG. Крім того, необхідні для таких систем функції стали… Фірма Microsoft розробила технологію ActivX, яка дозволяє перетворювати…  

Склад, структура і функціональні можливості FrontPage.

Редактор FrontPage дозволяє працювати з окремими Web - сторінками. Провідник FrontPage дозволяє створювати структуру Web- сайту, тобто визначає,… Людині, що створює сайт, пропонується типовий набір сторінок, характерний, наприклад, для сайту підтримки замовників,…

Провідник FrontPage(FrontPage Explorer).

Шаблони(templates) - це зразки сайтів або сторінок, які можна використати в якості основи при створенні нового документу. При використанні шаблонів… Звернутися до шаблонів сайтів можна в провіднику FrontPage, вибравши в його… - Customer Support Web(Сайт підтримки замовників). За допомогою цього шаблону створюється сайт, на якому покупці і…

Редактор FrontPage(FrontPage Editor).

Можливості FrontPage Editor видно з його меню: - File - окрім звичайних для Windows функцій(New, Open, Close, Save, Save As)… - перегляд сторінки через браузер. Page Setup - установка параметрів(заголовок, підрядковий текст, поля) активної…

Динамічні Web- документи.

При цьому способі формування сторінок досягається моментальне оновлення змісту Web- сайтапри наявності яких- або змін у базі даних компанії. Динамічні документи доцільно застосовувати при публікації в WWW інтерактивних… Для реалізації системи динамічного формування документів Web- сайту, сервер має бути пов'язаний з корпоративною базою…

Засоби гіпертекстової розмітки.

Мова гіпертекстової розмітки HTML була запропонована Тімом Бернерсом-Ли в 1989г. До моменту створення створення HTML існував стандарт мови розмітки… В якості елементу гіпертекстової бази даних для HTML був вибраний звичайний… Таким чином, гіпертекстова база даних в концепції WWW - це набір текстових файлів, написаних на мові HTML, яка…

Глава 4. Технологія створення і ведення Інтернет -представництва.

Ефективність Web- представництва фірми в Інтернет практично не залежить від вживаного при його створенні апаратного і програмного забезпечення. Основними чинниками, що впливають на ефективність, є зміст, структура Web- сайту, новизна інформації на нім, її достовірність, унікальність стилю Web- сайту.

Зміст Web- сайту визначає, чи є на нім цікава, заслуговуюча на увагу інформація. Нецікавий сайт нікому не потрібний, не відвідуватиметься, приречений на поступове згасання.

Структура Web- сайту має бути зрозуміла кожному відвідувачеві. Маючи перед очима документ, користувач інтуїтивно повинен уявляти собі спосіб отримання іншої інформації Web- сайту. Одного разу заплутавшись в джунглях сайту, клієнт повторно на нього не прийде. І навпроти - ясна і прозора структура сайту, в якій пошук даних не представляє праці, обов'язково притягне додаткових відвідувачів.

Новизна інформації на Web- сайті робить сильний вплив на його ефективність. Якщо інформація не оновлюється, то після другого відвідування сайт перестане бути цікавим. Інформацію необхідно оновлювати, а стару - переносити в архів. Доступною має бути і стара, і нова інформація. Показати відвідувачам, що матеріали оновлені можна, вказуючи дату створення і оновлення кожного документу.

Достовірність інформації визначає авторитетність сайту. Розміщувати на сайті треба тільки перевірені матеріали, що не містять помилок. Кожен документ на сайті повинен мати конкретного автора - з ім'ям, робочою адресою, телефоном і електронною поштою, включеними в документ або винесеними на окрему сторінку з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на неї.

Цим підтверджується, що є людина, яка несе відповідальність за публіковані матеріали (при цьому фірма, в якій він працює, так само відповідає за його дії, оскільки він є її співробітником.

Стиль Web- сайту має бути унікальним. Сайт має бути завжди впізнанним, незалежно від того, видно на екрані логотип, чи ні. Стиль створюється різними способами, у тому числі - манерою викладу інформації.

Врахувати ці чинники можна лише при суворому дотриманні технології проектування представництва, яка передбачає виконання наступного складу робіт по проектуванню Web- представництва :

1. Усвідомлення мети розробки Web- представництва;

2. Фіксація зовнішніх умов, в яких функціонуватиме представництво;

3. Концептуальне проектування Web- представництва;

4. Вибирання засобів створення Web- сайту;

5. Розробка структури сайту. Конструювання Web- сторінок;

6. Інформаційне наповнення Web- сторінок;

7. Тестування сайту;

8. Розміщення сайту на Web - cepeepe;

9. Оголошення про існування сайту;

10. Контроль працездатності сайту;

11. Дослідження ефективності сайту;

12. Оновлення і модернізація сайту.

