Технологія створення, форматування та редагування нумерованих, маркірованих і багаторівневих списків

У Word можна зручно і швидко оформляти списки. При цьому під списком розуміється деякий перелік, кожен елемент якого наголошується позначкою або цифрою. При позначенні елементів кружечками, рисками тощо список називається маркірованим, при позначенні цифрами – нумерованим.

Приклад маркірованого списку:

· зошит;

· ручка;

· підручник.

Інший приклад маркірованого списку:

- зошит;

- ручка;

- підручник.

А нумеровані списки виглядають:

1. Зошит;

2. Ручка;

3. Підручник.

Аби оформити список, потрібно спочатку набрати сам його текст. Робиться це так:

1. З нового рядка набрати текст першого елементу списку. При цьому не слід натискати на клавішу Enter, поки не закінчиться введення тексту першого елементу (навіть якщо текст не поміщається в один рядок).

2. Лише коли потрібно буде перейти до введення другого елементу списку, натиснути на клавішу Enter і перейти на наступний рядок.

3. З нового рядка аналогічним чином набрати текст другого елементу списку. Після закінчення натиснути Enter. Набрати таким чином всі елементи списку.

4. В результаті у повинно вийти приблизно наступне:

Зошит;

Ручка;

Підручник.

5. Далі виділити цей перелік і на вкладці Основнестрічки інструментів натиснути кнопки , в залежності який список потрібно створити – маркірований, нумерований або багаторівневий.

Поряд зі всіма кнопками є направлена вниз стрілка, клацнувши по якій здійснюється доступ до розширених настроювань списку. Так для маркірованого списку можна обрати зовнішній вигляд маркерів, якими повинні будуть виділятися елементи списку, для нумерованого списку – формат нумерації тощо (див. рис. 3.1).

 

 

Рис. 3.1. Створення списків

 

Можна задати свій вигляд маркерів, якими повинні позначатися елементи списку. Для цього в галереї можливих варіантів маркерів (див. рис. 3.2), , в самому низу вибрати Визначити новий маркер.

На екрані з’явиться діалогове вікно Визначення нового маркера.

Натиснувши в ньому кнопку Символ,можна задати як маркер один з символів (див. рис. 3.2), а натиснувши кнопку Рисунок– який-небудь з рисунків.

 

 

Рис. 3.2. Задання маркерів нового типу