Порядок виконання лабораторної роботи

1. Вивчіть, як олово взаємодіє з розведеними соляною та азотною кислотами (витяжна шафа!). Якщо необхідно, суміші підігрійте. Зверніть увагу на колір газів, що виділяються.

2. Вивчіть дію розведеної соляної та азотної кислот на свинець за кімнатної температури та при нагріванні (витяжна шафа!).

3. До розчину хлориду стануму(II) додайте розчин аміаку. Вивчіть відношення осаду, що утворився, до розчинів кислоти та лугу. Зробіть висновок про хімічний характер одержаної сполуки.

4. Добудьте гідроксид плюмбуму. Вивчіть його відношення до дії кислоти та лугу. Який хімічний характер має ця сполука?

5. До кількох кристалів хлориду стануму(II) додайте 2-3 мл води. Визначте за допомогою індикатору рН розчину. Поясніть причину утворення осаду та значення рН.

6. За допомогою рН-метра визначте рН розчину нітрату плюмбуму(II).Зробіть висновок, наскільки сильно проходить гідроліз.

7. До розчину хлориду стануму(II) долийте кілька крапель розчину HgCl2. Чому осад, що утворився, поступово змінює свій колір?

8. До розчину нітрату плюмбуму поступово долийте надлишок розчину лугу. Які процеси при цьому спостерігаються? До 2 мл одержаного розчину додайте надлишок бромної води та підігрійте. Які властивості виявляє плюмбум(II) у реакції з бромом?

9. До сурику додайте: а) розведену соляну кислоту ( кислоту додавайте поступово, спостерігаючи, як змінюється колір осаду) (витяжна шафа!), б) розведену азотну кислоту. Поясніть явища, що спостерігаються.

10. До оксиду плюмбуму(IV) долийте розведену соляну кислоту та підігрійте (витяжна шафа!). До отвору пробірки піднесіть папірець, змочений розчином KI. Що спостерігається? Які властивості виявляє плюмбум(IV) у цій реакції?

11. До розчину хлориду стануму(IV) додайте розчин аміаку. Вивчіть відношення утвореного осаду до дії кислоти та лугу, зробіть висновок про його хімічні властивості.

12. До гранули олова у пробірці долийте концентрованої азотної кислоти, підігрійте суміш (витяжна шафа!). Яка речовина випадає в осад?

 

Закінчіть рівняння реакцій (Е = Ge, Sn, Pb)

1. GeO2 + H2 = 2. SnO2 + C = 3. PbS + O2 = 4. PbO + C = 5. Sn + HCl = 6. Ge + HNO3 = 7. Sn + HNO3(pозв.) = 8. Sn + HNO3(конц.) = 9. Pb + HNO3 = 10. Sn(Pb) + NaOH + H2O = 11. Е(OH)2 +H+ = 12. Е(OH)2 + OH-= 13. SnCl2 + H2O = 14. SnCl2 + FeCl3 = 15. Ge + O2 = 16. GeO2 + H2O = 17. Sn + O2 = 18. SnCl4 + NH4OH = 19. Pb(NO3)2 + Cl2 + NaOH = 20. PbO2 + PbO = 21. Pb3O4 +HNO3 = 22. PbO2 + HCl =

 

Лабораторна робота 18

КОМПЛЕКСНІ СПОЛУКИ