Порядок виконання лабораторної роботи

1. До кристалів бури додайте трохи води та підігрійте до розчинення. Після охолодження до розчину знову додайте обережно кілька крапель концентрованої сірчаної кислоти та охолодіть. Кристали якої речовини випадають в осад?

2. За допомогою індикатора або рН-метра визначте та поясніть значення рН розчину бури.

3. Розжарений дріт із вушком на кінці опустіть у кристалічну буру. Внесіть дріт з бурою у полум'я пальника, розтопіть буру, потім охолодіть і занурте у розчин солі кобальту(II) або солі хрому(III) та знову прожарте у полум'ї пальника. Які процеси проходять у розплаві?

4. Алюмінієвий дріт занурте у розчин солі меркурію(II). Через хвилину витягніть дріт та змийте його водою. Що відбувається з дротом на повітрі?

Цей же дріт занурте у пробірку з водою. Що спостерігається? Після виконання досліду дріт покладіть у спеціальну банку.

5. а) Вивчіть, як алюміній взаємодіє з розведеною та концентрованою азотною кислотою. Якщо необхідно, суміші підігрійте.

б) Виконайте досліди, аналогічні досліду 5а, використовуючи замість азотної кислоти соляну, розведену та концентровану сірчану кислоти.

6. Налийте у пробірку 1 мл розчину лугу та внесіть у неї шматочок алюмінію. Що спостерігається, чому ця реакція поступово прискорюється ?

7. До розчину солі алюмінію долийте розчин аміаку. Дослідіть відношення утвореного осаду до розчинів кислоти та лугу і зробіть висновок про його хімічний характер.

8. Виміряйте та поясніть значення рН водного розчину сульфату алюмінію.