Мета розробки Web- представництва робить істотний вплив на структуру і склад сайту, визначає характер робіт при його створенні. Усі цілі можуть бути розділені на дві групи: некомерційна діяльність, і отримання прибутку. Зразковий склад цілей може бути представлений у вигляді наступного графа мал. 3:

 

 

 

Малюнок 3. Зразковий склад цілей розробки Web - представництва

Окрім основних існують і супутні цілі:

- сайт має бути актуальним;

- сайт має бути цікавим, інакше він не відвідуватиметься більше одного разу і час кожного відвідування буде мінімальним;

- сайт має бути авторитетним: якщо на нім дається інформація, вона має бути достовірною;
- сайт має бути зручним, дружнім до користувача. Кінцева мета роботи із створення сайту полягає не в йогоорганізації, а в публікаціях, в уявленні на загальний огляд документів, матеріалів, можливостей компанії.

Починається розробка Web- сайту з чіткого визначення цілей(основних і супутніх), яких не повинно бути багато. Під них визначається точка зору, загальний тон, на який налаштовуються усі документи сайту, склад цих документів. Саме цілі визначатимуть склад і структуру програмного забезпечення сайту, задіяні на нім сервіси Internet.

Фіксація зовнішніх умов, в яких функціонуватиме

Wеb-представительство.

Концептуальне проектування Web- представництва. В результаті концептуального проектування опрацьовуються наступні питання: - Структура і склад інформації на сайті;

Контроль даних, що вводяться.

Контроль введених даних може проводитися двома способами: верифікацією, і тестуванням введених даних на помилки. Верифікація - це підтвердження істинності введених даних особою, що проводить… Найчастіше верифікація здійснюється одним з трьох способів : підтвердженням правильності введення слова за допомогою…

Тестування сайту.

1) Переконаєтеся в тому, що відвідувач зрозуміє Вашу думку : а) проглянете свій сайт за допомогою браузеру - чи так виглядає кожна… б) переконаєтеся, що сайт не переобтяжений:

Дослідження ефективності сайту.

Результатом такого дослідження мають бути рекомендації: як Web- сайту не загубитися в пошукових системах, як досягти максимальної окупності, як… Оновлення і модернізація сайту. Інформація на сайті неоднорідна. Основна сторінка, інформація про історію фірми, про продукцію, що випускається, і…

Глава 5. Дослідження ефективності використання Web -представництва.

Використання нових технологій і систем, подібних WEB - представництвам фірм, може успішно розвиватися на основі оцінки ефективності їх використання.

Більшість компаній, що займаються Інтернет-бізнесом, не в змозі точно сказати, наскільки ефективні їх Web- сайти. Хоча багато фірм, працюючих в Інтернеті, збирають дані про витрати і відвідуваність своїх Web- сайтів, мало хто з них може пояснити, наскільки точно ця інформація відбиває дієвість сайту і чи порівнянна вона з показниками конкурентів.

Керівники фірм далеко не завжди знають, наскільки ефективно їх Web- сайт поширює інформацію, притягає відвідувачів і, що найважливіше, перетворює просто відвідувачів на клієнтів. Ще рідше вони можуть сказати, чи підвищується результативність їх Web- сайтів з часом.

Основними цілями створення і розміщення WEB - представництва являються наступні:

- S збільшення споживчого попиту на продукцію фірми;

S рекламування, просування торгової марки, формування іміджу компанії або її товарів;

S рекламування, просування товарів, робіт, послуг фірми;

^ розширення системи зв'язків з громадськістю;

^ забезпечення споживачів, партнерів, акціонерів, рекламних агентів якнайповнішою і насущною інформацією про товари і фірму;

^ забезпечення інформаційної пред- і післяпродажної підтримки споживачів;

^ забезпечення прямих продажів;

^ забезпечення продажів між фірмами;

^ розширення каналів збуту продукції.

Призначення WEB- представництва полягає у збільшенні загальної ефективності роботи компанії. Тут можливий розвиток по декількох напрямах:

^ формування іміджу фірми ;

- S можливість якісного і постійного інформування споживача про пропоновані послуги, зміни цінової політики, асортимент продукції і так далі;

^ проведення низкозатратных рекламних компаній.

Формування іміджу фірми.

