Порядок виконання лабораторної роботи

 

1. Вивчіть відношення міді до дії розведеної та концентрованої азотної кислоти (витяжна шафа!). Якщо необхідно, суміші підігрійте. Зверніть увагу на забарвлення розчинів та газів, що утворюються. Як впливає концентрація кислоти на перебіг реакцій?

2. Вивчіть відношення міді до дії розведеної та концентрованої сірчаної кислоти (витяжна шафа!). Якщо необхідно, суміші підігрійте. Зверніть увагу на забарвлення розчинів та запах газів, що утворюються. Як впливає концентрація кислоти на перебіг реакцій?

3. До розчину сульфату купруму(II) додайте невеликий надлишок розчину лугу. Вивчіть відношення осаду, що утворився, до нагрівання, до дії розведеного розчину кислоти, аміаку та концентрованого розчину лугу.

4. До розчину сульфату купруму(II) долийте надлишок розчину аміаку. Поясніть зміну забарвлення розчину.

5. Виміряйте та поясніть значення рН розчину сульфату купруму(II).

6. До розчину сульфату купруму(II) додайте надлишок розчину йодиду калію. Що при цьому спостерігається? Долийте розчин сульфіту натрію до знебарвлення. Розділіть реакційну суміш на дві частини. До одної частини суміші додайте розчин гідроксиду натрію, до другої аміаку. Поясніть явища, що спостерігаються.

7. Вивчіть взаємодію розчинів сульфату купруму(II) та нітрату аргентуму з лугом. Чим відрізняються ці реакції?

8. Виходячи з розчину нітрату аргентуму, добудьте хлорид аргентуму. Додайте до нього розчин аміаку. Що спостерігається?

9. Виходячи з розчину нітрату аргентуму, добудьте бромід аргентуму. Вивчіть його відношення до дії розчину тіосульфату натрію.

10. До розчину нітрату аргентуму додайте розчин лугу. Вивчіть відношення осаду, що утворився до дії: а)розчину азотної кислоти, б)розчину аміаку.

 

Закінчіть рівняння реакцій

 

1. Cu2S + O2 = 2. Cu2S+ Cu2O = 3. Cu + H2SO4(конц.)= 4. Cu + HNO3 = 5. Cu2+ + OH- = 6. Cu(OH)2 + H+ = 7. Сu(OH)2 + OH- = 8. CuSO4 + NH3 = 9. CuSO4 + KI = 10. CuI + NaOH = 11. CuI + NH3 = 12. Ag + H2S + O2 = 13. Ag + HNO3 = 14. Ag+ + OH- = 15. AgCl + NH3 = 16. AgBr + Na2S2O3 = 17. Au + HCl + HNO3 = 18. Au + HCl + Cl2 =