У Росії за сьогоднішніх умов ведення традиційного бізнесу лише небагато організацій можуть займатися формуванням іміджу фірми, її обличчя, оскільки процес формування іміджу організації багатоетапний, і основним бар'єром на шляху його реалізації є висока вартість усіх необхідних етапів. Із створенням WEB- представництва ситуація кардинально міняється.

Інформування споживача

Якісне інформування споживача про зміни в ціновій політиці організації, технічна підтримка споживача, організація інформаційної служби - усе це стало можливим завдяки створенню WEB- представництва підприємства.

Особлива увага приділяється взаємодії споживача і виробника. Завдяки WEB- представництву ефективність компанії різко зростає, наприклад, завдяки анкетуванню засобами електронної пошти своїх клієнтів і з'ясуванню їх переваг .

Проведення рекламних компаній

Інтернет-представництво є основою для проведення ефективних рекламних компаній. На його основі будується увесь комплекс рекламних заходів в середовищі Інтернет.

З іншого боку, основною особливістю збільшення ефективності від створення і розміщення представництва в Інтернет являється його рекламування, для того, щоб користувачі Internet дізналися про його існування і, відповідно, змогли його оцінити. Таким чином, використовується дворівневий підхід, коли на Web- сервері розміщується детальна інформація про фірму, товари і послуги, а усі рекламні зусилля спрямовуються на залучення відвідувачів на сервер.

Основними методами рекламування в Internet є:

· Реєстрація сервера на пошукових машинах;

· Розміщення безкоштовних посилань на сервер в Web- каталогах;

· Розміщення посилань в інформаційно-довідкових системах;

· Реєстрація на тематичних серверах;

· Розміщення посилань на інших серверах;

· Розміщення платних рекламних оголошень на добре після¬сещаемых серверів;

· Розміщення текстових рекламних оголошень на дошках оголошень, форумах і так далі;

· Публікація на інших серверах матеріалів, що утримують посилання на сервері;

· Баннерная реклама;

· Періодична розсилка по електронній пошті повідомлень потенційних споживачів;

· Участь в телеконференціях з суміжної тематики;

· Використання факсних розсилок;

· Використання імені сервера в усіх видах рекламної продукції компанії і використання в традиційних видах реклами.

Економічну ефективність від реклами найчастіше визначають шляхом виміру її впливу на розвиток товарообігу. Особливість реклами в тому, що точне встановлення ефекту від реклами стає можливим, тільки якщо збільшення збуту товару відбувається негайно після впливу реклами.

Основними показниками, що впливають на зміну показника товарообігу, є среднедневной оборот до рекламного періоду, приріст среднедневного товарообігу за рекламний і послерекламный періоди в процентному співвідношенні і кількість днів обліку товарообігу в рекламному і послерекламном періодах .

Для з'ясування міри впливу реклами від створення WEB - представництва на зростання товарообігу аналізуються оперативні і бухгалтерські дані. Від зміни цього показника залежать зміни в стратегії менеджменту підприємства, схильні до дії цього параметра також системи маркетингу і фінансового аналізу.

Проведення маркетингового дослідження в Інтернеті є першочерговим етапом для здійснення проектування і створення сайту. Основною метою маркетингового дослідження є визначення можливості входження в електронний ринок продукції фірми, а основними завдання проведення маркетингового дослідження :

^ дослідження електронного ринку цього виду товарів, робіт і послуг, що склався;

^ дослідження представлених на ринку фірм по економічному і географічному ознакам;

^ аналіз серверів конкурентів.

При цьому одне з першочергових завдань складає аналіз серверів конкуруючих фірм.

Основною метою аналізу є з'ясування ефективних методів, що використовуються фірмами-конкурентами для залучення клієнтів. Також важливе дослідження негативних особливостей будови серверів, які не притягають(у кращому разі), а відлякують споживача.

При аналізі серверів має сенс грунтуватися на засадничих критеріях оцінки сервера, таких як

Зміст;

Структура і навігаційні функції;

Візуальне оформлення;

Функціональність;

Інтерактивність;

Аудиторія(статистика відвідувань).

Веб-критика, як і розробка сайтів, не є точною наукою. Інтернет розвивається занадто швидко: щогодини з'являються нові ідеї, що перетворюють старі представлення або спростувальні їх. Перелічені вище критерії спочатку були сформульовані у світовому Інтернеті як правила створення хороших нових сайтів, а тепер вони виступають кращими з наявних інструментів оцінки. Цими критеріями керуються представники Російської Академії Інтернету www.nagrada.ru при присудженні Національної Інтел Інтернет Премії.

Зміст

Зміст - це уся інформація, представлена на сайті. Інформаційне наповнення сайту повинне привертати увагу відвідувача і відповідати темі сайту. Крім того, його форма повинна відповідати аудиторії - матеріали мають бути ясні, короткі і дієві в середовищі Інтернет. Інформаційне наповнення може носити інформативний, утилітарний або розважальний характер.

Структура і навігаційні функції

Структура і навігаційні функції характеризують організацію інформації на сайті і можливості переміщення між його розділами. Хороша структура і навігація - це ознаки ефективності і організованості сайту. Вони дозволяють користувачеві сформувати уявну модель представленої інформації, визначити, де знаходяться необхідні відомості і чого можна ще чекати. Хороші навігаційні функції дають можливість швидко дістатися до потрібного місця і легко охопити зміст сайту як углиб, так і вшир.

Дизайн

Дизайн - це характеристика зовнішнього вигляду сайту. Сайт не має бути просто симпатичною домашньою сторіночкою, хоча і не зобов'язаний бути ультрасучасним або суперстильним. Критерії оцінки візуального оформлення - висока якість, доцільність і відповідність тієї аудиторії і завданню, на які орієнтований сайт. Оформлення повинне справляти враження на відвідувача або навіть вражати його.

Функціональність

Цей критерій характеризує технологічну сторону сайту. Хороша функціональність означає, що сайт швидко завантажується, що усі його посилання "живі", а технології застосовуються до місця і відповідають передбачуваній аудиторії. Сайт має бути незалежний від платформи і типу браузеру. Можливі рішення, коли у разі потреби сайт самостійно забезпечує перехід на альтернативні сторінки. Хороша функціональність - це технологія, яка не впадає у вічі.

Інтерактивність

Інтерактивність характеризує можливості, які сайт надає користувачеві. Хороша інтерактивність не вичерпується гіперпосиланнями і спливаючими меню - сайт повинен надавати користувачеві можливості діалогу. Інтерактивність - це можливість двостороннього обміну інформацією, як, наприклад, в пошукових системах, чатах, мережевих іграх і ін. Завдяки інтерактивним елементам користувач повинен постійно відчувати відмінність мережі Інтернет від журналу або телевізора.

Таке дослідження серверів стає можливим при використанні рейтингових систем, таких як -/ www.top.rambler.ru S gs.spylog.ru S www.list.ru -/ www.catalog.aport.ru і інших.

Постійні дослідження російського Інтернету, що проводяться за допомогою рейтингових систем, що відають реєстрацією і збором статистики, розглядають різні ресурси Інтернету(до яких відносяться і WEB- сайти фірм), дозволяють отримати відповіді на такі питання, як:

· як широка може бути аудиторія ресурсу, яка її структура;

· які перспективи зміни аудиторії;

· які розділи ресурсу, які особливості його інтерфейсу сприймаються аудиторією позитивно, а які відштовхують користувачів;

· наскільки наявна структура сайту дозволяє адаптувати його до стратегії розвитку, не прибігаючи до істотного редизайну;

· який круг конкуруючих або доповнюючих ресурсів є в мережі, окрім вибраного ресурсу;

· який потенційний об'єм підтримуваних сайтом показів банерів і інших матеріалів рекламодавців;

· наскільки реальний декларований власниками трафік ресурсу;

· як трафік ресурсу співвідноситься з показниками інших ресурсів з тієї ж ніші;

· який організаційно-правовий статус компонентів ресурсу;

· які оцінки ресурсу, що даються нинішніми рекламодавцями, його площами, що користуються.

Як приклад системи, що дозволяє проводити вимір ефективності інтернет-бізнесу з використанням WEB, - представництва, можна привести Індекс ePerformance компанії McKinsey - систему, яка призначена також для відстежування і підвищення ефективності Інтернет-бізнесу.

Система ePerformance McKinsey була створена на основі даних, отриманих від самих різних фірм, працюючих в споживчому сегменті Інтернет-бізнесу в США і Європі. Ця система дозволяє компаніям порівнювати ефективність своїх Web- сайтів з великим індексом близько 200 організацій, що представляють самі різні сегменти ринку(банківську сферу, персональні фінансові послуги, універсальну і спеціалізовану роздрібну торгівлю, новини/публікації, послуги за поданням спеціалізованого контенту і співтовариства/портали).

Індекс системи ePerformance включає більше 1,1 млрд одиниць даних, що увібрали в себе інформацію про поведінку близько 150 млн однозначно визначуваних відвідувачів і 2,7 млн клієнтів. У 2000 р., коли регулярно кожні півроку почала поступати інформація більш ніж від 200 компаній, що займаються Інтернет-бізнесом, база даних системи ePerformance виросла в три рази.

У основі аналізу ефективності інтернет-бізнесу в системі ePerformance McKinsey лежить принцип, згідно з яким, подібно до усіх успішно функціонуючих підприємств, компанії з сфери Інтернет-бізнесу повинні правильно розподіляти фінансові ресурси, інакше їм не вдасться утриматися на плаву і досягти процвітання. Для успішного виконання цього завдання необхідно здійснювати контроль за трьома ключовими показниками ефективної роботи :

^ дієвістю рішень, що приймаються керівництвом;

^ ефективністю використання фінансових ресурсів компанії;

^ оцінкою дії рішень, що приймаються керівництвом, на кінцеві результати.

Об'єднуючи ці три показники в індекс ePerformance, McKinsey вводить новий стандарт порівняння ефективності роботи компаній що діють в споживчому сегменті Інтернет-бізнесу, зі світовою практикою.

Розроблений компанією McKinsey індекс ePerformance включає набір показників, що відбивають, наскільки ефективно і результативний три різні типи фірм, що займаються Інтернет- бізнесом, - онлайнові продавці, провайдери контенту/віртуальні співтовариства і онлайнові банки - створюють, підтримують і розширюють свої клієнтські бази і доходи.

Завдяки набору строгих критеріїв система ePerformance дозволяє розраховувати міру результативності і ефективності роботи компанії, а також ефективність WEB- сайту на основі певних показників. Ці показники розподіляються по трьох індексах, які відбивають здатність фірми притягати відвідувачів, "перетворювати" їх на клієнтів і утримувати отриманих клієнтів. Сукупність цих трьох індексів і складає звідний індекс ePerformance.

Оцінна таблиця ePerformance надає цінну інформацію про ефективність Інтернет-бізнесу з використанням WEB- представництв. Вона виявляє найважливіші чинники, що впливають на результативність роботи компанії, і дозволяє порівняти її показники з показниками конкурентів. За допомогою таблиці можна не лише оцінити діяльність компанії за окремими критеріями, але і визначити найбільш перспективні напрями вдосконалення роботи і намітити відповідні заходи, націлені на підвищення ефективності Інтернет-бізнесу.

Нині експертна група McKinsey продовжує вироблення нових критеріїв оцінки і показників, які допоможуть фірмам краще визначати ефективність своєї діяльності в області інтернет-бізнесу з використанням власних WEB, - представництв .

Література

Основна

2. Луіс Кан, Лаура Коган "Мій вузол WEB", М., "Російська Редакція", 1996. 3. С.Браун "Мозаїка і Всесвітня Павутина для доступу в Інтернет",… 4. А.П.Пятибратов, Л.П.Гудыно, А.А.Кириченко "Обчислювальні системи, мережі і телекомунікації", М., Фінанси…

Додаткова

8. Винс Имери "Як зробити бізнес в Інтернет", Київ, Комиздат, 1997. 9. Дэ.Хеллер, До.Хеллер "Мультимедіа - презентації у бізнесі", Київ,… 10. Э.Риз "Як зробити красиво в 3D - дизайні", С-П., Символ-плюс, 1999.

Глоссарій

Глобальна обчислювальна мережа - мережа великої протяжності. Як правило включає різні комунікаційні технології. Група новин - комплект новин(коротких повідомлень) в системі NNTP, присвячена… Домен - логічне об'єднання декількох комп'ютерів, що використовують єдину базу обліку користувачів і політику безпеки.…

– Конец работы –

Используемые теги: Кириченко, Максимова, Бовт, Інтернет-технології, бізнесу0.077

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Кириченко А.А. Максимова Т.Ю. Бовт В.В. Інтернет-технології для бізнесу

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

О.П. Кириченко Английский язык
ГОУ ВПО Братский государственный университет... И Б Абрамова О П Кириченко В Н Сковитина Английский язык Учебно методическое пособие для студентов...

Франчайзинг, як форма ведення міжнародного бізнесу
Франчайзінг можна розуміти як пільгове підприємництво, як форму тривалого ділового співробітництва, у процесі якого велика компанія надає… Для підприємців франчайзінг - це один зі способів стати власником бізнесу. На зростаючих ринках, такий як франчайзінг є самим швидким способом навчання підприємців практичним стандартам, що…

0.024
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам